Londone gyvenančios Vaidos kūriniai palieka be žado: populiarumo sulaukia net Amerikoje

Šiais laikais kone kiekvieno žmogaus mobiliajame telefone galima rasti šimtus nuotraukų, kuriose užfiksuotos svarbiausios gyvenimo akimirkos ir, žinoma, jis pats. Tačiau vis dažniau norima prisiminimus kurti ir kitokiomis, originalesnėmis formomis. Vieną iš variantų – dėmesį prikaustančių iliustracijų piešimą – žmonėms siūlo Londone gyvenanti lietuvė Vaida Mikutytė (30). Jos darbai be žado palieka ne vieną ir susidomėjimą jau kelia visame pasaulyje.

16

Iš Šilalės kilusi, tačiau jau daugiau nei dešimtmetį užsienyje gyvenanti Vaida pasakoja, kad emigrantės kelią pradėjo trokšdama įgyvendinti savo svajonę – studijuoti drabužių dizainą. Ji išsvajotas studijas baigė Kalifornijoje, norėdama padaryti pertrauką tarp mokslų atsidūrė ir kurį laiką dirbo Londone, galiausiai kelerius metus praleido Stokholme.

„Švedijoje dirbau su drabužiais, buvau atsakinga už vienos parduotuvės vitrinas visoje šalyje. Tačiau po kurio laiko atsirado ilgesys Londonui. Nežinau kodėl, bet beveik visi menininkai sako, kad tai yra miestas, kuriame atsigauni. Kai atsirado galimybė į jį grįžti ir turėti tokį pat darbą bei pareigas, nedvejojau ir vėl parlėkiau į Londoną“, – pasakoja Vaida.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Londone gyvenančios lietuvės piešiniai palieka be žado

Išskirtinis braižas formavosi pamažu

Jau ketverius metus Londone gyvenanti lietuvė šiuo metu ne tik piešia iliustracijas, bet ir dirba su kostiumais Anglijos nacionaliniame operos teatre. Moteris be galo džiaugiasi šiuo darbu, nes abi veiklas jai pavyksta puikiai suderinti.

Vis tik pagrindinis Vaidos pragyvenimo šaltinis yra iliustracijų piešimas, sulaukiantis vis didesnio žmonių susidomėjimo. Piešti jai teko ir Lietuvoje, lankant dailės mokyklą, ir Amerikoje, studijuojant drabužių dizainą, tačiau ši veikla pagreitį įgavo po vieno įvykio.

„Buvo mano draugės jubiliejus ir aš vis galvojau, ką jai reikia padovanoti. Ji yra be galo stilinga, todėl sugalvojau ją nupiešti ir įteikti tai kaip dovaną. Kai tai padariau, ji šokinėjo iš laimės, apsiverkė ir tikrai labai džiaugėsi.

REKLAMA

Po keleto mėnesių, ji kreipėsi į mane, nes norėjo tokią dovaną padovanoti savo draugėms. Tai buvo pirmasis mano iliustracijos pardavimas, o vėliau vis kažkas pastebėdavo, kam nors įteikdavau kaip dovaną ir taip viskas įsisuko. Galiausiai tai tapo pragyvenimo šaltiniu, nes pradėjau labai daug piešti“, – pirmaisiais žingsniais dalijasi Vaida.

Ji prisimena, kad pirmieji jos darbai buvo piešti be veidų – pagrindinį dėmesį ji sutelkdavo į drabužius, nes taip buvo įpratusi dėl studijų ir darbinės patirties. Tačiau žingsnis po žingsnio ji tobulino iliustracijas ir taip susikūrė išskirtinį braižą.

„Augimas buvo labai natūralus ir galėčiau sakyti, kad patys klientai mane daug ko išmokė ir pralavino, nes vis klausdavo, o gal galima tą nupiešti? Taip pradėjau galvoti, kad reikėtų išmokti piešti ir veidukus. Visada klientams stengiuosi pabrėžti, kad aš nepiešiu portretų, tik kažkiek mėginu atkartoti veido bruožus.

Tad mano braižas atsirado jau tą darbą bedirbant, vis pagalvojant – gal dar tą būtų galima pridėti, gal tą verta išbandyti? Tobulėjant išliko tik tai, kad žmones vis dar piešiu su ilgomis kojomis ir kuriu modelio įvaizdį, nes žmonėms patinka pasižiūrėti į save ir atrodyti kaip nužengusiems nuo žurnalo viršelių“, – atskleidžia iliustracijų kūrėja.

Per prievartą iliustracijų nebepiešia

Iliustracijų kūrimui Vaida naudoja pieštukus ir profesionalius markerius. Pagrindinis jos piešinių objektas yra žmogus, tačiau kartais tenka piešti ir gyvūnėlius ar kokio nors miesto detales fone, kurias nori įamžinti klientai.

Moteris neslepia, kad piešinys piešiniui nelygus ir jo kūrimas užtrunka skirtingai. Kartais tai gali pavykti padaryti per kelias valandas, o kartais prireikia net kelių dienų ar savaitės.

REKLAMA

„Viskas priklauso nuo iliustracijos dydžio, nuo to, ką žmogus yra apsirengęs. Jei reikėtų piešti merginą su paprasta suknele, tai nupiešiu per 2–3 valandas, bet jei yra koks sudėtingesnis drabužių raštas arba, pavyzdžiui, nėriniuota vestuvių suknelė, man norisi parodyti kiekvieną detalę, todėl galiu užtrukti ir 6 valandas prie vieno žmogaus piešimo.

Kai piešiu savo malonumui ar pasilavinimui, tai tikrai galiu nupiešti greitai, bet dėl klientų visada norisi pasistengti labiau. Jei jie nori, kad iliustracija būtų didesnio dydžio, tai gali prireikti ir daugiau nei vienos dienos – bent kelių, o gal net ir savaitės“, – šypsodamasi pasakoja Vaida ir atskleidžia, kad iliustracijų kainos yra labai įvairios ir priklauso nuo daugybės faktorių, tačiau vieno žmogaus piešimas kainuoja apie 100 svarų (maždaug 111 eurų).

Ji neslepia, kad būna momentų, kai nuo iliustracijų kūrimo pavargsta, ypač, jei turi labai daug užsakymų ir dėl to nelieka laiko piešti savo malonumui. Anksčiau ji dėl to nervindavosi ir bandydavo pieštukus į rankas paimti per prievartą, tačiau dabar žino, kad toks dalykas gero rezultato neduoda, todėl nuo piešimo kuriam laikui atitrūksta ir grįžta su nauja energija bei malonumu.

Stengiasi pasiekti maksimaliai geriausią rezultatą

V. Mikutytė neslepia, kad niekada nesitikėjo, jog jos iliustracijos sulauks tokio dėmesio ir populiarumo. Jai vis dar didžiulę nuostabą kelia tai, kad daugiausia žmonių į ją kreipiasi iš Amerikos, o kai kurie klientai netgi vis sugrįžta esant kokiai nors progai.

„Atrodo, kad nusiperki vieną iliustraciją ir viskas, daugiau tau jų nereikia, bet turiu keletą nuolatinių klientų, kurie vis sugrįžta. Jie kūrinius dovanoja vienai porai, kitai porai, labai dažnai tai daro vestuvių ar sužadėtuvių proga“, – sako Londone gyvenanti lietuvaitė.

REKLAMA

Ji neslepia, kad kiekvienas malonus atsiliepimas glosto širdį ir suteikia dar daugiau motyvacijos. Kartais užsakovai palieka tokius šiltus įvertinimus, kad ji net nustemba, jog darbas gali taip patikti.

„Aš visada stengiuosi padaryti geriausiai, kaip tik galiu, ir, kaip sako mano draugai, esu didžiausia savo pačios kritikė. Jei klientai tik gavę užsakymą nieko neparašo, imu galvoti – kas buvo blogai, kas nepatiko?

Vėliau gaunu atsiliepimą, žmonės sako, kad jiems be galo patiko, tai tada nusiraminu, nes man tikrai labai svarbu, kad darbas klientui būtų mielas, kad jis galėtų jį kur nors pasikabinti ir džiaugtis“, – su užsidegimu pasakoja Vaida.

Nori daugiau dirbti Lietuvoje

Ji atskleidžia ir vieną įprotį, kuris padeda gimti sudėtingesniems darbams:

„Jei yra koks darbas, kuris man kelia nerimą, kurį bijau, kad sugadinsiu, turiu tokį įprotį – kam nors paskambinti, įsijungti garsiakalbį ir tiesiog bendrauti. Tada įsijungia automatinis rankos judesys, nes piešti aš moku, tik kartais reikia mažiau apie tai galvoti.

Mama man sako – viskas, aš tau nebetrukdau, bet aš sakau, kad priešingai, tu man labai padedi, kalbėk toliau“, – juokiasi pašnekovė ir sako, kad mieliausi jai yra tie darbai, į kuriuos tenka įdėti labai daug darbo.

Nors išskirtinės iliustracijos gimsta Londone, Vaida neslepia, kad pastaruoju metu vis dažniau susimąsto apie galimybes dirbti Lietuvoje. Grįžti čia visam laikui moteris neplanuoja, tačiau tikisi, kad ateityje pavyks rasti projektų, prie kurių ji galės prisidėti.

„Labai norėtųsi atrasti kokių projektų Lietuvoje, nes atsirado didžiulė trauka Lietuvai. Tikslo grįžti čia visam laikui neturiu, bet norėčiau, kad pavyktų ne tik grįžti aplankyti šeimos, bet ir kaip nors prisidėti prie šios šalies – galbūt dirbti su kokiais dizaineriais ar kompanijomis, galbūt kurti atvirukus ir turėti ilgesnį bendradarbiavimą.

O šiaip labiausiai tikiuosi, kad nepristigs klientų ir noro piešti, tai man kol kas yra svarbiausia“, – šypsodamasi pokalbį baigia Vaida.


Rašyti komentarą...
L
Laimė
2020-08-21 21:53:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu. Šaunuolė. Sėkmės
Atsakyti
0

I
Irena
2020-08-22 13:35:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražių atvirukų labai reikia. Jūsų darbai nuostabūs.
Atsakyti
0

A
Agne
2020-08-23 17:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabios iliustracijos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų