biudžetinės įstaigos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „biudžetinės įstaigos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „biudžetinės įstaigos“.

Turto banko vadovas: biudžetines įstaigas turime pratinti prie hibridinio darbo modelio

Turto bankui atnaujinus patalpas Vilniuje ir numačius tik 60 proc. reikalingų darbo vietų, jo vadovas Mindaugas Sinkevičius sako, kad biudžetinės įstaigos turi būti pratinamos prie hibridinio darbo modelio.
2023-02-27

Nusprendė: užkirstas kelias gyventojams savo 1,2 proc. GPM skirti biudžetinėms įstaigoms

Seimas antradienį iš paramos gavėjų sąrašo išbraukė visas biudžetines įstaigas.  Už tai balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo 17, o 18 susilaikė. Labdaros ir paramos įstatymo pataisos numato, kad nuo 2025 metų gyventojai nebegalės biudžetinėms įstaigoms, pavyzdžiui, mokykloms, darželiams ir kitoms, skirti iki 1,2 proc. jų sumokėto pajamų mokesčio. Tokią paramą galės gauti tik nevyriausybinės organizacijos ir profesinės sąjungos.
2022-06-07

Gyventojai piktinasi siūlymu riboti galimybes skirti 1,2 proc. GPM: „Iš ubago atima dar ir lazdą“

Liberalas Andrius Bagdonas siūlo uždrausti gyventojų pajamų mokesčio 1,2 procento paramą skirti darželiams, mokykloms, gyventojų ar sodų bendrijoms bei visoms biudžetinėms įstaigoms. Toks siūlymas papiktino kai kuriuos mokymosi įstaigų ir bendrijų atstovus. Esą tokia parama jiems yra labai reikalinga ir kartais net esminė. Pataisų autorius atkerta, kad mokyklos ar darželiai jau ir taip gauna finansavimą iš biudžeto, tad mokėti joms antrą kartą yra tiesiog nesąžininga.

Svarstoma uždrausti dalį GPM skirti biudžetinėms įstaigoms

Iš valstybės biudžeto išlaikomus vaikų darželius, mokyklas, bibliotekas ar gydymo įstaigas, taip pat garažų, daugiabučių, sodininkų bendrijas nuo 2025 metų svarstoma eliminuoti iš paramos gavėjų sąrašo.   Tai reiškia, kad gyventojai šioms įstaigoms nebegalėtų skirti iki 1,2 proc. jų sumokėto pajamų mokesčio (GPM).   Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) šią savaitę penkiais balsais už ir keturiais prieš tam pritarė, tačiau galutinį sprendimą priims Seimas.
Aktualijos 2022-05-22

Pritarė: didės mažiausiai uždirbančių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai

 Šiandien Vyriausybė posėdyje priėmė nutarimą, kuriuo numatoma nuo kovo 1 dienos padidinti minimalius biudžetinių įstaigų darbuotojų tarnybinių atlyginimų dydžius. Šiuo metu ne tik darbininkų, bet ir kai kurių sričių specialistų bei įstaigų vadovų minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai yra minimalios algos dydžio.
2015-02-25

Algimanta Pabedinskienė: siūlome didinti mažiausiai uždirbančių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo kovo 1 dienos padidinti minimalius biudžetinių įstaigų darbuotojų tarnybinių atlyginimų dydžius. Nuo žemiausios kvalifikacijos darbininko pareigybės minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai didėtų vidutiniškai po 5 procentus tarp pareigybių. „Šiuo metu ne tik darbininkų, bet ir kai kurių sričių specialistų bei įstaigų vadovų minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai yra minimalios algos dydžio.
Aktualijos 2015-02-25

Kokios įmonės Lietuvoje sumoka daugiausia mokesčių?

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenys rodo, kad daugiausia socialinio draudimo įmokų sumoka privatus verslas. Praėjusiais metais priskaičiuotų socialinio draudimo įmokų suma buvo didesnė nei 10,6 mlrd. litų, beveik pusę šios sumos sudarė uždarosioms akcinėms bendrovėms priskaičiuotos įmokos. Palyginti su 2010 metais, priskaičiuotų socialinio draudimo įmokų suma 2011 metais buvo 6,5 proc. didesnė.
2012-03-18

„Sodros“ skolininkais tampa teismai

Valstybinio socialinio draudimo fondo duomenys rodo, kad bene labiausiai iš biudžetinių įstaigų „Sodrai“ skolingi teismai. Skolos „Sodrai“ ir ne tik jai neaplenkė ir kai kurių Šiauliuose veikiančių teismų. Vien tik Šiaulių rajono apylinkės teismas „Sodrai" skolingas daugiau kaip 18 tūkstančių litų. Vieni – skolingi, kiti – ne Šiaulių apygardos pirmos instancijos teismuose – finansinė situacija skirtinga.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų