140 kg svėręs Giedrius atsikratė 55 kilogramų: jo nepažino net giminaičiai

Dvidešimtmetis Giedrius Pundzius ne vienam yra gyvas įrodymas, kad labai norint ir stengiantis, galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Akmenės rajone gyvenantis vaikinas nuo mažumės buvo apkūnesnio kūno sudėjimo, vienu metu svėrė ir maždaug 140 kilogramų, tačiau suėmė save į rankas ir per metus atsikratė 55 kilogramų.

Jaunas vaikinas prisimena, kad kai jis svėrė 140 kilogramų, buvo sunku daryti praktiškai viską – vaikščioti, lipti laiptais, eiti į sporto salę ir net bendrauti su kitais žmonėmis.

„Negalėjau sportuoti viešumoje, nes tikrai sulaukdavau patyčių, tai dažniausiai sportuodavau vos ne naktimis, kai žmonės to nemato. Taip pat negalėjau susirasti naujų draugų, nes kas norėtų su tokiu draugauti?“ – šiandien retoriškai klausia vaikinas.

Atsikratyti kilogramų, kurie vertė jaustis negerai, Giedrius bandė ne kartą, tačiau visi bandymai būdavo nesėkmingi.

„Nuo pat mažens buvau apkūnus ir tikrai tokių rezultatų nepasiekiau per vieną bandymą. Anksčiau greitai mesdavau, praeidavo gal savaitė ar dvi. Manau, kad taip būdavo dėl to, kad nematydavau greitų rezultatų, buvo per daug griežta mityba“, – pasakoja jis.

Kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą

Situacija pasikeitė tuomet, kai Giedriaus mokykloje atsirado bokso būrelis, į kurį galėjo eiti kiekvienas norintis.

„Pagalvojau, kad reikia pabandyti ir man labai patiko. Per treniruotes tikrai labai stengdavausi ir net nepajutau, kad per mėnesį nukrito 10 kilogramų. Net nesilaikiau sveikos mitybos, tad tikrai buvau nustebęs savo rezultatais.

Pagalvojau, kad galiu daugiau. Tada pradėjau labiau domėtis sveika mityba ir susidariau sau mitybos planą, su kuriuo tęsiau savo sportą“, – prisimena vaikinas.

Jis dalijasi ir esminiais savo gyvenimo būdo pokyčiais:

„Pirmiausia pakeičiau fizinį aktyvumą – keturis kartus per savaitę eidavau į bokso treniruotes ir dar papildomai vakarais bėgiodavau. Taip pat atsisakiau viso nesveiko ir kaloringo maisto, cukraus, gazuotų gėrimų, įvairių pramogų, nes joms neturėjau laiko. Didžiausią dėmesį skyriau savo fiziniam aktyvumui, mitybai ir miegui.“

REKLAMA

Motyvacijos suteikė ir matomi skaičiai svarstyklėse

Taip nepageidaujamas svoris pamažu krito ir per metus laiko Giedrius atsikratė 55 kilogramų. Jis neslepia, kad tie metai buvo smagūs ir įdomūs, bet tuo pačiu ir labai sunkūs.

„Per sportą susiradau daugiau draugų, kai kuriuos gal ir motyvavau, bet per tuos metus pramogų, sau skirto laisvo laiko tikrai turėjau labai mažai. Minties viską mesti per tą laiką neturėjau, nes buvau per daug motyvuotas, iki šiol nenoriu nuleisti rankų.

Daugiausiai motyvacijos suteikė buvęs mano bokso treneris Renatas Pocevičius, kuris tikėjo manimi, stengėsi, kad per treniruotę atiduočiau visas jėgas ir pasiekčiau tokių rezultatų. Taip pat motyvacijos gavau iš savo rezultatų, manau, kad tada nebuvo geresnio jausmo, kai užlipi ant svarstyklių, ir kaskart matai mažesnius skaičius“, – pasakoja dvidešimtmetis vaikinas.

Jis atskleidžia, kad apie jo siekiamą tikslą žinojo tik artimieji ir draugai, kurie sportavo kartu su juo, o kitiems apie tai jis iš pradžių nieko nesakė:

„Pačioje pradžioje tylėjau, nenorėjau girtis, nes bijojau, kad gali dingti motyvacija ir taip mesiu sportą. Tik vėliau, kai jau matėsi rezultatai, pradėjau kalbėti apie tai su kitais, dalinausi savo patirtimi.“

Jautėsi lyg kitas žmogus

Giedriaus atmintyje yra išlikę ir keli momentai, kaip į jo pokyčius reagavo aplinkiniai.

„Labiausiai man įstrigo, kai buvo rugsėjo pirmoji, grįžom į mokyklą po vasaros. Kadangi per vasarą daug sportavau, tada buvau numetęs 30–35 kilogramus, tai mane sunkiai atpažino mokytojos, visi keistai žiūrėjo, gal galvojo, kad esu naujas mokinys.

Taip pat įsimintini buvo įvairūs susitikimai su giminėmis, kurių nemačiau keletą metų. Tada aš jausdavausi lyg kitas žmogus, jie norėdavo su manimi susipažinti arba klausdavo tėvelių – kas jis? Komplimentų tikrai netrūko, jų ir palaikymo sulaukiau labai daug“, – pasakoja vaikinas.

REKLAMA

Jis ir pats iš viso netekęs 55 kilogramų jautėsi tarsi naujas žmogus:

„Aš jaučiausi tiesiog puikiai. Išvaizdos atžvilgiu tapau plonesnis, galėjau dėvėti madingesnius drabužius. Fiziškai tapau greitesnis ir stipresnis, buvau neapsakomai laimingas tapęs „naujuoju savimi“ ir tikrai nenorėčiau grįžti atgal.“

Svorį meta ir toliau

Šiandien vaikinas sveria 96 kilogramus ir sako, kad šimtu procentu savo atvaizdu veidrodyje nėra patenkintas:

„Gaila, bet dabar nesu patenkintas savo išvaizda. Dabartinis mano tikslas yra numesti iki 85 kilogramų. Aš žaidžiu su savo svoriu – tai auginu, tai metu. Kaskart užsibrėžiu naujus tikslus ir tokiu būdu nenustosiu sportuoti.“

Giedrius sako, kad ir dabar jo gyvenimo būdo įpročiai yra išlikę tokie pat kaip ir metant svorį. O tiems, kurie taip pat nori atsikratyti nereikalingų kilogramų, jis turi keletą patarimų.

„Stengiuosi ir toliau mesti svorį, didelis fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba man padeda nepriaugti svorio. Labiausiai turbūt padeda mėgstamas sportas, nes jei darai tai, kas patinka, darai tai su malonumu.

Manau, kad labai svarbu sekti savo rezultatus ir nusistatyti tikslą, nes nieko negali būti geriau, kai eini link savo tikslo. Tad svarbiausia yra mėgstamas sportas, mityba ir nuolatinis rezultatų sekimas“, – sako Giedrius.


Rašyti komentarą...
G
GG
2020-12-06 17:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinimai :)
Pažįstamas jausmas. Dar metai nepraėjo, bet irgi didelis progresas yra (gal ne tiek didelis kiek čia, bet pakankamai, kad būčiau patenkintas).
Atsakyti
-1

G
Gražina
2020-12-07 19:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaunuolis ,ir aš per 4savaites numečiau dvyliką kilogramų ir toliau siekiu savo tikslo numesti trisdešimt kilgramų mažiausiai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų