Šakalytė atsakė vaikus kritikuojančiai vilnietei: gražiausias mažylių „maudymukas“ – nuogumas

Prieš kelias dienas tv3.lt portalas sulaukė skaitytojos Danguolės laiško. Jame ji išliejo pyktį dėl pamatytų nuogų vaikų paplūdimyje. Ji teigė, jog toks vaizdas drumsčia ramybę ir neleidžia atsipalaiduoti. 

Renata Šakalytė Jakovleva

Danguolės išsakytai pozicijai neliko abejinga TV laidų vedėja, dviejų vaikų mama Renata Šakalytė-Jakovleva. Moteris išdėstė savo poziciją ir teigia, kad gražiausias vaikų maudymukas ir yra būtent nuogumas, apie kurį su pasišlykštėjimu kalbėjo skaitytoja Danguolė. 

„Kadangi pati esu mama ir turiu dvi dukras – vienai penkeri, kitai – treji, negalėjau nesureaguoti į tokį Danguolės laišką. Ar tikrai būtina vaikus – ypač mažus, kuriems vieneri, dveji, treji arba ketveri metai skubėti vilkti maudymosi kostiumėliais ir kelnaitėmis? Ir jei kažką glumina vaiko nuogumas, ar tai yra ne to žmogaus problema?

Didesni vaikai jau geba patys nuspręsti, ar nori maudytis tik su „triusikėliais“ ar su maudymosi kostiumėliu - tuomet galvos tėvams sukti nebereikia. Bet jei vaikutis dar visai mažas, jam tikrai nerūpi, kokį maudymosi kostiumėlį išsirinkti – svarbiausia mėgautis nevaržomais judesiais, žaidimais su smėliu, vandeniu ir kad jokie šlapi „triusikai“ netrukdytų pramogauti.

Štai mano pirmagimei didžiausias džiaugsmas būdavo pajūryje lakstyti nuogu užpakaliu. Tai truko iki maždaug trejų metų, kol pati nepaprašė manęs nupirkti maudymosi kostiumėlio su mylimo filmuko heroje. Bet net ir po to ji dažnai mesdavo šalin sušlapusį „maudymuką“ ir per bangas šokinėdavo nuoga.

REKLAMA

Kol buvo kūdikiai, į baseinus nešdavausi dukras su specialiomis maudymosi kelnaitėmis, nes dar nemokėjo paprašyti į tualetą. Tačiau vėliau šios problemos neliko. Ir aš niekada nesusimąstydavau, kad jų nuogumas gali kam nors kelti nemalonius jausmus. Juk tai vaikai!

Kiekviena mama ir tėtis patys sprendžia, kaip rengti ar nerengti savo vaikų, kol jie maži. Be to, tėvai juk geriausiai jaučia, kas jų mažyliui labiau patinka – pliuškentis paplūdimyje nuogam ar su maudymosi kostiumėliu. Problema kyla tik tada, kai to suprasti ir priimti negeba aplinkiniai.

Tik čia jau esmė ne vaikuose ir jų tėvuose, o tose moteryse ir vyruose, kuriuos toks vaizdas trikdo ar net kelia šleikštulį. Galbūt užkabinama kokia nors nemaloni patirtis? Gal baimės, kurios tūno giliai pasislėpusios pasąmonės spintoje? Pagaliau, diskomfortą patiriantis suaugęs žmogus visada turi pasirinkimą – nežiūrėti, nematyti ar išeiti į kitą maudymosi vietą.

Higiena ir pedofilija šiuo atveju „pritempti“ argumentai. Kodėl? Nes bakterijos puikiai geba prasiskverbti ir pro gražiausias kelnaites ar madingiausius maudymosi kostimėlius.


Rašyti komentarą...
G
Gintarė
2019-06-28 20:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Auginu dvi dukrytes, bet tikrai esu prieš kai vaikai laksto nuogais užpakaliais. savo kieme darykit ką norit, savoj aplinkoj jei jums taip patinka, na bet kam prie visu demonstruoti ta vaiko nuoguma, nesvarbu kad jie yra vaikai.
Atsakyti
-7

M
Mama
2019-06-28 22:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati turiu trimeti sunu, bet kad paleisciau nuogu pimpiu pries zmones, tai tureciau smegenis perkaist. Tikrai nera nei slykstu, nei neetiska ar dar kaip, paprasciausiai gimineje teke susidurti su pedofilu, ko niekad nesusimastai, vaikas atrodo sventas, o cia iskrypelis varvina seile. Fui negaliu, del to niekad savo berniuko nepaleisciau nuogo, nekelciau niekam preteksto ji nuziuryneti. Ir kiti tevai, kurie didziuojasi, kad vaikuciai turi pajausti vaikyste ir ta nuoga sikna pasipliuskenti, tam yra baseinai savo kiemuose, kur niekas nemato, o viesos vietos ne tam., man asmeniskai tokie tevai atrodo neatsakingi ir naivus
Atsakyti
-1

S
Sigita
2019-06-28 20:01:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi tėvai turi teisę auklėti vaikus kaip nori... daugumos nuomone. Mano vaikai dukros visuomet dėvėjo maudymukus, kai tik pradėjo vsikščioti. Vaikai irgi žmonės.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (99)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų