Išvažiavusi į Angliją ir čia susipažinusi su savo būsimu vyru užsieniečiu, lietuvaitė Rūta Chaladauskaitė kaip ir visos moterys svajojo apie laimingą ir idilišką judviejų šeimą. Deja, nesėkmingas gimdymas jos pirmagimei lėmė sunkias ligas, tačiau Rūta įsitikinusi, kad judviejų dukrelė santykius su vyru tik sustiprino.

Sunkus gimimas paženklino Anają visam gyvenimui (nuotr. asm. archyvo)

Sunkus gimimas paženklino Anają visam gyvenimui (nuotr. asm. archyvo)

Rūtos pirmagimę Anają šį pasaulį išvydo Anglijoje, prieš beveik trejus metus. Tuomet kovo mėnesį pajutusi pirmuosius sąrėmius, jos mama lietuvaitė Rūta Chaladauskaitė neįtarė nieko blogo.

Rūta prisimena, kad tą dieną, kai prieš beveik tris metus ji pajuto sąrėmius, moteris į ligoninę belstis turėjo net keturis kartus. Galiausiai atsidūrus ligoninėje, Rūtos kūdikio tonusai ėmė neritmingai šokinėti – tai aukštyn, tai žemyn.

Lemtingas gimdymas

Tik tonusams pasiekus kritinę būklę, buvo nuspręsta atlikti Cezario pjūvį. Atsibudusi Rūta sužinojo, kad jos pirmagimė gimdymo metu negavo pakankamai deguonies dėl atšokusios placentos, todėl ją teko pervežti į kitą ligoninę šaldymo terapijai.

REKLAMA

„Po operacijos buvau silpna, man buvo perpiltas kraujas, pažeisti plaučiai. Dėl to dukrelės pamatyti negalėjau. Tačiau prieš pervežant ją, atvežė ją minutei parodyti. Mergaitė buvo komoje ir šalta. Deja, tai ne toks susitikimas apie kokį svajojau“, – pirmąjį susitikimą su savo dukrele prisimena Rūta.

Rūta savo dukrelę pavadino Anajos vardu. Šiandien jai yra suėję du metukai, o kovo mėnesį ji švęs ir trečiąjį savo gimtadienį. Deja, sunkus Rūtos gimdymas ir padarytos medikų klaidos mergytę paženklino visam gyvenimui. Anają kenčia hipoksinę išeminę encefalopatiją, cerebrinį paralyžių ir epilepsiją.

Ypač skausmingos pirmos savaitės

Internete galima rasti daug sergančių vaikų istorijų ir visos jos skiriamos būtent šiems mažiems ypatingiems spindulėliams. Vis dėlto didžiausi sunkumai ir vargai tenka juos auginantiems tėvams. O labai dažnais atvejais vyrai tokių sunkumų nepakelia ir vienas moteris palieka auginti neįgalius vaikus.

Ir nors Anajos vaikystė bėga visai kitaip nei jos bendraamžių vaikų, mergytė kiekvieną dieną yra apsupta mylinčių tėvų rankų bei akių. „Po Anajos gimimo mūsų santykiai su vyru tik sustiprėjo“, – patikina Rūta.

Rūta Anglijoje atsidūrę maždaug prieš septynerius metus, darbe ji susipažino ir su žaviu kolega, kuris netrukus tapo jos vyru. Kaip dabar prisimena pati moteris, ji tada ieškojo, kur galėtų persikraustyti.

„Jis man labai padėjo, taip pradėjome pažinti vienas kitą ir vieną dieną jis man pasipiršo. Juokais tada dar paklausiau, o kur mano žiedelis? Ir jis po kelių mėnesių įteikė sužadėtuvių žiedą“, – šypteli pašnekovė.

REKLAMA

Štai taip poros santuoka trunka jau penkerius metus, kurią vainikavo dvi gimusios dukrelės. Iš pradžių mažai kas iš aplinkinių žinojo, kad Rūtos ir jos vyro pirmagimė Anaja yra kitokia nei visi vaikai, tačiau Rūta yra įsitikinusi, kad auginant neįgalų vaikelį yra niekaip niekada svarbus pačių tėvų ryšys.

„Gimus vaikui, pasikeičia ir asmeninis, ir vedybinis poros gyvenimas. Būna sunku abiems iš tėvų, bemiegės naktys, nauji rūpesčiai, mažiau laiko vienas kitam. Kartais tai išskiria šeimas. Gimus neįgaliam vaikučiui rūpesčių būna dar daugiau. Gimus Anajai, buvo sunku, praleidome septynias savaites ligoninėje. Pirmosios savaitės buvo ypatingai sunkios“, – dabar prisimena Anajos mama.

Dukra santykius tik sustiprino

Rūta pasakoja, kad tuomet abiems tėvams buvo ypatingai sunku susitaikyti su lemtimi ir suvokti, kokia skaudi yra realybė. Kartais būdavo net tokių akimirkų, kai važiuojant į ligoninę, abu sutuoktiniai tiesiog tylėdavo automobilyje:

„Pamenu, pasakiau vyrui, kad arba tai mus padarys tvirtesniais, arba išskirs. Supratome, kad turime būti vieningi kaip kumštis ir palaikyti vienas kitą. Žmonės nuolatos kartoja, kaip mums sunku, bet iš tiesų jie net neįsivaizduoja, koks tas gyvenimas yra iš tiesų“, – sako ji.

Ir nors auginti neįgalų vaikelį įstengtų tikrai ne kiekviena šeima, vis dėlto Rūta yra įsitikinusi, kad jos ir vyro santykiai po Anajos gimimo tik sustiprėjo.

Kurį laiką apie Anajos ligas Rūta niekam nepasakojo, tačiau mergaitei suėjus metukams, jos mama suprato, kad vien tik meilės pirmagimei neužteks. Anajai reikėjo daug mankštų ir reabilitacijų, o iš Anglijos valstybės moteris pagalbos sulaukė labai minimaliai.

REKLAMA

Pasitarusi su vyru, Rūta Anajos istorija pasidalino internete, tačiau tai galiausiai pradėjo nepatikti jos vyrui.

„Pusę metų su juo dėl to pykomės, jis vis prašė, kad nebekelčiau į internetą nieko apie Anają ir neprašyčiau pagalbos. Jis jautėsi blogu tėvu, kuris negali suteikti tai, ko reikia vaikui. Bandžiau įtikinti, kad jis viską daro, kas yra jo jėgose. Jis vienintelis išlaiko šeimą, o reabilitacijos kainuoja labai brangiai, todėl mums tikrai reikia žmonių pagalbos“, – įsitikinusi buvo ir yra Rūta.

Be dukros buvo vos vieną dieną 

Maždaug po metų Rūta pastebėjo, kad jos vyro požiūris ėmė keistis, jis net pats kitus pradėjo raginti sekti jo dukters istoriją internete. Tiesa, pati moteris prasitaria, kad ji kartais džiaugiasi, jog jis nemoka lietuviškai, kadangi komentarų internete ji susilaukia tikrai įvairių.

„O kartais priešingai, norėčiau, kad jis mokėtų lietuvių kalbą ir pamatytų, kokį palaikymą mes su Anaja gauname „Vilties spindulėlio“ grupėje. Labai tikiuosi, kad ateis diena, kai tėvai neturės nerimauti dėl finansų, kaip išvežti savo neįgalų vaiką reabilituotis, tokios įstaigos turėtų būti nemokamos“, – sako Anajos mama.

Anaja reikalauja priežiūros visą parą, o ir prižiūrėti ją kas kitas be Rūtos nelabai sugebėtų, mat artimųjų Anglijoje šeima neturi. Per beveik tris metus pora be vaikų į svarbų susitikimą buvo nuvažiavę vos vieną kartą.

Rūta yra įsitikinusi, kad tai, ką tenka ištverti neįgalų vaiką auginantiems tėvams, nežino nei patys artimiausi žmonės, nei draugai. Todėl ypač yra svarbu poroje išlikti tvirtai kaip kumštis.

REKLAMA

Internete galima rasti labai daug sergančių vaikų istorijų, kuriems reikalinga pagalba. Tiesa, apie juos auginančius tėvus mes kalbame daug mažiau, tačiau kiekvieną dieną su visais sunkumais susiduria būtent jie.

Iki šiol jaučia nuoskaudą

Rūta sako, kad kiekviena šeima ir pora į gyvenimo sunkumus reaguoja skirtingai, o štai jie su vyru pasirinko savo kelią – gyvenime visur įžvelgti bent mažą pozityvumo dalelę.

„Vyras nuo pat pradžių neleido kalbėti negatyviai, Anaja yra pirmasis mūsų vaikas. Mums viskas, kas yra susiję su ja, yra normalu. Net maitinti vaiką per zonduką – visiškai normalu. Kai draugai kartą paprašė pamaitinti jų dukrytę košyte, kuri buvo jaunesnė nei Anaja, deja, nesugebėjome“, – prisimena Rūta.

Sunkus gimimas paženklino Anają visam gyvenimui

Sunkus gimimas paženklino Anają visam gyvenimui

Pati Rūta, pasakodama Anajos istoriją, negaili kritikos ligoninės medikams, kurioje gimdė savo pirmagimę. Pasak jos, nuoskaudas šeima laiko, praėjus net ir keleriems metams, mat klaidų buvo padaryta tikrai ne viena, o net apie trisdešimt.

„Tai nebuvo atsitiktinis įvykis, tai buvo baisi nepriežiūra. Akušerei tai jau antras kartas jos darbo istorijoje. Kaip galima nepykti, jeigu dirbo žmogus, kuris buvo nušalintas nuo gimdymų dėl neišlaikyto egzamino?

Žmogus ignoravo ženklus, užsuko vaiko tonusus rodantį ekraną nu tėvų. Kas valandą turėjo ateiti kita akušerė, tačiau ji pasirašė ir už antrą žmogų. Tikrai nenoriu, kad šis žmogus dirbtų toliau ir dėl savo neatsakingumo kitam sugadintų gyvenimą“, – patikina Anajos mama.

Dievo dovana – antroji dukrytė

Kasmet Rūta su savo dukrele stengiasi bent du metus per metus išvažiuoti reabilituotis į užsienį, o tai kainuoja tikrai nemažai pinigų.

REKLAMA

Tokių reabilitacijų metu Anaja sustiprėja fiziškai. Rekomenduojama į reabilitacijas nuvykti kas du mėnesius – šešis kartus per metus, deja, tokių galimybių šeima neturi. Grįžus namo iš reabilitacijų, tenka privačiai samdytis ir terapeutus, o jų kaina taip pat yra nemenka – 50 svarų už valandą.

„Anaja stiprėja ne tik fiziškai, bet atsiranda ir vis didesnis aplinkos suvokimas. Ji nebenori tik gulėti, norint keltis – kelia galvytę. Ją pašnekinus, ji atsako savo kalba, išmoko, paprašius, duoti „penkis“. Anajos stiprėjimą pastebi ir aplinkiniai, o tai mums didžiausias apdovanojimas“, – emocijomis dalijasi Anajos mama.

Tiesa, Anajai labiausiai draugiją palaiko ir jos mažutė sesutė, kurios atėjimas į šį pasaulį tėvams buvo tikras stebuklas. Rūta sako, kad ji be galo dėkinga likimui už antrąją 1,5 metų dukrelę:

„Dėkoju likimui, kad tai nutiko, nes tikriausiai patys nebūtume pasiryžę, o Anajos sesutė, tai geriausia kas mums nutiko po Anajos gimimo. Mergytė labai meili ir gera, nors dar mažutė, labai myli Anają. Nuolatos eina pas ją, pabučiuoti, parodyti žaisliukus, o ir Anaja labai mėgsta, kai ji būna šalia“, – džiaugsmo neslepia Rūta.

Šiuo metu Anajai yra suplanuota kamieninių ląstelių terapija sausio pabaigoje, o iki reikiamos sumos šeimai trūksta surinkti dar kelis tūkstančius eurų.

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie Anajos sveikimo, tai padaryti galite šiuo būdu: Gavėjas: Ruta Chaladauskaite; Banko sąskaita: LT377300010093965133; Bankas: AB Swedbank; Banko kodas: 73000; Banko SWIFT kodas: HABALT22

Arba Gavėjas: Anajos labdaros ir paramos fondas; Banko sąskaita: LT503500010004027543; Banko kodas: 3500; Swift kodas: EVIULT21XXX; Mokėjimo paskirtis: Parama Anajai arba PayPal: [email protected]

Birutė
2020-01-10 05:53:29
Nenori neaukok ir neskaityk moralu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
TaMi 2020-01-19 10:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal jus visi tiesiog uzsiciaupkit viena diena su savo komentarais! Nekteipkite demesio ir eikite pirmyn, taip kaip jums reikia
Stiprybes jums ir mergytei. Jus esate saunuoliai. O prasyti pagalbos del savo vaiko nere gedinga. O jus visi protinguoliai idiotai komentatoriai pasprinkit!    ATSAKYTI
Fe 2020-01-12 22:52:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Bet tikrai kiek galima tas pats per ta pati... Nu yra vyras, tegul jis pas tautiečius kreipiasi. Lietuvoje ir be Anajos yra vaikai kuriems reikia pagalbos. Bet to tos kamienines tik eksperimentai kuria oi kaip gali pries jus atsisukti. Gyvenkit, priimkit ir sita laika skirkirte vaikams, o ne lipimui ant galvu Lietuviams   ATSAKYTI
Ir 2020-01-12 08:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
N   ATSAKYTI
Bobik 2020-01-09 20:17:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nenoriu pabusiu bjaurus zmogus . Bet kiek galima prasyti pagalbos lietuviu ???? Taip zinoma gaila mergytes ir tikekimes jog suringsit pinigus . Bet fuck damn as pats turiu sunu autista ir mum niekas nepadeda jo auginti .... Pradekit stengtis del vaiko o ne sedekit namie ir prasykit svetimu zmoniu pagalbos    ATSAKYTI
Birutė 2020-01-10 05:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nenori neaukok ir neskaityk moralu  
Jooooooo 2020-01-09 19:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Babaju ir prašyk.    ATSAKYTI

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Dėl įgimtų ligų Laurynos svoris nesiekia nė dvidešimties kilogramų (nuotr. asm. archyvo)
Laurynai vos 15 metų, tačiau, kaip bebūtų gaila, jauna mergina yra prikaustyta prie lovos, o jei atsiranda poreikis vykti automobiliu, tai gali padaryti vienu būdu – ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Šeštadienį, apie pietus, į Ukmergės ligoninę atvežtas blogai pasijutęs septynmetis. Po kelių valandų gydymo įstaigoje jis mirė. Vaikas, gimęs 2012 m., iš Ukmergės r., ...
Algimantė Daugėlaitė  (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši studentė Algimantė Daugėlaitė. Iš Gargždų kilusi mergina dalinasi savo gyvenimo lūžiu, kuris suteikė ir jai, ir šeimos ...
„Jos geriau mane supranta. Emocinis ryšys yra neįtikėtinai stiprus. Aš visapusiškai esu laimingesnė šalia moters“, – tikina Syga. (nuotr. asm. archyvo)
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši vilnietė Syga Mykolaitytė. Iki tol ne vieną draugystę turėjusi su vyrais, ji jau keletą pastarųjų metų kuria artimus ...
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Girdėdami naujienas apie prekybą žmonėmis daugelis nė neįsivaizduoja, kaip iš tiesų žmonės tampa aukomis. Iš tikrųjų šiai lemčiai jus pasmerkti gali ir pažįstamas, kuris siūlo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
DABAR RODOMA
Po gaisrų – kita stichija: Australijoje iškrito neįtikėtino dydžio kruša
DABAR RODOMA
Internete paplito šokiruojantis visiškai nuogos sulaikytosios įrašas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų