Žmonės negali atitraukti akių: parodė nykstančių paukščių jauniklius

Lietuvos zoologijos sodas šiemet į laisvę ketina paleisti keturis didžiojo apuoko jauniklius. Taip didinama nykstančių šių sparnuočių populiacija. O kol kas vienus jų augina patys tėvai, o štai kitais rūpinasi specialistai. Kodėl taip yra ir kaip apgaudinėjami didieji apuokai, kad pavyktų išsaugoti jų dėtis.

Du mieli, į pasaulį didelėmis akimis žvelgiantys jaunikliai – didžiųjų apuokų vaikai. Išsiritę maždaug prieš du mėnesius. Ir nors atrodo, kad sparnuotieji mažyliai nė nekrusteli, išties jie seka kiekvieną besiartinantį ir pyksta.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmonės negali atitraukti akių: parodė nykstančių paukščių jauniklius

Lietuvos zoologijos sode šiuo metu peri dvi poros didžiųjų apuokų, ir šiemet sulaukta net keturių jauniklių. Vienais didžiaakiais rūpinasi patys tėvai, o kitais – sodo darbuotojai. Kad būtų išsaugotos dėtys, specialistai ankstyvą pavasarį netgi griebiasi gudrybių.

„Jeigu kiaušinį padeda, mes tą kiaušinį atimame, padedame muliažą ir kiaušinį deda į inkubatorių. Ir taip darome su visais kiaušiniais. Paskui po kiek laiko žiūrime ar versti- neversti, ir paskui prieš pat ritimąsi grąžinam patelei. Tik viena pora šiais metais vėliau pradėjo maitinti, dėl to mes juos atskyrėme, nes matėme, kad nelabai rūpinasi", – kalbėjo Paukščių skyriaus vedėja Raimonda Varlauskienė.

Štai į zoologijos sodą atvykę ir prie apuokų voljero stabtelėję Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje būrelius lankantys moksleiviai dalijasi žiniomis apie šiuos paukščius:

REKLAMA

„Toks kaip kačiukas rainas, labai margas."

„Ir naktį medžioja, su didelėm akim ir labai mielas, pūkuotas. ir taip mielai atrodo, gražus, sveria dar nedaug."

Tad Paukščių skyriaus vedėja tik papildo įdomesniais faktais – apuokai kaip ir visi pelėdiniai paukščiai skraido be garso, tad grobį, gyvus gyvūnus – graužikus, paukščius ar mažus žvėris užklumpa staiga. Jie gali sumedžioti net keliolika kilogramų sveriantį elnio jauniklį ar lapę. Retai, kai žiemą stinga maisto, minta dvėseliena:

„Yra vienas iš didžiausių pelėdinių, retas paukštis. Kai išskleidžia spranus ilgis siekia 1,70, kai skrenda. Patelės didesnės už patinus – tai jau būdinga visiems pelėdiniams ir plėšriesiems paukščiams."

Didysis apuokas itin retas paukštis ir įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Skaičiuojama, kad mūsų miškuose jų peri iki dvidešimties porų. Tad zoologijos sodas bei kiti veisėjai rūpinasi šios populiacijos didinimu. Iki šiol apuokai paleisti Buktos girioje Žuvinto biosferos rezervate, Šiaulių rajono bei Kazlų rūdos miškuose. Iš viso 44 paukščiai.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-07-17 06:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai negaliu atitraukti akiu! Kaip gerai, kad yra kam rupintis nykstančių didžiųjų apuokų populiacijos gausinimu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų