libor

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „libor“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „libor“.

Aktualu tūkstančiams gyventojų: planuoja keisti palūkanų skaičiavimą

Paskolos palūkanos paprastai susideda iš dviejų dalių: banko maržos ir tarpbankinių palūkanų normos. Netrukus vienos iš jų planuojama atsisakyti. Dėl to dešimtims tūkstančių gyventojų palūkanos bus perskaičiuotos, o jų bankams mokama suma padidės arba sumažės. Pasiskolinus pinigų, reikia grąžinti ne tik pasiskolintą sumą, bet palūkanas – kažką panašaus į mokestį už galimybę turėti ir naudoti svetimus pinigus. Jis susideda iš dviejų dalių.

„Libor“ kontrolę perėmė „NYSE Euronext“

Nuo šiol skandalo krečiamą „Libor“ tarpbankinę palūkanų normą kontroliuos Niujorko biržos savininkė, rašo BBC. „NYSE Euronext“ laimėjo konkursą dėl „Libor“ palūkanų normos nustatymo. Finansų pasaulyje „Libor“ palūkanų norma lemia trilijoninės vertės sandorius. „Libor“ palūkanų norma atspindi tarpbankinio skolinimosi kainą. Nuo šio rodiklio dydžio priklauso įvairaus spektro sandoriai: nuo paskolų būstui iki išvestinių finansinių instrumentų.
2013-07-09

Šveicarijos bankas patyrė beveik 2 mlrd. frankų nuostolius

Šveicarijos bankas UBS pranešė apie 1,9 mlrd. Šveicarijos frankų nuostolius per paskutinius tris 2012 m. mėnesius, skelbia BBC. Daugiausia nuostolių sukėlė praėjusiais metais bankui skirta 1,5 mlrd. bauda dėl LIBOR tarpbankinių palūkanų skandalo. Iš viso grynųjų nuostolių per metus susidarė 2,2 mlrd. Šveicarijos frankų. Ši suma sudaro pusę banko pajamų per 2011 metus. Banko atstovai taip pat teigė, kad per ateinančias savaites išmokės 5 mlrd. Šveicarijos frankų skolą.
2013-02-05

Kur gauti pinigų verslui?

Finansavimo funkciją galima apibrėžti kaip reikalingo pinigų kiekio suteikimą konkrečiu laiku ir priimtinomis išlaidomis. Užtikrinti, kad gaunamų pajamų visada pakaks bet kurio laikotarpio išlaidoms padengti, gana sudėtinga, nes įsigyjant brangią įrangą arba išparduodant sezonines prekes prireikia daugiau nei įprasta lėšų. Kasdienėms, t.y. einamosioms darbo išlaidoms, pvz., darbuotojų algoms, biuro nuomai, prekių atsargoms apmokėti, bendrovei reikia grynųjų pinigų.
2012-10-08

Naujas „Barclays“ vadovas bandys taisyti reputaciją

Naujasis Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ vadovas Antony Jenkinsas teigia, kad jis greitai ir drąsiai vykdys reformas, informuoja BBC. Jis turi susitvarkyti su iššūkiu atkurti banko reputaciją po ne vieno skandalo, tarp jų ir skandalo dėl banko manipuliacijų svarbiomis bankų palūkanų normomis. A. Jenkinsas sakė, kad bankas nebevykdys veiklos, kuri praeityje pakenkė jo reputacijai. Nepaisant to, jis sakė, kad banko valdymas nebus padalintas parduodant jo investicijų padalinį.
2012-09-11

„Barclays“ turi naują vadovą

Naujuoju Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ vadovu paskirtas Antony Jenkinsas, informuoja BBC. Ankstesnis banko generalinis direktorius Bobas Diamondas, atsistatydino kilus skandalui dėl banko manipuliacijų svarbiomis bankų palūkanų normomis. A. Jenkinsas  šiuo metu vadovauja banko Mažmeninės prekybos ir verslo bankininkystės skyriui. Apie naująjį direktorių pranešta praėjus dienai po to, kai banko atstovai patvirtino, jog jo veiklą tiria Kovos su stambiu sukčiavimu biuras.
2012-08-30

Bankininkai – iš visuomenės lobstantys gobšuoliai ar nepakeičiami profesionalai?

Beveik kas savaitę galima išgirsti apie naują skandalą, krečiantį Vakarų pasaulio bankininkus. Visuomenei prarandant tikėjimą bankininkų etika pradedama svarstyti, ar nebūtų geriau perleisti bankų vairą kam nors iš geresne reputacija pasižyminčio sektoriaus. Atrodė, kad bankai visą gerą reputaciją prarado 2007–2008 m. per finansų krizę. Tačiau pastarieji įvykiai atskleidė, kad bankai iš praeities klaidų nepasimokė.
2012-08-16

JAV prokurorai dėl LIBOR skandalo apklaus septynių bankų atstovus

Septynių bankų, tarp kurių yra HSBC ir „Royal Bank of Scotland“, atstovai bus apklausiami JAV dėl tariamų manipuliacijų LIBOR palūkanų normomis, informuoja BBC. Niujorko generalinio prokuroro šaukimus į teismą taip pat gavo bankai „Barclays“, „Citigroup“, „Deutsche Bank“, „JPMorgan“ ir UBS. Praėjusį mėnesį Didžiosios Britanijos ir JAV valdžios institucijos bankui „Barclays“ už manipuliavimą LIBOR palūkanų normomis skyrė 290 mln. svarų sterlingų baudą.
2012-08-16

Už sukčiavimą apdovanojo 9 mln. svarų premija

Buvęs Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ banko operacijų direktorius Jerry del Missieris sutiko atsistatydinti per patį skandalo dėl LIBOR ir EURIBOR palūkanų normų įkarštį mainais į 8,75 mln. svarų sterlingų premiją, praneša „Sky News“, remdamasi neįvardintais šaltiniais.
2012-07-26

LIBOR skandalas: centriniai bankai svarstys reformas

Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas seras Mervynas Kingas pasiūlė centrinių bankų vadovams ir reguliuotojams rugsėjo 9 d. aptarti galimą tarpbankinių palūkanų normų sistemos LIBOR reformą, informuoja BBC. Anot jo, „akivaizdu, kad LIBOR sistemai reikia radikalių reformų“. Tokio žingsnio imamasi po skandalo, susijusio su galimomis keturių Europos bankų manipuliacijomis palūkanų normomis.
2012-07-19
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų