• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Tarptautinė žydų parlamentarų taryba (ICJP) pirmą kartą po spalio 7 d. surengtos „Hamas“ atakos prieš Izraelį susirinko į sesiją Vašingtone.

6

Tarptautinė žydų parlamentarų taryba (ICJP) pirmą kartą po spalio 7 d. surengtos „Hamas“ atakos prieš Izraelį susirinko į sesiją Vašingtone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lankiausi JAV, kur įstatymų leidėjai bei daugybė kolegų iš viso pasaulio dalyvavo Tarptautinės žydų parlamentarų tarybos ir Pasaulio žydų kongreso surengtuose pasitarimuose. Tai pirmasis tokio pobūdžio tarybos posėdis per aštuonerius metus, kurį senatorius Jacky Rosenas padėjo atgaivinti 2021 m., reaguodamas į visame pasaulyje augančią autoritarizmo ir antižydiškų nuotaikų bangą“, – sako į svarbų vizitą už Atlanto nuvykęs ir Lietuvą jame atstovavęs Seimo narys Emanuelis Zingeris.

REKLAMA

Anot jo, daugelyje susitikimų Vašingtone dalyvavo ir aukšti Baltųjų rūmų bei JAV Valstybės departamento pareigūnai.

„Aptartas tarptautinis solidarumas su Izraeliu, būtinybė išlaisvinti įkaitus, nerimą keliantis antisemitizmo augimas ir kovos su juo būdai, antisemitizmas universitetų miesteliuose JAV bei užsienyje“, – pastebi mūsų šalies atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Pasaulio žydų kongreso (WJC) prezidentas Ronaldas S. Lauderis išreiškė paramą JAV prezidento Joe Bideno atsakui į krizę Izraelyje.

„Niekada nemačiau, kad Jungtinių Valstijų prezidentas būtų toks stiprus žydų tautai kaip prezidentas Bidenas. Parama Izraeliui ir žydų tautai buvo dvišalė. Dauguma šalių remia pagalbą Izraeliui“, – po pasisakymo R. S. Lauderį citavo pasaulio žiniasklaidos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie antisemitizmo augimą visame pasaulyje, taip pat jo staigų progresą universitetų miesteliuose daugelyje Vakarų šalių, R. S. Lauderis apibūdino universitetų antisemitizmą kaip lemiamą mūšio lauką ir kartos iššūkį pasaulinei žydų bendruomenei.

E. Zingerio teigimu, senatorius J. Rosenas paminėjo, kad nuo praėjusių metų smarkiai išaugo antisemitizmas ir paragino solidarizuotis kovojant su šiuo reiškiniu.

REKLAMA

„Po spalio 7 dienos visame pasaulyje padaugėjo antisemitinio priekabiavimo, vandalizmo ir smurto atvejų. Tie, kurie vykdo šiuos niekšiškus, žiaurius veiksmus, nori išgąsdinti ir įbauginti žydus. Didžiuojuosi galėdamas sukviesti žydų įstatymų leidėjus iš viso pasaulio aptarti būdus, kaip galėtume kovoti su didėjančiu antisemitizmu mūsų tautose. Tarptautinė bendruomenė turi stovėti kartu ir toliau kurti šviesesnę ateitį, kurioje nė viena šeima nebijotų išleisti savo vaiko į mokyklą ar dalyvauti Šabo pamaldose“, – cituojamas J. Rosenas.

REKLAMA

Pagrindinis Vašingtone surengtos sesijos akcentas buvo „Hamas“ paimtų įkaitų padėtis. Prie ICJP prisijungė daug šeimų, kurių artimieji buvo pagrobti.

„Kaip ir visi žmonės, kurie šiuo metu stovi su manimi, mes dabar gyvename nenusakomame pasaulyje... Skausmas to visiškai neįvardija, – sakė Rachel Goldberg, kurios sūnus yra tarp įkaitų. – O tai mūsų pasaulis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak E. Zingerio, JAV sostinėje antradienį taikytas padidintas saugumo lygis, nes demonstrantai iš visos šalies susirenko prie Nacionalinio prekybos centro, kad pasmerktų antisemitizmą eitynėse už Izraelį.

„Nacionalinį prekybos centrą supančias gatves blokavo karinės transporto priemonės, policijos automobiliai ir miesto savivarčiai, – pasakoja Seimo narys. – Visame pasaulyje išaugus įtampai dėl vykstančio Izraelio ir „Hamas“ karo ir precedento neturinčių antisemitinių incidentų skaičiaus JAV, šiame mitinge savo poziciją išsako žydų bendruomenės lyderiai“.

REKLAMA

Tarp kalbėjusiųjų buvo ir Alana Zeitchik, atstovavusi daugybei šeimų JAV ir visame pasaulyje, kurių gyvenimus sugriovė „Hamas“ masiniai pagrobimai ir skerdimai Izraelyje.

„Kiekvieną rytą atsikeliu, kad prisiminčiau šią tiesą: mano šeimą teroristai laiko įkaite“, – mitinge „Žygis už Izraelį“ sakė A. Zeitchik.

Manoma, kad šios eitynės yra didžiausias proizraelietiškas susibūrimas JAV nuo Izraelio ir „Hamas“ karo pradžios, kuris prasidėjo praėjusį mėnesį, kai „Hamas“ Izraelyje surengė plataus masto teroro ataką: žudė vaikus, padegė namus, pagrobė karius ir civilius.

Spalio 7 d. „Hamas“ inicijavo koordinuotą ataką prieš Izraelį iš Gazos ruožo. Jos metu žuvo apie 1 200 žmonių, pagrobta apie 200 įkaitų. Žudynės Izraelyje sutapo su daugėjančiais pranešimais apie antisemitizmą JAV ir kitose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų