Patarė, kaip išsirinkti vejapjovę

Svajojate apie gražią, išpuoselėtą veją, ant kurios smagu vaikščioti basomis, leisti laiką su šeima ar draugais? Nusiteikite reguliariai pjauti žolę.

Kad šis darbas netaptų kančia ir netektų aukoti viso laisvalaikio, pats metas įsigyti kokybišką, jūsų poreikius atitinkančią vejapjovę. Nors visos vejapjovės atlieka tą pačią funkciją – pjauna žolę, tačiau jų įvairovė išties didelė. Štai keletas patarimų, kaip nesusipainioti ir tinkamai išsirinkti.

Vejapjovių rūšys

Dažniausiai vejapjovės būna rankinės, stumiamos arba savaeigės. Rinkdamiesi vejapjovę atsižvelkite, kokį vejos plotą su ja pjausite. Atminkite, kad norint nupjauti 10 arų, teks pėsčiomis nužingsniuoti 2–3 km. Žinoma, tai gali tapti savotišku sportu, tačiau rankines ir stumiamas vejapjoves patariama rinktis tik nedidelių vejos plotų savininkams.

Rankinės (mechaninės) vejapjovės yra kompaktiškos, tylios – itin patiks ramybę mėgstantiems kaimynams ir draugiškos aplinkai, nes neišmeta dujų. Jos tinka ir aukštesnei žolei pjauti. Tvirti ratai gerai sukimba, lengvai rieda net iškilesniu paviršiumi, tačiau jomis dirbant prireiks daugiau fizinės jėgos. Turintiems bent kiek daugiau vejos patariama rinktis stumiamą vejapjovę. Siūlomi įvairūs jų modeliai: skirtingo galingumo, pjovimo pločio, ratų dydžio, su žolės surinkimu ir be jo.

REKLAMA

Vidutiniams vejos plotams prižiūrėti labiausiai tinka savaeigės vejapjovės, kurios yra šiek tiek didesnės, tačiau jų nereikės stumti, pakaks tik nustatyti judėjimo kryptį. Siūlomi skirtingas funkcijas turintys jų modeliai, todėl telieka išsirinkti geriausiai atitinkantį jūsų poreikius.

Vienas unikaliausių sprendimų – vejapjovės, kuriose žolei pjauti naudojamos oro pagalvės. Šios žmogaus stumiamos vejapjovės tinka tiek mažiems, tiek dideliems vejos plotams, su jomis itin lengva manevruoti ir patogu prižiūrėti veją, kur gausu stačių šlaitų ar kitų sunkiai prieinamų vietų.

O jei vejos priežiūrai neturite pakankamai laiko, pasidomėkite robotais vejapjovėmis, kurios nupjaus žolę bet kokiu oru bet kuriuo paros metu.

Varantieji ratai

Vejapjovės būna priekiniais arba visais varančiais ratais. Vejapjovės su priekiniais varančiais ratais yra nedidelės, tinka vejoms, kurių paviršius nelygus, drėgnas. Joms būdingas papildomas sukibimas ir stiprumas, varikliui veikiant – tiesiog pakėlus priekinius ratus nuo žemės – galima įjungti žoliapjovę.

Norintiems dar didesnio galingumo, geresnio pravažumo, saugesnio darbo nelygiose, slidžiose vietose siūlomos vejapjovės su visų varančiųjų ratų sistema. Jos patogiai valdomos, lengvai judai, ratai nestringa, todėl užtikrinamas tolygus pjovimas.

Pjovimo sistemos

Nupjauta žolė gali būti išmetama, surenkama arba mulčiuojama. Jei norite, kad veja atrodytų nepriekaištingai, ir ketinate dažnai ją pjauti, rinkitės vejapjovę su „BioClip“ (mulčiavimo) pjovimo režimu. Jį naudojant nupjauta žolė supjaustoma į smulkius gabaliukus, kurie išmesti ant vejos greitai suyra ir natūraliai ją patręšia, didina atsparumą sausrai.

Jei veją pjaunate rečiau ir tenka įveikti aukštesnę, šiurkštesnę ar net labiau laukinę žolę, rinkitės vejapjovę su galiniu arba šoniniu išmetimu. Jei nemėgstate žolės grėbti ir norite vos ją nupjovę iš karto mėgautis tvarkinga aplinka, jums patiks vejapjovė su nupjautos žolės susirinkimo dėžėmis. Pasirinkę šią vejapjovę ne tik sutaupysite lauko, bet ir išvengsite alerginių žolės reakcijų, sumažinsite piktžolių sėklų plitimą. Be to, surinkimo dėžes rudenį galėsite panaudoti lapams.

REKLAMA

Siūloma vis daugiau vejapjovių modelių, turinčių kelias pjovimo sistemas.

Kitos savybės

Visa sodo technika, kurią naudojate, turi būti ergonomiška ir saugi. Kad išvengtumėte traumų, raumenų įtampos, rinkitės tik kokybiškas, patikimų gamintojų vejapjoves. Pavyzdžiui, vejapjovėms, kuriose naudojami vientisi pjovimo agregatai, būdingas sukimo standumas, stabilesnis ir našesnis darbas. Įsitikinkite, ar pasirinkto modelio vejapjovę patogu valdyti, išsiaiškinkite, kaip perjungiami pjovimo režimai, ar galima reguliuoti pjovimo aukštį, yra patogi rankena, vibracijos slopinimas ir kt.


Rašyti komentarą...
W
Wer
2021-05-04 12:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sdffgg
Atsakyti
0

S
Sasa
2021-05-04 12:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano Žoliapjovė iš Indijos
Ji
Ne tik
Pjauna
Bet ir

Geneja
Sakas
Atsakyti
0

M
Mmmmmm
2021-05-04 15:45:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugau valdzios veziu sirks tuo daugau supras paprastus lietuvos zmones kaip jiems sunku
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų