Pasenusius ar nereikalingus vaistus vertėtų nešti į vaistinę: jei nepriima, būtina pranešti tarnyboms

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo informacija, ką gyventojams reikėtų žinoti apie pasenusių arba nereikalingų vaistų atliekų šalinimą. 

Vaistinė (nuotr. stop kadras)

„Pasenusius ir nebereikalingus vaistus visos vaistinės privalo priimti nemokamai. Jei kuri nors vaistinė atsisako priimti pasenusius vaistus, apie tai būtina informuoti Tarnybą: [email protected] arba tel. 8-80073568“, – rašoma „Facebook’e“.

Tarnyba taip pat primena, kad mirus ligoniui ir likus dideliam kiekiui dar galiojančių vaistų, juos taip pat būtina atnešti į vaistines kaip farmacines atliekas.

„Negalima neatlygintinai niekam perduoti, padovanoti ar parduoti šių vaistų. Gydytojas juos skyrė konkrečiam ligoniui, įvertinęs paciento tyrimus, sveikatos būklę, kitus negalavimus. Likę nepanaudoti vaistai galbūt visiškai netinka kitam pacientui, nors jis ir serga ta pačia liga“, – praneša VVKT. 

VVKT pridūrė, kad ligoniams, kurie patys sau leidžiasi vaistus, panaudotus švirkštus gali nemokamai atiduoti į savo savivaldybės stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles. 

„Šios aikštelės taip pat priima ir medicininius termometrus“, – rašoma „Facebook’e“.


Rašyti komentarą...
S
Seni vaistai
2020-05-21 09:15:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit klaidinti žmones! Kai prieš metus ar daugiau pasenusius vaistus nunešiau į artimiausią vaistinę - Benu vaist.Panoramos prekybos cente, Vilniuje, mano iškoneveikė niūriu veidu vaistininkė! Supratau joms labai nepatiko mano toks sążiningas atliekų "rūšiavimas".Daugiau nebenešu, kam nuotaiką gadintis!
Atsakyti
0

P
Pilietis
2020-05-21 10:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėjai kažkokie, savartynai, kurie priima senus termometrus dažniausiai būna užmiestyje. Kaip ten turi patekti žmonės be automobilių? Todėl ir atsiduria dauguma gyvsidabrinių termometrų butiniuose konteineriuose. Kodėl niekas iki šiol nesprendė šio klausimo? Kodėl negali būtį įrengtas spec.konteineris miestų centruose?
Atsakyti
0

I
Inga
2020-05-22 08:12:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geri metai atgal po tokios panasios rasliavos pasirodymo ir as nesiau i Eurovaistine Kaune. Tai pasijutau kaip nusikaltima padarius. Ir niekas tu vaistu neeme. Tai dabar tiesiog ismetu ir tiek. Neklaidinkit visuomenes tokiais straipsniais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų