Kauniečių balkono pokyčiai sužavėjo aplinkinius: vadina tikra jaukumo oaze

Kai kurie balkonai butuose būna tokie siauri, kad juose iš pirmo žvilgsnio sunku net apsisukti. Tačiau tinkamai įrengus net ir siaurutis, vos 76 centimetrų pločio balkonas gali tapti viena jaukiausių vietų visame bute. Tuo neabejoja ir kauniečiai Viktorija ir Giedrius Lauruškai, kurie sutiko pasidalinti savo balkono pokyčiais.

Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę (nuotr. asm. archyvo)
8

„Apie tai, jog norėtumėm atnaujinti balkoną su vyru svarstėme tikriausiai nuo buto įsigijimo pradžios. Abiejų tėvai gyvena nuosavuose namuose, kur yra kiemas, sodas, sūpynės ir pavėsinė.

Tad, įsigijus šį būstą, iškart pajautėme ilgesį grynam orui ir panorome susikurti jaukią erdvę tarp kambarių sienų ir lauko. Galiausiai turėjo praeiti metai, jog pagaliau pasakytumėm, kad nėra ko ilgiau laukti – laikas pradėti veikti“, – pasakoja Viktorija.

Ji atskleidžia, kad prieš pradedant darbus, vienas pagrindinių norų buvo sukurti jaukią erdvę, kurioje būtų galima ramiai leisti laiką, vakarieniauti ir skaityti knygas. Tačiau galutinis rezultatas gerokai pranoko lūkesčius.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę: prie įgyvendinimo prisidėjo visa šeima

Pagalbos ir patarimų sulaukė iš senelio

„Įkurtuvių proga iš močiutės gavome lauko baldus, tik dėl balkono įstiklintos konstrukcijos, per metalinį horizontalų sutvirtinimą, sėdėdami negalėdavome patogiai matyti lauko ir jaukiai jaustis. Todėl sugalvojome grindis pakelti.

REKLAMA

Be to, aš taip pat norėjau, jog būtų dėžė susidėti įvairiems daiktams, kuriems nėra vietos bute, pavyzdžiui, vazonams, tarai ir panašiai“, – turėtus pagrindinius reikalavimus balkono atnaujinimui vardija Viktorija.

Apie planuojamus pokyčius sutuoktiniai prasitarė savo tėvams bei seneliams ir pasidalijo savo pirmine idėja panaudoti paletes ir iš jų konstruoti grindis. Išgirdęs tokius planus gerokai nustebo Giedriaus senelis.

„Senelis Adolfas yra buvęs stalius, laisvalaikiu gaminantis įvairius dirbinius iš medžio ir apskritai auksarankis, tad jam buvo keista, jog mes šį projektą planuojame neįtraukdami jo.

O mes likome nustebinti, kad senelis rodo tokį didelį norą įsitraukti ir iškart pradėjome jo teirautis, ką jis darytų kitaip. Jei ne jis, abejoju, jog mums būtų pavykę savarankiškai taip viską įgyvendinti“, – mano Viktorija.

Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę

Tapo visos šeimos projektu

Nenuostabu, kad balkono atnaujinimo darbai labiausiai į priekį pasistūmėjo būtent tada, kai prie planavimo prisijungė senelis Adolfas.

„Jis ir pasiūlė kelis būdus, kaip iškelti grindis, kokias lentas geriausia parinkti, pats padarė daiktadėžę ir lentynas.

Vyras paruošė balkoną pokyčiams: išėmė senas grindų plokštes, sulygino palangę, o senelis surinko grindis. Šis projektas tikrai tapo šeimynišku, net mūsų mamos prisidėjo! Jos aprūpino medžiagą ir pasiuvo čiužinuką bei pagalvėles daiktadėžei“, – dalijasi kaunietė.

Ji pasakoja, kad sunkiausia buvo pasirinkti tinkamiausią grindų iškėlimo būdą būtent jų balkonui. Tam buvo dėti balkeliai, tada plokštės ir galiausiai lentos. Visa kita vyko pakankamai sklandžiai, be didesnių iššūkių.

Daugelis daiktų senelio dėka balkone yra rankų gamybos, o sutuoktiniai gudriai išsprendė ir ribotos vietos klausimą: kėdes ir stalą jie suskleidžia, pakabina ant kabliukų ir nukelia tada, kai to reikia.

Už pagalbą, visas parūpintas medžiagas ir patarimus jie yra be galo dėkingi seneliui. Jo dėka šiandien balkonas yra viena mėgstamiausių Viktorijos ir Giedriaus vietų bute.

„Kiekvieną kartą, kai jame vakarieniaujame, jaučiuosi lyg su vyru susikurtumėme mini pasimatymą, o, lyjant lietui, balkonas tapo puikiausia vieta skaityti knygas“, – džiaugiasi Viktorija.


Rašyti komentarą...
A
2020-07-14 20:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau grožis, super
Atsakyti
-1

I
Inga
2020-07-14 22:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idealu!
Atsakyti
0

L
Liuks
2020-07-15 10:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas,ratas ant sienos papuosia erdvę, senelis saunuolis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų