Turizmas (nuotr. Gamintojo)

Tomas Kavaliauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Išgerti šaltalankių ar gintaro arbatos, išmarginti margutį, dalyvauti kulinarinėje pamokėlėje ar pabendrauti su dizaineriu – taip šeimoms siūloma susipažinti su Vilniumi.

Turizmo departamentas, skatindamas vietinį ir atvykstamąjį turizmą, nutarė kelionių organizatorius supažindinti su kitokia Lietuvos sostine.

Pernai Turizmo departamentas atvykstamojo turizmo ir renginių organizatoriams rengė pažintis su šalies regionais. Šiemet nuspręsta duoklę atiduoti vis labiau pasaulyje populiarėjančiam miestų turizmui, kitaip pažvelgti į didžiuosius miestus.

„Šį kartą turų operatoriams norime pasiūlyti tai, ką žmogus gali padaryti atvažiavus ilgajam savaitgaliui. T.y. miestų turizmasVilnius parodytas per kulinariją, gintarą, dizainą“, – trumpai idėją apibūdina Turizmo departamento Tikslinių rinkų skyriaus vyr. specialistas Tomašas Jackevičius.

REKLAMA

„Estravel Vilnius“ kelionių konsultantė ir organizatorė Nona Burzijeva teigia, kad šiais metais bus orientuojamasi į šeimų turizmą: „Ilgai svarstėme ir pagalvojome, kad šeimų turizmas yra svarbi ir reikšminga niša vietinio turizmo skatinimui, dėl to šių metų turą pavadinome „Vilnius tėvams, vaikams ir seneliams.“

Kelionių organizatoriai turėjo progą per dvi dienas pamatyti ir pajusti ne tik baroku garsėjantį Vilnių, bet ir sužinoti, ką čia galima veikti su šeima. Pažintis su sostine prasideda nuo restorano-teatro, vėliau pasivažinėjimo dviračiais, vizitu į žaislų muziejų. Tada minti gurmanų keliai, aplankyta keletas restoranų, o skrandžių viešnagė baigta krautuvėlėje, kur buvo ragaujama šakočių, tinginio, šaltalankių ar gintaro arbatos.

„Užsieniečiai labai dažnai atvažiuoja ir klausia, kur būtų galima įsigyti tokių lietuviškų produktų kaip obuolių sūris, skilandis, kuriuos kaip suvenyrą būtų galima išsivežti“, –nurodo N. Burzijeva.

Su naktiniu Vilniumi dalyviai buvo supažindinti orientacinio-edukacinio su istorijos prieskoniais žaidimo metu. Taip pat teko lankyti Kulinarijos studiją ir minti Lietuviškos mados keliais – susipažinti su Lietuvos dizaineriais ir jų darbais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų