• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Šiemet kovose, kas įžiebs kuo brangiau papuoštą Kalėdų eglutę, sužibėjo mano mylimas gimtas miestas Alytus – buvo sugebėta išleisti beveik 15 tūkstančių eurų rankų darbo paukščiams, kuriuos išvis turėjo gaminti ne išrinkti menininkai, o vaikai“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntęs skaitytojas Rimantas.

„Šiemet kovose, kas įžiebs kuo brangiau papuoštą Kalėdų eglutę, sužibėjo mano mylimas gimtas miestas Alytus – buvo sugebėta išleisti beveik 15 tūkstančių eurų rankų darbo paukščiams, kuriuos išvis turėjo gaminti ne išrinkti menininkai, o vaikai“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntęs skaitytojas Rimantas.

REKLAMA

Nežinau, ar buvo pabijota, kad vaikai negražiai tuos paukštelius pagamins, ar kas, kad darbai atiteko vienam žmogui. Dabar jie teisinasi, kad vaikams tai būtų buvęs per sunkus darbas.

Kažkoks absurdas, kai sako viena, o daro visai ką kita. Gal ir nelengvas darbas būtų vaikams, gal ir netobulai būtų pagaminę eglę puošiančius paukščius, bet tikrai visi būtų pasidžiaugę, kad jie sukurti mūsų jaunimo rankomis.

Dabar visi matom, ką turim – nepasitenkinimą tokiais sprendimais ir kvietimus nedalyvauti įžiebimo šventėje. Kai pranešama vienaip, o daroma visai kitaip, nieko kito tikėtis ir nebuvo galima.

REKLAMA
REKLAMA

Atrodo, kad kaip tik gali, taip bando apkvailinti žmones, bet mes juk suprantam, kas vyksta – tikras apiplėšimas vidury baltos dienos. Tad po tokių sprendimų neverkite, kad į įžiebimo šventę nesusirinks tiek žmonių, kaip įprastai – ir aš pats tikrai nežadu dalyvauti šventėje, nes buvo peržengtos ribos.

REKLAMA

Pasipiktino Alytaus eglės kaina

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Alytuje visai neseniai nuvilnijo miestiečių pasipiktinimo banga dėl dekoratyvinių rankų darbo paukštelių, kuriais buvo puošiama miesto eglutė. Miestelėnai pasipiktino, kad paukšteliams išleistas 14 991 euras. Taip pat nepasitenkinimą sukėlė ir tai, kad paukštelių gamyba turėjo užsiimti vaikai, o galiausiai dekoracijų kūryba atiteko menininkui, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktoriui Arvydui Švirmickui.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai alytusplius.lt laidoje „Suremtos ietys dėl Alytaus eglutės: kodėl paukštukai sukėlė tokias audras“ diskutavo Alytaus kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė, miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė ir opozicijos lyderis Šarūnas Klėgeris.

P. Raškauskienė, laidos vedėjos Dainos Baranauskienės paklausta, kaip atrodė eglučių puošybos virtuvė savivaldybėje, atsakė, kad eglutės papuošimo dekoratyviniais paukščiais idėja kilo dar praeitais metais:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pernai dirbome su alytiške menininke Milena ir tada jau buvo mintis apie paukščius, bet buvo mažai laiko, norint pagaminti paukščius miesto eglei yra ką veikti.“

Kolegę papildė V. Liaukuvienė, kuri pridėjo, kad pernai buvo uždarytas „Alytus – kultūros sostinė“ renginys. Tad po jo buvo laukiama „Dzūkijos (Dainavos) metų“ minėjimo: „Tai buvo gera sąsaja, kad paukštis, nutūpęs ant Kalėdinės eglutės, būtų dar vienas visų metų renginių akcentas.“

REKLAMA

Iš pradžių Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio buvo ištransliuota informacija, kad eglutės įžiebimo dekoracijas gamins Taikomosios dailės Alytaus filialo moksleiviai. Vėliau paaiškėjo, kad dekoracijas gamino žinomas menininkas A. Švirmickas.

Kultūros skyriaus vedėja V. Liaukuvienė paaiškino, kad pradėjus atvirai diskutuoti apie mokinių dekoracijų gaminimo procesą paaiškėjo, kad tai gali jiems tapti pernelyg sunkia užduotimi: „<...> kai pradėjome svarstyti, žiūrėti ir tartis su Arvydu Švirmicku, supratome, kad tai per daug sudėtingas ir subtilus darbas. Tad jį užkrauti mokiniams būtų buvę neteisinga.“

REKLAMA

V. Liaukuvienė papildė savo atsakymą, sakydama, kad mero žinutė išėjo atsižvelgus į pirmuosius, o ne galutinius pasitarimus. Tai galėjo suklaidinti miestiečius.

Alytiškiai nutarė boikotuoti eglės įžiebimo šventę

Miestiečiai nutarė boikotuoti šventę Itin pasipiktinę miesto gyventojai nusprendė kurti grupes socialiniuose tinkluose ir raginti vieni kitus nevykti į eglutės įžiebimo šventę.

Laidoje kalbintas opozicijos lyderis Š. Klėgeris mano, kad boikotai gali atnešti reikalingų pokyčių: „Jeigu tam reikės paaukoti vieną Kalėdų šventę dėl dešimties metų raidos ir tam reikės parodyti merui valią <...>, tai manau, kad galima paaukoti vieną miesto šventę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot opozicijos lyderio, problema yra kur kas didesnė nei Kalėdinės eglutės papuošimai. Precedentas rodo netinkamą savivaldybės komunikaciją su piliečiais.

„Komunikuoja viena, o realiai vyksta kita. O žmonės yra pakankamai brandūs. Ne veltui mūsų merą vadina influenceriu, ką tenka matyti viešojoje erdvėje. Bet tu, matyt, ne visada pataikai, kai visuomenės, miestelėnų nuomonė visiškai nėra įdomi“, – kalbėjo Š. Klėgeris.

Paaiškino, kas lėmė kainą

Alytusplius.lt portalas taip pat pakalbino menininką Arvydą Švirmicką. Jis papasakojo, kad eglei papuošti sukurti paukšteliai kainavo 14 991 eurą ir buvo pervesti į VšĮ „Vingio galerija“ sąskaitą. Įstaigai vadovauja pats menininkas.

REKLAMA

„Na, pamačiau viešoje erdvėje pilamą purvą, tai pasijutau – lyg čia apie milijonus kalba eitų. Vienas paukštukas – šimtas eurų, tačiau po investicijų į medžiagas, dažus, laikiklius, PVM, mokesčius – duok Dieve 20 eurų liks. Sulaukiau daugybės palaikymo ir pagyrų dėl originalaus eglės papuošimo, o pavyduoliai pila purvą. Toks juntamas provincialumo kvapelis...“, – kalbėjo A. Švirmickas.

Jis taip pat paaiškino, kad supranta, kur yra povandeninės srovės dėl mero kaltinimų melu, jog paukščius darys vaikai.

„Pirminė idėja buvo tokia, tačiau galiausiai juos dariau aš ir mano draugai menininkai, vienas kolega iš mokyklos, nes vaikams tai buvo per sudėtinga. Kodėl turiu jaustis kaltas, jog šiais metais eglę puošiau aš – Alytaus miesto menininkas, o ne kiti iš Kauno“, – naujienų portalui „AlytusPlius“ išdėstė menininkas.

Reikėjo padangų geriau pakabinti. Gal dar liko kokia apsvilusi.
Na manau aplamai protingas šeimininkas tikrai žiūrėtų išleist kuo mažiau.kodėl negalėtų papuošti miestelėnai,kultūros skyriaus pagalba, juk šitiek yra auksarankių, organizuokitės ir vaikus pajunkit,bus pačių puošta ir jausmas geras ir nauda ,va Klaipėda sugeba pigiai ir gražiai pasipuošti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų