Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Paplūdimyje šalia Palangos žmonės rado bejėgį, tačiau gyvą ruoniuką. Saugojo jį, kol atvyko gyvūnų globėjai, o šie žinduolį nugabeno į Lietuvos jūrų muziejų. Čia ruoniukas prisijungė prie jau devynių šiemet Baltijos bangų išmestų savo likimo brolių ir sesių. Kaip žinduolis buvo gelbėjamas ir kokią kelionę patyrė?

REKLAMA

Baltijos jūros pakrantėje Palangoje kepurnėjasi mažas ir išsigandęs ruoniukas. Į krantą jį išmetė bangos. Žinduolis vis dairosi į jūrą ir bando ją pasiekti, tačiau niekaip nevyksta – trūksta jėgų. Tokioje nepavydėtinoje padėtyje jį ir aptiko palangiškis Aldas.

„Važiavau su dviračiu į Šventąją, galvojau pasivažinėsiu iš Palangos, pasportuosiu. Ir toli nenuvažiavau, va čia, prie Gelbėjimo stoties pamačiau šitą ruonį“, – sako palangiškis Aldas.

REKLAMA

Jaunuolis bejėgio ruoniuko nepaliko likimo valiai ir paskambino skubios pagalbos numeriu 112. Tarnybos darbuotojai informavo gyvūnų priežiūros tarnybą. Kol laukė šios darbuotojų, Aldas pasiėmęs pagalį gynė ruoniuką nuo į jį nusitaikiusių paukščių:

„Vaikiau varnas, žuvėdras. Jei atsitraukiu, žuvėdros pradeda artyn eiti, žmonės vaikštinėja su palaidais šunimis, tai paprašydavau, kad prisirištų ir viskas.“

„Nuaro“ įmonės darbuotojas paima ruoniuką ir dedą jį į specialų narvą. Šių žinduolių dantys ypač aštrūs, tad net jauniklis gali perkasti ranką. Šis išgelbėtas mažylis ne pirmasis, kurį žmonės paplūdimiuose rado šiemet. O tai ypač stebina ruonius jau daugelį metų gelbėjančius specialistus.

REKLAMA

„Nes ruoniukai turėtų pasirodyti, kažkur, balandžio viduryje. O šiais metais, kad ir kaip keista jie pasirodė pačiame kovo viduryje“, – pasakoja gyvūnų globos įstaigos administratorė Gintarė Liutkuvienė.

Visi jie, kaip ir šis mažylis keliauja į Lietuvos jūrų muziejų.

Norint muziejų pasiekti, reikia keltu įveikti Kuršių marias. Tada ruonio kelionė tęsiasi automobiliu pakrante iki pat muziejaus durų. Čia naujoką pasitinka biologas ir šių žinduolių specialistas Arūnas Grušas. Patyrusia akimi iš karto nustato, kad ruoniukas iš tikro yra… ruoniukė.

REKLAMA

Ši ruoniukė jau dešimtoji šiemet atgabenta į Jūrų muziejų. Biologas paaiškina, kodėl tokių pamestinukų šiemet tiek daug. Įprastai ruonės mažylius gimdo ant ledo lyčių, o dėl šiltos žiemos jos nesusiformavo.

„Todėl, kad ledo nėra. Mamos gimdo salose, ten vietos mažai. Estijoje šiemet labai daug mažylių lavonų, nes per didelė koncentracija, va, bangos pas mus ir atneša tokius“, – teigia biologas Arūnas Grušas.

Mažylė sveria 11 kilogramų – net keliais kilogramais mažiau už ką tik gimusius ruoniukus.

Ilgametę praktiką turintys muziejaus darbuotojai šia ir kitais ruoniukais pasirūpins. O sustiprėjusi ji su savo likimo broliais ir sesėm rudenį bus paleista į laisvę.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI