partijų populiarumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „partijų populiarumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „partijų populiarumas“.

Partijų reitingai pagal konservatorius: socdemų karaliavimui atėjo galas

Visuomenės ir rinkos tyrimų kompanija „Factus dominus“ skelbia naują, savo išvadomis ne vieną išversiančią iš kojų partijų reitingų lentelę, kurioje lyderiais toli gražu įvardijami ne kitose apklausose vis dar karaliaujantys socialdemokratai. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos užsakytoje apklausoje „Factus dominus“ tyrėjai šių metų gegužės 2-10 dienomis apklausė 1006 respondentus nuo 18 metų.

Ar „nenugalimieji“ socdemai kris po valstiečių ir žaliųjų kojomis?

Anksčiau politinių partijų reitingų viršūnėse karaliavusi valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), panašu, praranda kontrolę, o tuo ima naudotis ne tik opozicija, bet ir kaip ant mielių kylanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjunga su Sauliumi Skverneliu priešakyje. Vis dėlto, politologų teigimu, LVŽS krikštyti naujais rinkėjų simpatijų lyderiai dar būtų per anksti.

Politinė „galvų persodinimo operacija“: kaip jaučiasi „pacientai“?

Praėjo maždaug metai po to, kai vienose didžiausių politinių partijų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Darbo partijos – amžinaisiais vadinti lyderiai perleido savo pozicijas naujiems pirmininkams.

Politinės džiunglės: kokius gyvūnus primena partijų elgesys?

Chameleonas – unikalią prisitaikymo prie aplinkybių savybę turintis gyvūnas, asilas – ištvermingas, tačiau proto galia nepasižymintis žinduolis, hiena – plėšrus laukinis gyvūnas, nuolat kovojantis dėl grobio, liūtas – neuilstantis medžiotojas, džiunglių karalius. Gyvūnų karalystės įvairovė nesvetima ir politikoje – rinkėjai neslepia, jog vienos partijos yra labiau panašios į grobuonis, kitos – į prisitaikėlius, trečios stokoja politinio intelekto.

Seimo rinkimų siurprizai: kodėl ne visos kortos yra socialdemokratų rankose?

Trečiadienį žurnalo „Valstybė“ rengtoje Lietuvos ekonomikos konferencijoje diskutuota apie tai, ko verslui galima tikėtis po šių metų rudenį vyksiančių Seimo rinkimų, tačiau diskusijos dalyviai daug mieliau ėmė dėlioti būsimųjų politinių lyderių dėliones bei prognozuoti tendencijas, kurių dabartinės rinkėjų apklausos nefiksuoja.

Ar atsirūgs Algirdui Butkevičiui dūris švietimo profsąjungoms?

„Yra tam tikra Rusijos įtaka“, – pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius, komentuodamas švietimo darbuotojų profesinių sąjungų streikus. Vėliau šį pareiškimą sekė socialdemokratų lyderio vadovo atsiprašymas. Prieš tai A. Butkevičiaus pavaduotojas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas atsisakė skirti Patriotų premiją sovietmetį nagrinėjančiai filosofei Nerijai Putinaitei. Galiausiai šiuos įvykius vainikavo valdančiųjų sprendimas neleisti pradėti neeilinę Seimo sesiją.

Paradoksas: įtarimai „tvarkiečiams“ – naujas impulsas partijos populiarumui?

Teisėsauga kirto „tvarkiečiams“ – partijai pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo. Tai jau yra antras smūgis šiai politinei jėgai pastaruoju metu po to, kai „tvarkiečių“ pirmininkui, per apkaltą iš prezidento posto pašalintas Rolandui Paksui neleista dalyvauti Seimo rinkimuose. Nepaisant šių nesėkmių, politologai mano, kad partijai „Tvarka ir teisingumas“ pareikšti įtarimai gali net padėti „tvarkiečiams“ susikrauti politinius dividendus.

Grėsminga žinia konservatoriams

Visuomenės palankumas Lietuvos socialdemokratų partijai išlieka didžiausias ir dar paaugo, Liberalų sąjūdis įsitvirtino kaip antra populiariausia partija, o trečiojoje atsidūrė Darbo partija, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama visuomenės apklausa. Praėjusį mėnesį šiek tiek paaugęs socialdemokratų palankumas šį mėnesį vėl sumažėjo – už juos balsuotų 23,5 proc. respondentų (lapkritį – 24,3proc.). Liberalų populiarumas per mėnesį sumažėjo nuo 11 iki 9,8 procento.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų