Ketvirtas Romoje likęs Edis Matusevičius: „Išsivešiu alkį, nes dabar dar labiau noriu medalio“

Nors Lietuvos lengvaatlečiams Europos lengvosios atletikos čempionatas nebuvo itin sėkmingas, tačiau geriausias šalies ieties metikas Edis Matusevičius turi kuo didžiuotis. Paskutinę pirmenybių dieną finale dalyvavęs lietuvis įrankį geriausiu bandymu nusviedė 83.96 metrus ir užėmė garbingą ketvirtąją vietą. Iki medalio jam trūko vos 70 cm, tad toks rezultatas įkvepia nenuleisti rankų ir pabandyti iškovoti medalį Paryžiaus žaidynėse.

Virgilijus Alekna apie sūnų pasirodymus: „Kartais net nesinori žiūrėti“

Dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna šią vasarą įdėmiai seks sporto įvykius. Jo sūnus Mykolas netrukus startuos Romoje vyksiančiame Europos lengvosios atletikos čempionate, o antroje vasaros pusėje legendinio disko metiko akys kryps į Paryžiaus olimpines žaidynes, kur startuoti gali abu Lietuvos legendos sūnūs.

Geriausia Lietuvos disko metikė Ieva Gumbs: „Europos čempionate tikiuosi finalo“

Trečiadienio ryte Vilniaus oro uoste rinkosi geriausi šalies lengvaatlečiai, kurie išvyksta į Birželio 7-12 dienomis Romoje vyksiantį Europos lengvosios atletikos čempionatą. Šiemet įvairiose rungtyse Lietuvą atstovaus 23 sportininkai, o daugkartinė Lietuvos disko metimo čempionė Ieva Gumbs tikisi Europos pirmenybėse nukeliauti iki pat finalo. Kelialapį į olimpines vasaros žaidynes Paryžiuje I. Gumbs jau turi, todėl prieš kelionę kalbėjo apie nukritusią psichologinę naštą.

Namų sienos atnešė fortūną: Andrašiūnienė iškovojo Europos čempionės titulą

 Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Ignalinoje sėkmė nusišypsojo Gabrielei Andrašiūnienei – stabilius rezultatus visą distanciją demonstravusi lietuvė iškovojo čempionės titulą. Individuali ilgoji rungtis vyko itin sudėtingoje ir kalvotoje Ignalinos vietovėje, Lietuvos žiemos sporto centro apylinkėse, kur dalyviams teko užvažiuoti į ne vieną kalnų slidinėjimo kalną.

Legendinis šalies sportininkas Algimantas Šalna: Lietuvos biatlonas žengia teisingu keliu

Olimpinėse Pekino žiemos žaidynėse Lietuvai šiemet atstovavo net 5 šalies biatloninkai. Pirmą kartą jie varžėsi ne tik asmeninėse, bet ir estafečių varžybose. Olimpinis mūsų šalies biatlono čempionas, 1984 m. Sarajevo žaidynėse laimėjęs aukso medalį estafetės rungtyje, du kartus tapęs pasaulio čempionu Algimantas Šalna dar prieš žiemos žaidynes pasakojo, kad Lietuvos biatlonas žengia teisingu keliu.

Lietuvių pasirodymai Pekino žiemos žaidynėse – daug debiutų, pradžiuginusi estafetė ir neprisijaukinti kalnai

Nors iki Pekino žiemos žaidynių uždarymo ceremonijos liko dar trys dienos, tačiau Lietuvos olimpiečiams varžybos jau baigėsi. Kai kurie iš jų jau paliko Kiniją ir sugrįžo namo, kiti tą padarys artimiausią dieną. Lietuva šiose žiemos žaidynėse turėjo rekordinę, 13 sportininkų rinktinę.  Apie medalius prieš žaidynes kalbama tikrai nebuvo, tačiau iš kai kurių sportininkų buvo galima tikėtis kiek geresnių rezultatų.

Jaunosios žiemos žaidynių debiutantės – apie neįkainojamą patirtį ir Lietuvos gimtadienį

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą Pekine užbaigė debiutantės, slidininkės 17-metė Eglė Savickaitė ir 16-metė Ieva Dainytė. Jos startavo komandiniame sprinte klasikiniu stiliumi, tačiau varžovių buvo aplenktos ratu ir distancijos nebaigė bei į finalą nepateko. Varžybose varžėsi iš viso 27 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius. Į finalą pateko po keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos ir dar dvi užfiksavusios geriausius laikus.

Komandinis sprintas išsunkė slidininkų jėgas: „Tokia savijauta, kad norisi tik kristi ant žemės“

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine savo paskutinėje rungtyje startavo ir slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Lietuviai komandinio sprinto rungties pusfinalyje užėmė 24 vietą ir už nugaros paliko vieną varžovų duetą. 32-ejų M. Vaičiulis 26-erių T. Strolia pasirodė pirmajame pusfinalyje. 9 km distanciją jie drauge nušliuožė per 22 min. 17,79 sek. ir aplenkė korėjiečius Kvalifikacijoje iš viso kovojo 24 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius.

Vasario 16-ąją – paskutiniai Lietuvos slidininkų startai olimpinėse žiemos žaidynėse

Trečiadienis olimpinėse žiemos žaidynėse padovanos net 4 lietuvių pasirodymus, o TV3 žiniasklaidos grupė kviečia pamatyti visus iš jų. Rytoj ir vėl startuos olimpinių žiemos žaidynių debiutantės, slidininkės Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė bei slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Nepraleiskite ne tik lietuvių pasirodymų, bet ir kitų įsimenančių kovų Pekine.  Savo patogumui, svarbiausias transliacijas stebėkite ne tik per TV3 ir TV6, bet ir naujienų portale tv3.lt.

Spaudžiant šalčiui biatlonininkai užfiksavo aukščiausią pasiekimą Pekine: „Įrodėme, kad ne turistauti čia atvykome“

Lietuvos biatlonininkai pasirodymą Pekino žiemos žaidynėse baigė pirmą sykį mūsų šalies istorijoje dalyvavę estafetės 4×7,5 km varžybose. Lietuvių ketveriukė – Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas bei olimpiniai debiutantai Karolis Dombrovskis ir Linas Banys –  užėmė puikią 14-ąją vietą. Varžybose startavo 21 rinktinė.

Tragiškai šaudęs Vytautas Strolia persekiojimo varžybose liko paskutinis

Iš olimpinės keturių Lietuvos biatlonininkų komandos sekmadienį 12,5 km persekiojimo lenktynėse Pekine startavo vienintelis Vytautas Strolia. Šią privilegiją jam suteikė 43 vieta sprinto varžybose, nors tokiu pasirodymu šeštadienį 29-erių anykštėnas anaiptol neliko patenkintas. Dar prasčiau jam sekėsi šiandien. Į persekiojimo lenktynes lietuvis pajudėjo 43-ias, su 2 min. 22 sek. atsilikimu nuo sprinto rungties čempiono norvego Johanneso Thingnes Boe.

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas krito ir nebaigė distancijos

Sekmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo dar vienas Lietuvos sportininkas – kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas. Didžiojo slalomo rungtyje pirmajame savo nusileidime jis pasirodė puikiai ir finišą pasiekė 20-oje vietoje. 22-ejų Lietuvis trasoje sugaišo 1 min. 5,78 sek. ir nuo lyderio pozicijoje buvusio šveicaro Marco Odermatto atsiliko 2,85 sek. Deja, antrasis nusileidimas A. Drukarovui baigėsi labai nesėkmingai.

Asmeninį rekordą pasiekę čiuožėjai po debiuto žaidynėse: „Čiuožiant nesinorėjo, kad viskas baigtųsi“

Šeštadienį Pekino žiemos žaidynėse startavo ir šokių ant ledo jaunoji pora Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė. Penktieji ant ledo pasirodę lietuviai atliko ritminį šokį ir net pagerino asmeninį rekordą. Lietuvos pora šoko pagal Rihannos dainą „Hard“ ir „Russian Roulette“ ir surinko 58,35 taško. Vis tik toks rezultatas vis vien lems, kad lietuviai tarp dvidešimties stipriausių porų nepateks ir antro šanso pasirodyti Pekine negaus.

Lietuvos dailiojo čiuožimo pora Pekine pagerino asmeninį rekordą, bet liko paskutiniai

Šeštadienį Pekino olimpinėse žaidynėse debiutuoja jaunoji Lietuvos dailiojo čiuožimo pora – Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Jie atliko porų trumpąją programą. Viso dalyvavo 23 poros, 20 iš jų gavo teisę atlikti laisvąją programą ir tęsti kovą dėl medalių. Lietuvos pora šoko pagal Rihannos dainą „Hard“ ir „Russian Roulette“ ir surinko 58,35 taško, taip pasiekdami geriausią sezono rezultatą. Vis tik toks rezultatas atnešė paskutinę, 23-ąją vietą.

Žaidynes su ašaromis akyse apibendrinusi Gabrielė Leščinskaitė: „Toks jausmas, kad dusau“

Olimpiados debiutantė Gabrielė Leščinskaitė Džangdziakou biatlono centre penktadienį varžėsi 7,5 km sprinto rungtyje. Sportininkė nė karto nesuklydo šaudydama – visi dešimt šūvių buvo taiklūs. Trasą ji įveikė per 23 min. 37,1 sek. Nuo nugalėtojos G. Leščinskaitė atsiliko 2 min. ir 52,8 sek. Galutinėje rikiuotėje ji finišavo 63-oje vietoje, o 60 greičiausiųjų pateko į vasario 12 d. vyksiančias 10 km persekiojimo lenktynėse. Tad lietuvei Pekino olimpiada jau yra baigta.

Tobulai šaudžiusi Gabrielė Leščinskaitė Pekine į persekiojimo lenktynes nepateko

Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos biatloninkė Gabrielė Leščinskaitė, kuri varžėsi 7,5 km sprinto rungtyje. Tobulai šaudžiusi lietuvė liko per plauką nuo patekimo į persekiojimo lenktynių rungtį. Varžybų dalyvės 7,5 km distanciją įveikė du kartus užsukusios į šaudyklą. G. Leščinskaitė nė karto nesuklydo šaudydama – visi dešimt šūvių buvo taiklūs. Trasą ji įveikė per 23 min. 37,1 sek. Nuo nugalėtojos lietuvė atsiliko 2 min. 52,8 sek.

Apie sunkią olimpinę trasą prabilęs Tautvydas Strolia: „Antrame rate jau kančia buvo“

Pekino žaidynių debiutantas slidininkas Tautvydas Strolia penktadienį dalyvavo 15 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. Lietuvis trasoje užtruko 46 min. 53,1 sek. ir užėmė 83-ąją vietą. Rungtyje startavo 99 slidininkai, bet distanciją baigė 97. Nuo auksą iškovojusio suomio Livo Niskaneno T. Strolia atsiliko 8 min ir 58,1 sek. 23,2 sek.

Jauniausiai Lietuvos olimpietei kelią į Pekiną tiesė trenerių duetas iš Daugailių talentų kalvės

Vasario 10 d. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo dvi Lietuvos slidininkės – 16 metų Ieva Dainytė ir 17-metė Eglė Savickaitė Nacionaliniame slidinėjimo centre Džangdziakou vasario 8 d. jos jau mėgino jėgas sprinte, o šįkart rungėsi 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. Jauniausia Lietuvos olimpinės delegacijos Pekine narė I.Dainytė – Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus ir lygumų slidinėjimo trenerio Stasio Dervinio ir jo žmonos Svetlanos auklėtinė.

Vėl olimpinę trasą išbandžiusios jaunosios slidininkės dėl rezultatų per daug neliūdi: „Tai neįkainojama partirtis“

Dvi jaunosios Lietuvos slidininkės ketvirtadienį dalyvavo 10 km klasikiniu stiliumi varžybose. Eglė Savickaitė finišą pasiekė per 38 min. 26,5 sek. ir užėmė 89-ąją vietą. I. Dainytės rezultatas – 39 min. 07,4 sek. ir 91–oji vieta. Lietuvės nuo pirmosios vietos atsiliko daugiau nei dešimčia minučių. Varžybose iš viso dalyvavo 98 sportininkės. Auksą iškovojo norvegė Therese Johaug, trasą įveikusi per 28 min. 06,3 sek. ir 0,4 sek. aplenkė suomę Kerttu Niskanen.

Lietuvos slidininkės klasikinio slidinėjimo rungtyje liko rikiuotės gale

Olimpinės debiutantės Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė Pekino žiemos žaidynėse 10 km klasikinio slidinėjimo rungtyje liko rikiuotės gale. E. Savickaitė finišą pasiekė per 38 min. 26,5 sek. ir užėmė 89-ąją vietą. I. Dainytės rezultatas – 39 min. 07,4 sek. ir 91–oji vieta. Mūsų sportininkės nuo pirmosios vietos atsiliko daugiau nei dešimčia minučių. Varžybose iš viso dalyvavo 98 sportininkės. Auksą iškovojo norvegė Therese Johaug, trasą įveikusi per 28 min. 06,3 sek. ir 0,4 sek.

17-metei Gabijai Šinkūnaitei Pekine nepavyko pasiekti finišo

Lietuvei Gabijai Šinkūnaitei nepavyko sužibėti moterų kalnų slidinėjimo slalomo rungtyje Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. G. Šinkūnaitė nusileisdama padarė klaidą ir pasitraukė iš trasos nepasiekusi finišo. Kartu tai – ir žaidynių pabaiga jai, nes daugiau startų lietuvė neturi. Finišavo nepasiekė dar 26 sportininkės – viso jų startavo 85. 17-metei merginai tai buvo didžiausias karjeros startas – ji debiutavo olimpinėse žaidynėse.

Gabrielė Leščinskaitė po olimpinio debiuto: „Tai buvo vienos sunkiausių varžybų mano gyvenime“

Gabrielė Leščinskaitė pirmoji iš Lietuvos olimpiečių startavo 2022 m. Pekino žiemos žaidynėse. 25-metė biatlonininkė 15 km individualiose lenktynėse finišavo 61-oje vietoje. Šįsyk, priešingai nei praėjusias kelias dienas, trasoje nebuvo stipraus vėjo. G. Leščinskaitė pirmosiose keliose šaudyklose prašovė po sykį, o trečioje uždarė iškart visus taikinius. Tiesa, kiek lėčiau sekėsi čiuožti, tad lietuvė buvo 30-tuke. Vėliau ji padidino tempą, bet ketvirtame šaudymo ruože prašovė dukart.

Istorinio įvykio laukiantis biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Dabar svarbiausia tiesiog mėgautis“

Tomas Kaukėnas pluša kartu su kitais komandos draugais biatlono treniruočių bazėje ir ruošiasi startui žiemos žaidynėse. Jis savo varžybas pradės antradienį, kai vyks vyrų 20 km km individualios lenktynės. 31 metų T. Kaukėnas yra labiausiai patyręs Lietuvos biatloninkų komandos narys, jam priklauso geriausi pasiekimai olimpinėse žaidynėse nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje neš penkiakovininkas Justinas Kinderis

Tokijo olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą neš penkiakovininkas Justinas Kinderis. „Didelė garbė. Man šios olimpinės žaidynės jau trečiosios ir niekada nėra tekę dalyvauti tokioje ceremonijoje, bet šis įvykis atpirks viską“, – sakė sportininkas. J. Kinderis – pasaulio ir Europos čempionas, kuriam Tokijo žaidynės jau trečiosios.

Penkiakovininkas Justinas Kinderis taip pat nesulaikė ašarų: „Jojimas mažiausiai kainavo medalį“

Penkiakovininkui Justinui Kinderiui nepavyko padovanoti Lietuvai antrojo medalio Tokijo olimpinėse žaidynėse ir pasekti kolegės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės pavyzdžiu. Sportininkui koją pakišo nepaklusęs žirgas. „Jojimas mažiausiai kainavo medalį, manau“, – po pasirodymo pripažino J. Kinderis. Dėl medalių kovojęs penkiakovininkas galiausiai užėmė 18-ąją vietą. Jis puikiai pasirodė fechtavime ir plaukime, po šių rungčių J. Kinderis bendroje įskaitoje buvo ketvirtas.

Stebuklo sukurti nepavyko: penkiakovininkas Justinas Kinderis Tokijo žaidynėse finišavo dvidešimtuke

Tokijo olimpinėse žaidynėse finišavo vyrų penkiakovė. Lietuvis Justinas Kinderis galutinėje rikiuotėje užėmė 18-tąją vietą. Lietuvis puikiai pasirodė pirmojoje rungtyje fechtavime ir vėliau gerai plaukime. Po šių rungčių jis bendroje įskaitoje buvo ketvirtas. Tačiau kaip reikiant padėtį apsunkino jojimas. Sportininko pasirodymas plaukimo rungtyje: J. Kinderio kovos fechtavimo rungtyje: J.Kinderiui teko žirgas vardu „I'm on top“, kurio penktadienio moterų varžybose nebuvo.

Viltys – jau tik minimalios: penkiakovininkui Justinui Kinderiui jojimo rungtis susiklostė labai blogai

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų penkiakovėje – priešpaskutinė rungtis. Justinas Kinderis startavo jojime. Prieš šią rungtį lietuvis rikiavosi ketvirtas. Deja, bet lietuviui jojimo rungtis susiklostė nesėkmingai. J.Kinderiui teko žirgas vardu „I'm on top“, kurio penktadienio moterų varžybose nebuvo. Žirgas atrodė nervingas, lietuviui nevisiškai sekėsi jį suvaldyti. Krito kelios kliūtis, dukart žirgas atsisakė šokti.

Dėl olimpinio medalio kovojantis penkiakovininkas Justinas Kinderis prieš lemiamas rungtis yra puikioje pozicijoje

Tokijo olimpinėse žaidynėse – dar viena viltis Lietuvai. Penkiakovininkas Justinas Kinderis labai solidžiai pasirodė ketvirtadienį vyskusiame fechtavime, o šeštadienį pratęsė savo puikų pasirodymą dar dvejose rungtyse. Fechtavimo rungtyje ketvirtadienį jis laimėjo 24 kovas, payrė 11 pralaimėjimų (244 tšk.) ir dar su dviem varžovais pasidalijo antrąją vietą. O šeštadienį, visų pirma, sportininkai varžėsi plaukime, o paskui dar papildomame fechtavimo turnyre.

Šeštadienio lietuvių olimpiečių kovos: paskutinėse penkiakovės rungtyse startuoja Justinas Kinderis

Penktadienį žiūrovai buvo kviečiami išvysti likusius Lietuvos penkiakovininkių pasirodymus bei įspūdingą akimirką, kai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabro medalį, o šeštadienį visas likusias keturias penkiakovės rungtis atliks ir Justinas Kinderis. Tai – vienintelis Lietuvos sportininkas, kurį išvysime rytoj. Taip pat žiūrovų laukia ir kitos įsimintinos kovos. Didžiausias dėmesys – vyrų krepšinio kovoms dėl aukso, sidabro ir bronzos medalių bei vyrų futbolo finalas.

Rezultatu patenkinta, bet ašaras sunkiai tramdžiusi Liveta Jasiūnaitė: „Buvau pasiruošusi mesti geriau“

Liveta Jasūnaitė pasiekė puikų rezultatą Tokijo žaidynėse, tačiau vis tiek nesulaikė ašarų – kaip sakė pati, net nežino kodėl. Ieties metimo finale mūsiškė pirmuoju metimu ietį numetė 60,06 m. Tai leido įšokti į lyderių penketuką, bet vėliau varžovių rezultatai gerėjo, o L. Jasūnaitei taip ir nepavyko pagerinti rezultato. Galutinis debiutantės rezultatas – solidi 7-oji vieta. Nors ir pati šį savo pasirodymą įvertino gerai, bet bendraudama su žiniasklaida sunkiai tvardė emocijas.

Solidi kova: ieties metikė Liveta Jasiūnaitė olimpinėse žaidynėse užėmė 7 vietą

Tokijo olimpinėse žaidynėse – moterų ieties metimo finalas. Dėl medalių varžėsi ir lietuvė Liveta Jasiūnaitė. Lietuvė pirmuoju metimu ietį numetė 60,06 m. Tai iškart leido įšokti į lyderių penketuką. Vis tik varžovių rezultatai gerėjo, tad Liveta pasislinko žemyn. Antruoju mėginimu užfiksuoti geresnio rezultato nepavyko – 58,66 m. Vis tik jau artėjant trečiajam metimui paaiškėjo, kad L. Jasiūnaitės iš aštuntuko nepavyks išstumti nei vienai varžovei.

Iš Tokijo grįžę Adrijus Glebauskas ir Viktorija Andrulytė įvertino savo olimpinius debiutus

Ketvirtadienio vakarą Nidoje vykstančiame Olimpiniame festivalyje Tokyo 2020 apsilankė du iš Tokijo sugrįžę LTeam sportininkai – buriuotoja Viktorija Andrulytė ir šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Specialiame pokalbyje olimpiniai debiutantai su klausytojais pasidalino savo įspūdžiais apie neeilinę patirtį ir japonų svetingumą bei įvertino savo pasirodymus.

Stebuklu iškovotą sidabro medalį vadinusi Laura Asadauskaitė: „Tą padariau dėl visos Lietuvos!“

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė padovanojo Lietuvai pirmąjį medalį Tokijo žaidynėse! Šiuolaikinės penkiakovės atstovė iškovojo sidabrą ir tokį pasiekimą vadino stebuklu bei dovanojo jį visai Lietuvai. Tai – antrasis olimpinis medalis L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei, kuri 2012 m. tapo olimpine čempione. Lietuvė fantastiškai pasirodė bėgime ir šaudyme – čia ji pakilo per 11 pozicijų ir tai atnešė medalį.  Mūsiškė į priekį užleido tik britę Kate French.

Pamatykite: įspūdingas Lauros Asadauskaitės sprintas išplėšė Lietuvai sidabrą

Lietuvos delegacija Tokijo olimpiadoje neliko tuščiomis! Legendinė Lietuvos sportininkė 37-erių Laura Asadauskaitė iškovojo antrąjį karjeros olimpinį medalį. Prie 2012 m. aukso ji pridėjo sidabrą! L.Asadauskaitė likus 2 rungtims užėmė tik 27-ą vietą, bet vėliau viską padarė idealiai. Jojimo rungtyje lietuvė surinko maksimalų – 300 taškų – rezultatą ir pakilo į 13-ą vietą. Kombinuotoje rungtyje L.Asadauskaitė lenkė vieną varžovę po kitos, panaikino daugiau nei 40 sek.

Medalį turime! Laura Asadauskaitė – olimpinė vicečempionė

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva pagaliau iškovojo pirmąjį medalį. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė fantastiškai pasirodė bėgime ir šaudyme – pakilusi net per 11 pozicijų iškovojo sidabro medalį.  L. Asadauskaitė fantastiškai rungėsi savo stipriausioje rungtyje – bėgime ir šaudyme. Ji startavo iš 13-os pozicijos ir nuo lyderės turėjo 52 sekundžių atsilikimą. Per pusę distancijos ji prie medalininkų priartėjo labai stipriai.

Penktą olimpiadą įveikusi ir rekordą gerinusi Simona Krupeckaitė taško dar nededa

Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė baigė pasirodymą Tokijo olimpinėse žaidynėse – nors trinkelėti durimis nepavyko, dviratininkės neliko nusivylusios pasirodymu. Kvalifikacijos varžybose – 200 m lenktynėse iš eigos – Simona Krupeckaitė užėmė 16-ąją vietą (10,706 sek.), Miglė Marozaitė – 24-ąją (11,031 sek.) ir abi iškovojo kelialapius toliau. Antrajame etape S.Krupeckaitė pralaimėjo Wai Sze Lee iš Honkongo, o M.Marozaitė neatsilaikė prieš vokietę Leą Sophie Friedrich.

Ėjikė Brigita Virbalytė Tokijo žaidynėse aplenkė daugiau nei pusę varžovių

Penktadienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse startavo dar viena Lietuvos lengvaatletė – Brigita Virbalytė. 36-erių lietuvė moterų 20 km sportinio ėjimo rungtyje finišavo 26-a tarp 58 sportininkių – 1 val. 35 min. 56 sek. Lietuvė distancijos pradžioje žygiavo grupės pabaigoje, bet vėliau padidino tempą ir trasoje aplenkė nemažai ėjikių, be to, 5 sportininkės nepasiekė finišo.

Penkiakovininkės Laura Asadauskaitė ir Gintarė Venčkauskaitė idealiai pasirodė jojimo rungtyje

Tokijo olimpinėse žaidynėse penktadienį trečiojoje rungtyje dalyvavo penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Jų laukė jojimo rungtis. Kurį laiką sportininkės buvo priverstos laukti, kadangi užklupo šioks toks lietus. Vis dėlto gana greitai oro sąlygos tapo tinkamos ir penkiakovininkės pradėjo jojimo rungtį. Kelioms sportininkėms jis susiklostė labai nesėkmingai, kai žirgas tiesiog atsisakė joti ir sustojo trasoje.

Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė baigė savo pasirodymą olimpinėse žaidynėse

Tokijo olimpinėse žaidynėse penktadienį vėl pasirodė dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Deja, galiausiai joms varžybos susiklostė nesėkmingai. Jos dalyvavo sprinto varžybose.  Fantastiškai pačioje rungtyies pradžioje pasirodė australė Ellesse Andrews, kuri distanciją įveikė per 10.563 sek. ir pagerino 2016 m. Rio de Žaneire pasiektą britės Rebecca James pasiektą olimpinį rekordą (10.721) M.Marozaitė distanciją įveikė per 11.031 sek.

Penkiakovininkių Lauros Asadauskaitės ir Gintarės Venčkauskaitės pozicijos po dar dviejų rungčių nepagerėjo

Tokijo olimpinėse žaidynėse penktadienį paaiškės moterų penkiakovės nugalėtojos. Antroje rungtyje ryte Lietuvos laiku startavo lietuvės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Pirmoji iš lietuvių plaukė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Ji 200 m distanciją pradėjo nebogai, nuo lyderių neatsiliko itin daug. Įveikus pusę distancijos lietuvė laikėsi ketvirtoje pozicijose.

Arturas Mastianica džiaugėsi finišu, bet ne rezultatu: „Reikėjo kas kelis kilometrus stoti ir išsivemti“

Arturas Mastianica atlaikė alinantį Japonijos karštį ir finišavo sportinio ėjimo 50 km distancijos varžybose, nors tam reikėjo rasti daug vidinės valios – lietuviui teko ne kartą stoti ir išsivemti. Lietuvos olimpietis užėmė 31-ąją vietą tarp 59 dalyvių. Dešimt iš jų varžybų nebaigė, du buvo diskvalifikuoti, o mūsiškis trasoje užtruko 4 val. 6 min. 43 sek. Tai kiek daugiau nei 18 minučių prastesnis rezultatas nei A. Mastianicos asmeninis rekordas.

Fantastiškas Justino Kinderio startas olimpinėje penkiakovėje: lietuvis – pirmajame trejetuke

Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo ir penkiakovininkas Justinas Kinderis. 34 metų lietuvis labai gerai pasirodė fechtavimo rungtyje. J. Kinderis fechtavimą pradėjo 3 pergalėmis iš eilės.  Vėliau lietuvis sėkmingai išlaikė pozicijas. Beveik įpusėjus kovoms J.Kinderis dalijosi 2-5 vietas su 9 pergalėmis per 12 kovų. J.Kinderis po šiek tiek prastesnės atkarpos su 12 pergalių ir 7 pralaimėjimais dalijosi 3-5 vietas. Lietuvis išlaikė stabilų tempą.

Laura Asadauskaitė po pirmos rungties Tokijuje jaučia nusivylimą: „Liūdnoka, bet kovosiu toliau“

Tokijo olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį startavo dvi šiuolaikinės penkiakovės atstovės –  Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Po pirmosios – fechtavimo rungties – abi pripažino, kad tikėjosi geresnių rezultatų, bet nosies nenukabino. Pirmoje rungtyje 2012 m. olimpinė čempionė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo 15 pergalių ir patyrė 20 nesėkmių – galiausiai surinko 190 taškų ir užėmė 25-ąją vietą.

Penkiakovininkės Laura Asadauskaitė ir Gintarė Venčkauskaitė pradėjo kovas Tokijo olimpinėse žaidynėse

Tokijo olimpinėse žaidynėse tradiciškai Lietuva daug vilčių deda į penkiakovę. Čia ketvirtadienį startavo veteranė, olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Penkiakovininkės šiandien varžėsi tik fechtavimosi rungtyje. Deja, bet pirmoji rungtis mūsų sportininkėms nesusiklostė itin sėkmingai. Pirmojoje kovoje lietuvės susitiko tarpusavyje. Pergalę šventė G.Venčkauskaitė. Toliau lietuvių olimpiečų laukė dar 34 kovos.

Dešimtas Tokijuje likęs Mindaugas Maldonis: „Man tai reiškia labai daug, žiauriai daug“

Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavęs Mindaugas Maldonis iškovojo 10-ąją vietą 200 m baidarių sprinto rungtyje ir po finišo džiaugėsi tokiu pasiekimu. „Ma tai reiškia labai daug, žiauriai daug reiškia. Sunkiai žodžiais apibūdinti. Galvoje buvo įvairių scenarijų, nuo aukščiausios iki žemiausios vietos. Buvo galima tikėtis visko, nes per daug kintamųjų, kad galėtum kažką spręsti prieš atvykstant“, – po finišo sakė jis.

Atrankos neįveikusi Airinė Palšytė nori žiūrėti tik į pliusus ir žada: „Neketinu čia sustoti“

Šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei nepavyko patekti į Tokijo olimpinių žaidynių finalą – lietuvė sustojo ties 190 cm barjeru. Po pasirodymo sportininkė išliko pozityvi ir jau žvelgė į Paryžiaus žaidynes, kurios vyks po trejų metų. „Manau, kad visi matė, kaip man sekėsi ir komentuoti daug nereikėtų – varžybų lygis yra be galo aukštas. Matome, kiek pasaulio rekordų krenta, kokie atletai yra susirinkę.

Mindaugas Maldonis Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo dešimtąją vietą

Mindaugui Maldoniui nepavyko prasibrauti į Tokijo olimpinių žaidynių finalą. Baidarininkas 200 m baidarių sprinto rungties pusfinalyje savo plaukime liko paskutinis – aštuntas. Lietuvis trasoje užtruko 36,637 sek. ir nuo plaukimą laimėjusio vengro Sandoro Totkos atsiliko 1,523 sek. Toks lietuvio rezultatas yra daugiau nei sekunde prastesnis nei pavyko demonstruoti praėjusios dienos plaukimuose. Kiek vėliau lietuvis kovojo B finale.

Tokijo olimpinės žaidynės Airinei Palšytei pasibaigė atrankoje

Triskart olimpinių žaidynių dalyvei Airinei Palšytei nepavyko patekti į šuolio į aukštį finalą Tokijuje. Jai nepavyko įveikti 190 cm aukščio. Pirmuoju bandymu lietuvė lengvai įveikė į 182 cm aukštį pakeltą kartelę. Vis tik su 186 cm aukščiu viskas klostėsi daug sudėtingiau – jį A. Palšytė įveikė tik trečiuoju bandymu. Galiausiai lietuvė atsimušė į 190 cm barjerą, kurio peršokti nepavyko triskart.

Ketvirtadienio lietuvių olimpiečių startai: į kovas stoja penkiakovininkai, svarbūs pasirodymai laukia ir kitų atletų

Ketvirtadienį žiūrovai kviečiami išvysti trijų Lietuvos penkiakovininkų pasirodymus Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse. Ryte fechtavimosi rungtyje startuos aukso medalį pelniusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei Gintarė Venčkauskaitė, o kiek vėliau žiūrovai išvys ir Justino Kinderio pasirodymą toje pačioje rungtyje. Taip pat žaidynėse startuos ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė bei ėjikas Marius Žiūkas, o baidarininkas Mindaugas Maldonis stos į kovą pusfinalyje.

Olimpinis keirinas: Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė į ketvirtfinalį nepateko

Tokijo olimpinėse žaidynėse dar vieną startą turėjo Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Dviratininkės varžėsi individualioje keirino rungtyje. Pirmoji antrajame važiavime startavo M. Marozaitė. Mūsiškė po starto užsiėmė poziciją iškart už greitį reguliuojančio dviračio. Lietuvė po trijų ratų išnėrė pirma, bet jau pravažiavus ketvirtąjį krito į penktąją poziciją. Vėliau M. Marozaitė atsiliko dar labiau ir finišavo paskutinė, šešta. Jos laukė pakartotinis važiavimas vėliau trečiadienį.
Į viršų