Karantino metu lietuviai patraukė į miškus: medikė atskleidė, ar tai nėra pavojinga

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose galima pamatyti vis daugiau nuotraukų, kuriose užfiksuota, kad žmonės laiką leidžia miškuose, parkuose, atranda naujus pažintinius takus ir vietas. Ar karantino laikotarpiu patariama tai daryti ir kokių reikėtų laikytis rekomendacijų, tv3.lt portalui sutiko papasakoti šeimos gydytoja Toma Kundrotė.

Koronavirusas plinta Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
117

Ji sako, kad iš esmės leisti laiką gryname ore nėra blogai, tačiau būtina nepamiršti vieno svarbaus dalyko.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

„Į gryną orą išeiti gal ir gerai, jei jie eina tik su tais žmonėmis, su kuriais ir gyvena kartu tuose pačiuose namuose, tai kaip ir saugu, jei su niekuo kitu nebendrauja. Kitaip tariant, jei lieka toje pačioje socialinėje ląstelėje izoliuoti.

Bet jeigu eina, tarkim, į parkus ir ten susitinka su draugais ir būna, tai tada ne taip jau saugu. Vis tiek reikia tos socialinės distancijos laikytis“, – tikina T. Kundrotė.

Vengti tiesioginio kontakto

Šeimos gydytoja sako, kad ne visi žmonės geba save kontroliuoti ir vengti tiesioginio kontakto su kitais, dėl to net ir vaikštant, pavyzdžiui, parkuose, tikimybė susirgti virusu išlieka.

„Žmonės nėra sąmoningi ir jie vis tiek ieško su kuo pašnekėti, kad ir per atstumą. Ten su kokiu kaimynu ar pažįstamu susitinka ir kalbant tas atstumas kažkaip vis mažėja. Išėjus į miestą, į parką ar į lauką tiesiog pasivaikščioti, visiškai išvengti kontakto praktiškai yra sudėtinga.

REKLAMA

Žinoma, jei vienam parko gale kažkas sergantis virusu sukosėjo, tai kitam gale būnantis žmogus nesusirgs. Bet, jei jie kažkur susitiks ir bus pažįstami, pasišnekės, tada jau tikimybė didėja“, – įspėja medikė.

Šeimos gydytoja sako, kad, pavyzdžiui, vaikštant miško takeliais ir prasilenkiant su kitais žmonėmis, panikuoti, kad užsikrėsi virusu, nereikia.

„Jei prasilenkiant tau žmogus sukosėjo į veidą, tai užsikrėsti įmanoma, bet vien paprastai kvėpuojant prasilenkiant, tai neužsikrėsi“, – ramina specialistė.

Ji akcentuoja, kad pagrindinė rekomendacija norintiems vaikščioti lauke ir mėgautis gamta – visais būdais vengti tiesioginio kontakto su kitais žmonėmis.

„Kol nėra griežtų apribojimų, tol gryname ore galima būti tiek, kiek norisi. Jei žmogus gerai jaučiasi būdamas gryname ore, tai jis gali būti nors ir visą dieną. Esmė yra, kad reikia nekontaktuoti, neleisti virusui sklisti tarp žmonių“, – pabrėžia T. Kundrotė.

Ar reikalingos apsaugos priemonės?

Šeimos gydytoja pasidžiaugė, kad apskritai viešose vietose daugėja žmonių, kurie dėvi apsaugines kaukes. Jų nepamiršti reikėtų ir pasivaikščiojimo miškuose ar parkuose metu, ypač, jei ten lankosi ir daugiau žmonių.

„Jei išeinate į parką ir aplink yra papildomai žmonių, kurie nėra tavo šeimos nariai, su kuriais tu įprastai nekontaktuoji, kaukės yra reikalingos“, – sako šeimos gydytoja.

Vienkartinės pirštinės, anot medikės, nėra būtinos, nebent rankomis būtų liečiami kokie nors daiktai.

„Jei, pavyzdžiui, parke yra čiupinėjami kokie daiktai, sėdima ant suoliuko, čiupinėjami jo atlošai, tada galbūt yra tikslinga pirštines dėvėti. Bet, jei tiesiog išeini pasivaikščioti, nieko nečiupinėdamas, tai kaip ir nėra prasmės dėvėti pirštines. Nebent, dėl rankų atšalimo, bet jau tada ne vienkartines dedam“, – dėsto T. Kundrotė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų