ignas kančys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ignas kančys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ignas kančys“.

Mokslo sriuba: ar įmanoma tapti genijumi?

Žvelgdami į Žmonijos istoriją matome daug asmenybių, kurios buvo genialios. Leonardas da Vinčis, kompozitorius Volfgangas Amadėjus Mocartas, rašytojas Viljamas Šekspyras, fizikas Izaokas Niutonas, išradėjas Nikolas Tesla. Jei ne jų darbai, tikėtina mes gyventume kukliau nei dabar. Prieš mus Žemėje gyveno milijonai žmonių ir beveik visi greitai užmirštami. O genijus atsimename. Jie įkūnija tobulo žmogaus įvaizdį, o mes norime būti tobuli.
2016-04-04

Estai ir vėl mus pralenkė: kasa sąvartynus

Po Didžiojo sprogimo Visatoje susidarė tik trys cheminiai elementai. Vandenilis helis ir litis. Daugiau cheminių elementų nebuvo. O mes juos nešame į konteinerį. Vilniaus re-gioniniame sąvartyne jau yra beveik 2 mln. tonų atliekų. Kiek juose yra vertingų metalų, plastikų, biokuro? „Ar žinojome, kad naujame išmaniąjame telefone aukso atomai gali būti iš seno mūsų kompiuterio? Iš perdirbto polietileno gaminamos naujos plėvelės, maišai, vamzdžiai. Au-tomobilių katalizatoriuose yra daug platinos.
2016-01-19

„Mokslo sriuba“: kaip įveikti skurdą?

Nuo 1800 metų pasaulio gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 7 kartus. Tada gyveno beveik 980 milijonų žmonių, o dabar jau 7,3 milijardo. Maža to, vidutinė gyvenimo trukmė pailgėjo dvigubai. Jungtinių Tautų duomenimis, šiuo metu maisto trūksta apie 805 milijonams žmonių. Daugiau nei 785 milijonai suaugusiųjų yra neraštingi. 4,2 milijardai žmonių vis dar neturi prieigos prie interneto. 18 procentų žmonijos nesinaudoja elektra.
2015-04-19

„Mokslo sriuba“: apie lietuviškus kosmoso palydovus (2 dalis)

Jei pirmieji Lietuvos palydovai bus sėkmingai paleisti, mes tapsime kosmine valstybe. Kas galėtų pagalvoti! Bet... Kokia iš to nauda? Kas pasikeis? Ar pagerės mūsų gyvenimas? Jaunieji „Mokslo sriubos“ kūrėjai pabandė atsakyti į klausimą. „Pagrindinis LitSat-1 komandos tikslas - parodyti visuomenei, kad Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai gali sukonstruoti veikiantį kosminį aparatą. Tai yra išbandymas ir garbė.
2013-10-26

„Mokslo sriuba“: skrydis už Saulės sistemos ribų

Ar mums kada nors pavyks pasiekti kitas žvaigždžių sistemas? Ar žmonija sugebės išsikraustyti iš Žemės, iki didėjanti Saulė visko neiškepins? Kiek metų užtruktų kelionė į artimiausią žvaigždę Kentauro Proksima? Kiek tam reikės kuro? Visa tai ir dar daugiau sužinosite paskutinėje antrojo sezono "Mokslo sriubos" laidoje. "Kai pirmą kartą vienoje knygoje perskaičiau, kad mūsų Saulė ateityje labai padidės, užvirins visą mūsų planetos vandenį ir jį išgarins, labai nusiminiau.
2013-05-11

Jaunieji lietuviai kino kūrėjai iš Rygos festivalio parsivežė pagrindinį prizą

Edukacinio jaunimo kino projekto „Kino atostogos 3“ metu sukurtas filmas „Kėdė“ pelnė pagrindinį jaunimo prizą Tarptautiniame trumpo metražo filmų festivalyje „2ANNAS“, kuris vyko Rygoje. Vienoje iš konkursinių festivalio programų „GreenANNA“, kuriame varžosi vaikų ir jaunimo filmai, „Kėdė“ ir buvo pripažinta geriausiu filmu.
2008-05-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų