intymi sveikata

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „intymi sveikata“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „intymi sveikata“.

10 dažniausiai pasitaikančių ginekologinių ligų: priežastys, simptomai ir gydymas

Nepaisant to, kad ir kaip kruopščiai moteris laikytųsi asmens higienos, tačiau kartais ginekologinės problemos iškyla kaip nekviestas svečias. Ginekologinės ligos veikia reprodukcinius organus, tokius kaip: gimda, kiaušidės, kiaušintakiai, išoriniai lytiniai organai, krūtys, taip pat gali paveikti kūno lytines funkcijas. Dėl to svarbu suvokti ligų simptomus ir nedelsiant gydytis, kad išvengtumėte komplikacijų.
2024-03-07

Sekso metu iš makšties išeina „dujos“? Atskleidė, ar tai normalu

Makšties dujos – tai susikaupęs oras, kuris pasišalina per makštį. Su tuo susiduria ne viena moteris sekso metu, tačiau ne vieną neramina klausimas, ar tai yra normalu. Ekspertai atskleidė, ar tai neįprasta, o gal visiškai normalus ir įprastas reiškinys.  Tai nevalinga kūno funkcija, kurios negalite kontroliuoti. Kai šis oras, vadinamosios dujos išeina iš makšties, jos skleidžia garsą, panašų į bezdėjimą arba perdimą iš tiesiosios žarnos.
88 2023-07-29

Gydytoja įspėja dėl populiarios kontraceptinės priemonės: šiukštu ja nepiktnaudžiaukite

Kontracepcija – tai priemonės, skirtos apsaugai nuo pastojimo. Prie jų gali būti priskiriami natūralūs šeimos planavimo metodai, barjerinė kontracepcija, cheminės kontracepcijos priemonės, hormoninė ir ilgalaikė chirurginė kontracepcija. Viena populiariausių ir kone daugiausiai diskusijų tarp moterų sukelianti priemonė yra hormoninės kontraceptinės tabletės.
2022-08-01

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę, o laiku nesikreipus į gydytoją, ligą išgydyti būna daug sunkiau. Menstruacinio ciklo sutrikimai Su šia problema per savo gyvenimą susiduria tikriausiai kiekviena. Menstruacinio ciklo sutrikimas – tai bet koks nuokrypis nuo normos.
2021-09-10

Intymi higiena menstruacijų metų: ar nežinojimas gali pakenkti?

Moters gyvenimas juda tam tikru ritmu, kurį lemia menstruacinis (lytinis) ciklas. Vidutiniškai jis trunka 28 dienas, tačiau gali svyruoti ir nuo 20 iki 40 dienų. Paprastai, moterys kraujuoja 3–7 dienas per ciklą, bet tai – taip pat individualu. Tačiau viena taisyklė galioja – intymia higiena svarbu rūpintis ne tik kasdien, bet ypač menstruacijų metu. Dažnai moterys drovisi šia tema kalbėti garsiai. Jos linkusios atsakymų ieškoti internete, užuot pasitarusios su ginekologu ar vaistininku.
2021-08-27

Dažniausios lytiškai plintančios infekcijos: kaip laiku pastebėti simptomus?

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) kelia pavojų, nes dažniausiai jokių simptomų nejuntama arba jie pasireiškia ne iš karto. Lytiškai plintančių infekcijų išvengti nesudėtinga – tereikia rūpintis savo lytine sveikata. Kiekvienam savo sveikata besirūpinančiam žmogui būtina saugotis lytiškai plintančių ligų. Lytiniai kontaktai – tai ne vien lytiniai santykiai, bet ir bučiniai, oraliniai, analiniai santykiai bei sekso reikmenų naudojimas.
2021-05-14
REKLAMA
Intymi sveikata (nuotr. Shutterstock.com) Intymi sveikata (nuotr. Shutterstock.com)

Kai užpuola makšties infekcijos: kaip pastebėti laiku ir sau padėti

Sutiksite, kad dažnai apie makšties problemas kalbėti nedrąsu, tačiau nuo makšties komfortiškos būsenos priklauso moters lytinė sveikata ir bendra savijauta. Makštyje yra gausu mikroorganizmų – dalis jų mums padeda, dalis gali kenkti. Visi jie nuolatos tarp savęs sąveikauja. Jei „gerųjų“ (t. y., laktobakterijų) yra kelis kartus daugiau, moteris jaučiasi komfortiškai.
2021-05-06

Vilnietė moteris moko intymių raumenų mankštos: garantuoja geresnius lytinius santykius

Kiekviena moteris gali tapti fėja, kuri pasiekia viską, ko trokšta, ir tam net nereikia turėti stebuklingos burtų lazdelės, įsitikinusi „Fėjų mokyklos“ įkūrėja, vilnietė Anželika Stackevič. Ji su kitomis moterimis dalijasi savo patirtimi ir kasdien padeda joms pamilti save, spinduliuoti seksualumu, moko rūpintis savo fizine bei psichologine sveikata bei kurti harmoningus santykius su aplinkiniais.
2021-03-09

Šiaulietė Lietuvos moteris ragina nedelsti: į sutrikusias mėnesines numodavo ranka

Policistinis kiaušidžių sindromas (PKS) yra viena dažniausių jaunų moterų endokrinologinių ligų. Šios ligos diagnozę išgirdo ir šiaulietė Eglė, kuri pas gydytoją apsilankė dėl sutrikusio menstruacijų ciklo. Apie šią rimtą ligą, anot specialistų, gali signalizuoti ne tik nereguliarios mėnesinės, bet ir kiti nemalonūs simptomai, tokie kaip antsvoris ar odos problemos.  Šiaulietė Eglė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.
2021-02-20
REKLAMA
Pora  Pora

Lytiniai santykiai po gimdymo: štai ką reikėtų žinoti

Po gimdymo intymus ryšys nebeteikia džiaugsmo? Sausa, skauda, nebepatiriu orgazmo – tokie būna neseniai gimdžiusių moterų nusiskundimai. Šias problemas dažniausiai sukelia išsausėjusi ir išplatėjusi makštis, susilpnėję tarpvietės raumenys.  Tokie moters organizmo pokyčiai galimi ir tuo atveju, jei gimdymas buvo sklandus. Vis dėlto, juos pastebėjus ignoruoti nepatartina, kadangi problema nesusitvarko savaime, o dažnai tik paūmėja.
2020-06-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų