Pagalba imuninei sistemai: štai ką svarbu žinoti

Šiandien „Sveikata.lt“ laidoje kalbėsime apie imuninę sistemą. Procesai vykstantys mūsų organizme pasirodžius užkratui – ne tokie ir paprasti. Ką turime žinoti apie šią gynybinę organizmo funkciją? 

Imuninė sistema (nuotr. Shutterstock.com)

Imuninė sistema yra mūsų organizmo gynybinė siena nuo įvairių svetimkūnių. Tai yra įvairių sistemų ir mechanizmų visuma, jis padeda ne tik nesusirgti infekcinėmis ligomis, bet ir saugo nuo kitų, pavyzdžiui, onkologinių ligų. 

Į mūsų organizmą patekus ligos sukėlėjui, imuninė sistema jį atpažįsta ir sunaikina. Čia dalyvauja net kelios rūšys ląstelių, kurios kiekviena turi savo tam tikrą paskirtį ir reikalingas savybes, padedančias operatyviai reaguoti į atsiradusį pavojų. Sėkmingai susidorojus su svetimkūniais, jie yra pašalinami iš organizmo ir tuomet prasideda gijimo procesas. 

REKLAMA

Unikalus organizmo gebėjimas

Žmogaus organizmas pilnas įvairiausių vykstančių procesų. Vienas jų – imuniteto įgijimas. Tai yra imuninės sistemos gebėjimas prisiminti ligos sukėlėją ir antrą kartą su juo susidūrus sistema jau žino kaip tiksliai kovoti su tokio tipo užkratu. Pavyzdžiui susirgus A tipo viruso sukeltu gripu, susiformuoja imunitetas ir jis jau tampa atpažįstamu. Tačiau virusai taip pat yra prisitaikę išlikti, todėl jie geba mutuoti ir keistis, kad imuninė sistema sunkiau atpažintų sukėlėją. Taigi, net ir persirgus kai kuriomis ligomis, galime susirgti ir vėl. Bet net pasikartojus ligai, imunitetas gali pagelbėti, nes tuomet jis gelbėja nuo sunkesnės ligos formos. 

Nors pajutę pirmuosius peršalimo simptomus imame nerimauti, reikia žinoti kad dažniausiai tai yra imuninės sistemos atsakas į iškilusius sunkumus. Sloga, kosulys, karščiavimas bei skausmas – visa tai organizmo siunčiami signalai apie pakitimus mūsų viduje, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį tam, kad pagelbėtume kovoje su svetimkūniais. 

Sekmadienį, 9 val. ryte kviečiame jus prie televizijos ekranų – laidoje „Sveikata.lt“ išgirsite apie imuninę sistemą ir preparatus, kurie padeda ją stiprinti.


Rašyti komentarą...
g
geobero
2020-10-12 06:54:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pаžinčių svetainė suаugušiėms, norintiems susirasti partnęrį, nоrintiеms pasimyleti
Atsakyti
0

o
ogtipa
2020-10-12 10:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetąinė suaaugušięms, nоrintiеms sūsirasti partnėrį, nоrintiems pаšimylėti
Atsakyti
0

A
Adolis
2020-10-12 12:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzdarykit užkrato lizda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų