Pavalgę iškart einate miegoti? Pasakė, kodėl geriau taip nedaryti

Žmonės linkę jausti mieguistumą iškart pavalgę ir nenori nieko kito, tik pasnausti. Tačiau, kaip paaiškėjo, būtent to reikėtų vengti. Miegojimas ar net tiesiog gulėjimas iškart po valgio gali sukelti tikrai nemalonių pasekmių.

Miegas (nuotr. Shutterstock.com)

„Bright Side“ pateikia pavyzdžių, kas gali vykti jūsų kūne nuėjus miegoti iškart po valgio.

1. Gali atsirasti rėmuo

Paprastai rūgštis, susidaranti virškinant maistą, yra skrandyje. Gulint rūgštis juda per skrandį ir gali liestis su jautriomis virškinimo sistemos dalimis. Tai gali sukelti rėmens skausmą – skausmingą deginimo jausmą krūtinėje ar gerklėje.

2. Paveikia miego kokybę.

Jei prisivalgėte prieš pat miegą, visas virškinimo procesas tęsiasi jums miegant. Blogo miego priežastis kiekvienam gali būti skirtinga. Gali būti, kad jūsų protas yra aktyvesnis medžiagų apykaitos stadijoje, todėl miegate ne taip giliai. Kita priežastis gali būti ta, kad jūs nemiegate dėl rėmens. Tai taip pat priklauso nuo to, kokio tipo maistą ir kiek jo suvalgėte.

3. Ryškūs sapnai ar košmarai tampa vis dažnesni.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, dėl jūsų metabolizmo suaktyvėja jūsų smegenys. Dėl to jūs panyrate į greito akių judesio (REM) miegą – tai laikas, kai daugiausia sapnuojama. Taigi, jei pastebite, kad sapnuojate tikrai ryškius, o gal net šiurpinančius sapnus, pabandykite atitolinti valgymo ir miegojimo laiką.

4. Naktį dažniau norėsite šlapintis.

Kai kuriems žmonėms padidėja šlapinimosi poreikis naktį. Tai gali būti susiję su kofeino kiekiu jūsų valgomame maiste. Tai reiškia, kad jūsų maistas gali būti diuretikas, arba, kitaip tariant, jis verčia daugiau šlapintis. Tačiau mažai kas žino, kad jo taip pat yra arbatoje, bet kokiuose desertuose, kuriuose yra šokolado, ir kai kuriuose vaistuose.

REKLAMA

5. Jūs galite priaugti svorio.

Kai krentate į lovą iškart pavalgę, neduodate kūnui pakankamai laiko deginti ką tik gautas kalorijas. Taigi, nors pavalgę galite jaustis labai mieguisti, o pogulis yra viskas, ko norite, geriau pabandykite išlikti budrūs, jei nenorite, kad atsirastų nepageidaujami (ir nereikalingi) kilogramai.

Kiek laiko turi praeiti iki miego pavalgius?

Norėdami išvengti problemų, tokių kaip rėmens skausmas ar bemiegės naktys, turite palaukti, kol skrandžio turinys persikels į plonąją žarną prieš miegą. Mitybos specialistai sako, kad tai įvyksta maždaug per 3 valandas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų