Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Popkultūra besidomintiems žmonėms žodis „twerk“ dažnai siejasi su vis dažniau Amerikos atlikėjų demonstruojamais seksualiais judesiais, kuomet įnirtingai judinami klubai bei sėdmenys. Visgi, nors šis šokis jau kurį laiką užkariavęs pasaulio popsceną, neretam lietuviui tai – vulgaru ir svetima, rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA

Prieš dvejus metus pirmuosius Lietuvoje „twerk“ seminarus suorganizavusi Gintarė Šulčiūtė sutinka, kad tautiečiai gana sunkiai priima nuogo kūno demonstravimą ir seksualumo propagavimą, tačiau jos siekis – praplėsti lietuvių pasaulėžiūrą ir parodyti, kad šis šokis nėra gašlus, o atvirkščiai – skatina drąsą, meilę sau bei kitiems.

REKLAMA

Ilgą laiką Amerikoje bei Jamaikoje besisvečiavusi G. Šulčiūtė į Lietuvą grįžo įsimylėjusi „twerk“ šokį ir kultūrą, tad netrukus ėmė organizuoti šiam šokiui skirtus seminarus, kurie vėliau virto pamokomis, sulaukiančiomis vis daugiau populiarių judesių išmokti norinčių moterų. Rugsėjį mergina jau šventė antrojo „twerk“ treniruočių sezono pradžią. 

„Mokydama šio šokio siekiu praplėsti žmonių pasaulėžiūrą, išlaisvinti merginas nuo jas supančių kompleksų, išmokyti pamilti savo kūną tokį, koks jis yra, būti drąsioms bei tikėti savimi. Visgi, šią „twerk“ šokio pusę mato nedaugelis. Lietuvoje vis dar apstu žmonių, kurie mano, kad judinti sėdmenis nėra šokis – jiems tai labiau siejasi su gundymu, vulgarumu. Iš tiesų, mes patys pasirenkame, kaip į tai žiūrėti: vienus tai atpalaiduoja ir leidžia mylėti save, kitus – gąsdina“, – sako G. Šulčiūtė ir priduria, kad šį šokį gali šokti visi, nepaisant lyties, kūno sudėjimo, amžiaus ar turimų gebėjimų.

REKLAMA

„Twerk“ šokis

Vienas pagrindinių G. Šulčiūtės vedamų „twerk“ pamokų tikslų – paskatinti kitokį požiūrį į atvirą kūną, nepaisant neva jame esančių trūkumų. Anot jos, šokant „twerk“ nebūtina turėti didelių sėdmenų – čia svarbiausia technika, tikslingi judesiai ir praktika. G. Šulčiūtė sako, kad šio šokio pamokos dažnai prilygsta kardiotreniruotei, nes praktikuojantis kaip teisingai judinti sėdmenis, intensyviai dirba visi kūno raumenys. 

„Šokis – vienintelis sportas žemėje, kuriame dalyvauja trys pagrindiniai žmogaus elementai: smegenys skaičiuoja žingsnelius, judant treniruojami raumenys, o širdis išduoda patiriamas geras emocijas“, – priduria G. Šulčiūtė.

REKLAMA

„Twerk“ šokis

Siekdama supažindinti lietuvius su šiuo šokiu bei už jo besislepiančiomis idėjomis, „twerk“ pamokų organizatorė pristato ryškius 90-uosius primenantį vaizdo klipą, kuriame susitinka stiprios moterys, šokis bei automobiliai. Pasak jos, šis klipas – ilgai laukta svajonė, kurią įgyvendinti prireikė net kelių metų.

„Mano šeima sukasi automobilių industrijoje, tad užaugau girdėdama variklio gausmą, stebėdama vairuotojų susikaupimą ir atsidavimą bei žavėdamasi laisvės pojūčiu, kurį suteikia greitis. Myliu gerus automobilius ir „driftą“, o šį kartą pavyko tai sujungti ir su mėgstamiausiu užsiėmimu – šokiu“, – detales pasakoja G. Šulčiūtė.

rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI