Įvardijo pirmuosius nėštumo signalus: įsidėmėkite

Nors nėštumo testai ir ultragarso tyrimai yra vieninteliai būdai tiksliai sužinoti, ar laukiatės, bet yra ir kitų požymių bei simptomų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, rašoma healthline.com. Ankstyviausi nėštumo požymiai yra ne tik neprasidėjusios mėnesinės. Daugelis moterų taip pat junta pykinimą, jautrumą kvapams ir nuovargį.

Kada prasideda šie simptomai? Galbūt nustebsite, bet pirmoji nėštumo savaitė skaičiuojama pagal paskutinių mėnesinių datą. Paskutinės mėnesinės laikomos pirmąją nėštumo savaitę, net jei tuo metu dar ir nesate nėščia.

Numatomas gimdymo laikas skaičiuojamas pradedant nuo paskutinių mėnesinių pirmosios dienos. Dėl šios priežasties pirmosios kelios nėštumo savaitės, kurių metu galite nejusti jokių simptomų, jau laikomos 40 savaičių termino dalimi.

Pilvo skausmai ir keli lašeliai kraujo nėštumo pradžioje

Nuo pirmosios iki ketvirtosios nėštumo savaitės viskas dar vis vyksta ląstelių lygmenyje. Apvaisinta kiaušialąstė suformuoja blastocistą (ląstelių grupę, kurios viduje yra skystis), kuri vėliau išsivystys į kūdikio organus ir kūno dalis.

Po 10-14 dienų nuo apvaisinimo (ketvirtoji nėštumo savaitė) blastocista prisitvirtina prie endomertriumo – gimdos sienelių. Dėl to gali pasireikšti implantacijos kraujavimas, kuris kartais supainiojamas su lengvomis mėnesinėmis.

Štai keletas implantacijos kraujavimo požymių:

Spalva: Kraujo spalva gali būti rožinė, raudona ar rusva.

Kraujavimas: Kraujavimas paprastai lyginamas su normaliomis mėnesinėmis. Tepliojimu laikomas toks negausu kraujo kiekis, kad kraujas pastebimas tik nusišluosčius.

Skausmas: Skausmas gali būti nestiprus, vidutinis ar stiprus. 4 539 moterų tyrimas parodė, kad 28 procentams kartu su tepliojimu bei nestipriu kraujavimu pasireiškia ir skausmas.

Venkite alkoholio, rūkymo ir narkotinių medžiagų, kurios yra siejamos su stipriu kraujavimu.

Aukštesnė bazinė kūno temperatūra taip pat gali būti nėštumo požymis. Organizmo temperatūra didėja sportuojant ir karštu oru. Jei lauke karšta, gerkite daugiau vandens ir nepersistenkite sportuodamos.

REKLAMA

Mėnesinių dingimas nėštumo pradžioje

Kai implantacija baigiasi, organizme pradeda gamintis žmogaus chorioninis gonadotropinas (hCG hormonas). Šis hormonas organizmui padeda palaikyti nėštumą. Jis taip pat kiaušidėms nurodo nustoti kas mėnesį išleisti subrendusias kiaušialąstes. Taigi, nuo apvaisinimo praėjus keturioms savaitėms mėnesinių greičiausiai nebus. Jei jūsų mėnesinės nereguliarios, geriausia pasidaryti nėštumo testą, kad būtų ramu.

Dauguma savarankiškai atliekamų testų hCG hormoną aptinka vos aštuonioms dienoms praėjus nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Nėštumo testas parodys hCG hormono kiekį šlapime ir taip sužinosite, ar laukiatės.

Jei norite išsiaiškinti, ar laukiatės, pasidarykite nėštumo testą. Jei jis teigiamas, rezervuokite pirmąjį vizitą pas ginekologą. Jei vartojate vaistus, pasitarkite su gydytoju, ar jie nepakenks kūdikiui.


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-07-12 15:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priež užsijiemant seksu,reik pagalvot apie pasekmes.Kai užvaldo emocijos,o ne protas,už tai taip ir gaunasi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų