pakitę apgamai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pakitę apgamai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pakitę apgamai“.
REKLAMA
Apgamai (nuotr. Shutterstock.com) Apgamai (nuotr. Shutterstock.com)

Apgamų ABCDE metodas: kaip galite juos pasitikrinti savarankiškai namuose?

Nėra laiko, ne šiandien, nieko čia baisaus – dažnai tokios mintys mus lydi atidėliojant apgamų patikrą. Tačiau ypatingai artėjus vasarai ir saulės kaitrai patariama pasirūpinti savo oda – naudoti ne tik stiprią SPF apsaugą turinčias priemones, bet ir reguliariai tikrintis apgamus. Jeigu šiuo metu stinga užsirašyti profesionaliai apžiūrai, „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė pataria bent dėmesingai apžiūrėti savo kūną pasitelkus apgamų ABCDE metodą.
2023-06-24

52-ejų vyrui agresyvų vėžį išdavė 1 ženklas: įspėja kitus

Dviejų vaikų tėvas papasakojo, kaip niežtintis apgamas pasirodė esąs odos vėžys, su kurio diagnoze jis kovoja jau 13 metų. Donas Edwardsas 2008 m. nuvyko patikrinti apgamo. Kai po metų niežulys sustiprėjo, jam galiausiai buvo diagnozuotas odos vėžys. Įspėja kitus 52 metų Donas su vėžiu gyvena iki šiol, o dabar jis tapo nepagydomas, nes išplito į limfmazgius, stuburą ir organus, rašoma metro.co.uk. „Neprisimenu, ar vaikystėje naudojau pakankamai kremo nuo saulės.
2022-07-24

Apgamai: kaip atpažinti odos vėžį?

Suaugęs žmogus vidutiniškai turi nuo 10 iki 40 apgamų. Kartais šie atrodo lyg gražios, idealiai išsidėsčiusios puošmenos, o kartais jie tiesiog nemylimi, plaukuoti trūkumai. Apgamai neretai asocijuojasi su odos vėžiu, todėl dažnai traktuojami kaip tiesioginiai, nesaikingo buvimo saulėje, padariniai. Vis dėlto, nors manoma, kad ultravioletiniai spinduliai lemia apgamų susiformavimą, gimti su jais juk nėra neįprasta.
2016-03-30

Lietuviška programėlė leidžia stebėti pigmentinių apgamų pakitimus

Nauja lietuviška mobiliojo telefono programėlė, skirta apgamams stebėti, moko žmones įvertinti ne tik savo, bet ir artimųjų apgamus, sako programėlės iniciatorius chirurgas onkologas Gintaras Byčius. O kaip pastebi mobiliųjų programėlių specialistas Ernestas Žvaigždinas, tokios programėlės yra medicinos ateitis. Lietuvoje pradėtos kurti mobiliosios programėlės, leidžiančios stebėti sveikatą. Vieną jų – „Mole Test“ – inicijavo Vilniaus universiteto Onkologijos instituto chirurgas Gintaras Byčius.
2014-04-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų