Jokiu būdu nedarykite to kapinėse: įsidėmėkite visam laikui

Laikykitės šių kapinių etiketo taisyklių, kad tiek jums, tiek kitiems ten esantiems žmonėms, apsilankymas būtų kuo ramesnis.

Daugelis kapinių turi savo tinklapius, kuriuose kartu su darbo laiku išdėstytos ir taisyklės. Moderniuose tinklapiuose taip pat galite ieškoti savo artimo žmogaus palaidojimo vietos ir gausite kapinių žemėlapį su nurodymais, kaip jį surasti. Tačiau jei jūsų kapinės daug informacijos savo tinklapyje neteikia, paskambinkite jiems ir paklauskite apie lankymo valandas, taisykles ir nurodymus.

Vairuokite atsargiai.

Jie per kapines galima važiuoti automobiliu, laikykitės takų ir nelieskite žolės. Važiuokite lėtai ir atkreipkite dėmesį į pėsčiuosius – jie gali būti nedėmesingi. Jei takas siauras ir artėja kitas automobilis, pasisiūlykite pasitraukti į šoną, kad kitas automobilis galėtų pravažiuoti. Čia – ne tai vieta, kur reikia vaidinti „kelių erelį“.

Pagarbiai elkitės su antkapiais.

Liesti antkapius ar paminklus yra labai nemandagu – kai kuriais atvejais taip galite net padaryti žalos. Pavyzdžiui, kai kurie senesni antkapiai gali būti prastos būklės ir gali subyrėti nuo menkiausio prisilietimo. Nepamirškite, kad vaikščioti galima tik tarp kapų, ant jų stovėti negalima.

Pagarbiai elkitės su kitais žmonėmis.

Jei vyksta laidotuvės, stenkitės netrukdyti procesijai ir nesimaišyti aplink vykstant pačiam laidojimui. Gerbkite jų privatumą, duokite jiems erdvės ir nespoksokite. Patikrinkite, ar jūsų telefone išjungtas garsas ir jei reikia ką nors pasakyti, kalbėkite tyliai.

Susitvarkykite savo aplinką.

Jei išpakavote atsineštas žvakes ar gėles, jei liko kokių kitų nešvarumų ar šiukšlių, susitvarkykite aplink save prieš išeidami. Daugelyje kapinių yra šiukšliadėžių kas kelis metrus, jos lengvai pasiekiamos, todėl tam, kad jūsų artimo žmogaus amžino poilsio vieta būtų švari, padarykite savo dalį.

Kapinių etiketo taisyklėmis pasidalinkite su savo artimaisiais.

Jei kapinės lankotės su šeima ir draugais, nepamirškite jiems paminėti kapinių taisyklių. Kai kuriems žmonėms gal tai bus pirmas apsilankymas kapinėse, todėl pasidalinę savo žiniomis visiems padėsite jaustis ramiau. Jei lankotės su vaikais, skirkite laiko pokalbiui su jais apie tai, ko tikėtis atvykus į kapines. Atidžiai prižiūrėkite mažus vaikus ir neleiskite jiems lakstyti, rėkauti ir žaisti ant kapų bei antkapių.

Trumpai tariant, su kitas aplink esančiais kapais elkitės taip, kaip elgtumėtės su savo artimo žmogaus kapu.


Rašyti komentarą...
O
Oi
2021-09-22 16:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patikslinu autoriuj, kad kapinese neegzistuoja lankymo valandos, bent Lietuvoje, o jei cia raso apie amerika tai nereikua cia mums ju taisykliu.
Atsakyti
-53

L
Lietuvis
2021-09-22 17:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū už straipsnį. Pagarba mirusiems yra būtina.
Atsakyti
-24

O
Ona
2021-09-22 19:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lankymo valandos.na tikrai neteko girdeti.kažkas naujo ir neįtikėtino Lietuvos padangėj
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų