Stebinantis telšiškio voveraičių laimikis: iš miško grįžo su 75 litrais

Šią vasarą miškai itin dosnūs grybautojams – „Facebook“ grupės tiesiog raibsta nuo ten esančių grybų nuotraukų. Tiesa, vieni grybautojai giriasi kuklesniais laimikiais iš miško, o kiti rodo įspūdingus kiekius iš miško parsineštų grybų.

Telšiškis į namus parsineša pilnus kibirus grybų (nuotr. asm. archyvo)
16

Telšiškis Andrius Norkus – užkietėjęs grybautojas. Vyras juokauja, kad iš beveik 34 savo gyvenimo metų, bent 30 metų jis grybauja.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Telšiškis į namus parsineša pilnus kibirus grybų

Grybavimas mano hobis – atsipalaiduoju, pailsiu. Iki miško ir po darbo važiuoju. Pora valandų pagrybauju ir kibirai pilni. Žinoma, būna kad ir tuščias grįžti. Ne visada pasiseka rasti“, – sako vyras.

Vyras neseniai pasidalijo įspūdingu savo laimikiu – per praėjusį savaitgalį jam pavyko surinkti maždaug 75 litrus voveraičių.

„Senai tiek daug yra buvę.  Palankios oro sąlygos, tai gal pavyks surinkti ir daugiau“, – viliasi jis ir priduria, kad jau pradėjo laukti rudeninio baravykų derliaus.

Vyras pasakoja, kad surinktus grybus parduoda, išdalina draugams ir pažįstamiems. Sau pasilieka tik nedidelį kiekį, nes rinkti grybus jam patinka kur kas labiau nei valgyti.

Gilyn į mišką

Andrius pasakoja, kad jis dažnai grybauja dvejose vietose. Viena iš jų, Gadūnavo seniūnijoje, netoli Gailiškių kaimo. Vyras sako, kad dažniausiai ten rinkdavo baravykus, tad nesitikėjo prisirinkti pilnų kibirų ryškiaspalvių voveraičių.

„Antra vieta – pušynas tarp Telšių ir Plungės, ten visąlaik būna tik voveraitės. Sutinku ten grybaujant nemažai kitų grybautojų. Bet jie grybauja šalia miško keliukų, toli eiti prisibijo. O aš eidamas gilyn į mišką prisirenku didelius kiekius“, – pasakoja jis.

REKLAMA

Vyras pataria, kad norint prisirinkti daug grybų reikia nebijoti eiti kuo giliau į mišką, nes tokias vietas retai pasiekia kiti grybautojai.

„Būna, kad reikia porą kilometrų mišku keliauti, prisirinkus –  tiek pat atgal. Ten kur lengva privažiuoti, palei miško keliukus būna nurinkta, nespėjus net išdygti“, – sako užkietėjęs grybautojas.

Šiek tiek anksčiau portalas tv3.lt rašė, ką daryti, kad grybavimo patirtys neapkarstų. Gydytoja nurodė, kaip išvengti apsinuodijimo, o kokius grybus geriau aplenkti iš tolo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų