fake

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fake“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fake“.

Ragina gyventojus pranešti apie išmaniojo vaizdo klastotes: situacija yra sudėtinga

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose pradėjus vis dažniau plisti išmaniojo vaizdo klastotėms (angl. deepfake), institucijos ragina visuomenę apie tokius atvejus nedelsiant informuoti Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą (ŽEIT). Pasak tarnybos, didžiausią nerimą kelia tai, kad šis dirbtinio intelekto įrankis vis dažniau pasitelkiamas siekiant diskredituoti žiniasklaidos priemones.  „Svarbiausias dalykas – greitas reagavimas.
Aktualijos 2025-07-10

Plinta netikrų sprogimų vaizdai iš Izraelio ir Irano konflikto: ekspertas įspėja visus

Prasidėjus Izraelio ir Irano konfliktui, internete ėmė plisti gausybė įrašų, esą nufilmuotų įvykio vietose – juose matyti sprogimai, skrendančios raketos, degantys miestai. Tačiau, pasak ekspertų, nemaža dalis šių vaizdų ne tikri, o sukurti dirbtinio intelekto (DI) pagalba. Nustatyti, kurie įrašai tikri, o kurie – klastotės, jau beveik neįmanoma.

Rusų šnipai sukūrė rausvaplaukę gražuolę ir bandė vilioti karines paslaptis

Rusijos šnipai yra įtariami sukūrę dirbtinio intelekto sugeneruotą patrauklios moters profilį socialiniuose tinkluose, su kuriuo bandyta „suvilioti“ Vakarų kariuomenės atstovus ir su karyba susijusius analitikus. „Katie Jones“ savo „LinkedIn“ paskyroje skelbėsi, kad ji užima aukštas pareigas Strateginių ir tarptautinių tyrimų centre Vašingtone, kuriame tariamai dirba jau daugiau nei 5 metus.
2019-06-30

Programa „nurengia“ moteris: kūrėjai patys išsigando to, ką pridirbo

Vienas nežinomas programuotojas sukūrė programą „DeepNude“, kuri „pašalina“ iš nuotraukų žmogaus drabužius. Neurotinklo pagrindu sukurtas algoritmas leidžia kurti fiktyvias nuogų moterų nuotraukas. Sulaukę milžiniško populiarumo ir kaltinimų dėl etikos normų laužymo, kūrėjai nutraukė savo programos platinimą.
2019-06-29

Apgaulė feisbuke: patarimai, kaip atskirti sukčius internete

Pastaruoju metu feisbuko vartotojai vis dažniau tampa įvairių niekšelių bei apgavikų aukomis. Vienas iš paskutinių matytų bandymų išvilioti iš žmonių pinigų yra siūlymas „įsigyti laikrodį, mokant tik už atsiuntimą“. Tai paskatino parašyti trumpus patarimus, kaip išvengti apgavikų pinklių. Po bandymų pardavinėti itin pigius „Ray Ban“ akinius „su 80 proc.
2017-04-05
Į viršų