REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, jei palaikysite savo namuose labai specifinę temperatūrą, galėsite išvengti potencialiai kenksmingo kondensato ir pelėsių susidarymo.

Pasirodo, jei palaikysite savo namuose labai specifinę temperatūrą, galėsite išvengti potencialiai kenksmingo kondensato ir pelėsių susidarymo.

REKLAMA

Kondensacija yra nemaloni žiemos pasekmė. Šiltas patalpų oras susiduria su šaltu nuo lauko temperaturos langų stiklu, todėl ant langų ir kitų vėsesnių paviršių susikondensuoja drėgmė.

Jei greitai nereaguojama, dėl susikaupusių vandens lašelių gali atsirasti pelėsis, o tai savo ruožtu vėliau gali sukelti sveikatos problemų.

Susiformavusį pelėsį galima pašalinti natūraliu naminiu tirpalu, naudojant tris ingredientus, arba balikliu sumirkytą suglamžytą virtuvinio rankšluosčio gabalėlį.

Tačiau, visų pirma, geriausia išvengti pelėsio susidarymo.

Ekspertas atskleidė tikslią temperatūrą, kurią turėtumėte palaikyti namuose, kad išvengtumėte kondensato ir pelėsio.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Tony Adams, katilų ir šildymo eksperto bei „Village Heating“ atstovo spaudai, ideali temperatūra, siekiant išvengti kondensato susidarymo, yra 15-17 laipsnių.

REKLAMA

Palaikant jūsų namuose pastovią temperatūrą, bus išvengta kondensato ant langų, rašo mirror.co.uk.

Be to, palaikant tokią temperatūrą namuose, sumažės suvartojamos energijos kiekis. Tony sakė: „Ant langų gali kauptis kondensatas, kai temperatūra lauke yra daug žemesnė nei viduje. Tai dažniau pasitaiko rudens ir žiemos mėnesiais, kai namų ūkiuose dėl atvėsusio oro  įjungiamas šildymas.

Nors kondensacija ant langų savaime nėra problema, bet gali atsirasti rimtesnių drėgmės, pelėsių ir sveikatos problemų, kelti grėsmę namų pamatų struktūrai ir, galiausiai, sumažinti turto vertę“.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas, galintis padėti sumažinti kondensatą namuose, yra vengti drabužių džiovinimo ant radiatorių, kad patalpose nepadidėtų drėgmė, kuri pagreitina kondensato susidarymą ant langų.

Vonios kambario dizaino ekspertas Evanas Jones iš „Bathroom Supastore“ sakė: „Nors džiovyklės gali atrodyti brangios, atsižvelgiant į pragyvenimo išlaidas, jos sumažins drėgmės kiekį namuose, jei tinkamai sutvarkysite ventiliaciją“.

Taip pat yra tam tikrų augalų, kurie sugeria drėgmę iš oro. Tokie augalai kaip gebenė, vėzdūnė, dracena ir palmė puikiai reguliuoja drėgmę.

Arba pabandykite įberti druskos į indelius ir išdėlioti juos namuose ar apipurkšti langus sūriu vandeniu visa tai surenka drėgmę.

15 laipsnių namie žiemą? Kaip su galva?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų