Sinoptikė įspėja – Lietuvos link atkeliauja šiaurinis ciklonas: pasiruoškite nemalonumams

Vasaros pradžia nebus itin maloni. Po kelių šiltesnių dienų savaitės pradžioje į Lietuvą atkeliaus vėseni orai. Netrūks lietaus, kai kur ir smarkaus, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Audringus savaitgalio orus lėmęs ciklonas Radha, pirmadienio naktį ima trauktis į šiaurę, šiaurės rytus ir jau kiek aprimęs prisijungs prie šiauriečio ciklono. Pasak sinoptikės, žemesnio atmosferos slėgio sistema kitą savaitę užguls Šiaurės Europą, vėliau plėsis ir į Europos vidurį ir rytus.

Atskleidė, kaip iškepti skaniausius bulvinius blynus: apsilaižysite pirštelius

Nors atrodo, kad bulviniams blynams iškepti reikia vos kelių ingredientų, tačiau kiekvieno šeimininko blynai yra vis kitokie, o skirtingų receptų ir gaminimo būdų daugybė. Bet tikriausiai visiems skaniausi močiutės kepti bulviniai blynai, nukeliantys į vaikystę. Tad šiame straipsnyje dalinamės patarimais, kurie padės iškepti skaniausius blynus iš bulvių ir pateikiame gardžius jų receptus.

Moterys ir vyrai – vienodi? Smegenys rodo kitaip: štai kodėl moterys skiria daugiau spalvų, o vyrai rečiau serga Alzheimeriu

Nors žmogaus teisių gynėjai teigia, kad socialiniu požiūriu moterys ir vyrai yra lygūs, mokslininkai pažymi, kad biologiškai vyrai ir moterys skiriasi, o tai pirmiausia atsispindi smegenyse. Tačiau skirtumai nereiškia, kad kažkuri lytis yra geresnė už kitą – vienos savybės geriau išreikštos vienoje lytyje, kitos – kitoje, sako neuromokslininkas prof. Osvaldas Rukšėnas.

Izraelis pateiks JAV ilgą pageidaujamų ginklų sąrašą

Izraelio gynybos ministras Joavas Galantas, anot žiniasklaidos, kitą savaitę vyks į Vašingtoną su ilgu pageidaujamų amerikietiškų ginklų sąrašu. Žinių portalas „Axios“, remdamasis Izraelio ir JAV pareigūnais, rašo, kad Izraelis nori greitai gauti šių ginklų iš savo sąjungininkės.

Gerda Žemaitė suspindo su kitokiu įvaizdžiu: „Teko save raminti“

„Nesitikėjau, kad man taip viskas tiks. Tad, dar kartą įsitikinau – geriausi savo srities specialistai žino, ką daro“, – sako televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė, tapusi vizažo meistrės Evelinos Tamulaitytės suburtos komandos kurto šventinio įvaizdžio fotosesijos pagrindine heroje.

Kardashian šeimos galva Kris Jenner prakalbo apie didžiausią gyvenimo klaidą

Kardashian šeimos galva Kris Jenner (67 m.) naujausiame savo šeimos realybės šou „The Kardashian“ epizode prakalbo apie neištikimybę su savo dukrų tėvu Robertu Kardashianu (1944-2003).  Epizodas pavadinimu „It Takes A Village“ prasidėjo Khloe Kardashian ir jos mamos pokalbiu apie Kris neištikimybę, kai ji palaikė santykius su Robertu Kardashianu, Khloe ir dar trijų vaikų – Kourtney, Kim ir Robo – tėvu.
REKLAMA
Liudas Mažylis  Liudas Mažylis

Europarlamentaras L. Mažylis: „Rail Baltica“ – svarbi ir ekonomikai, ir gynybai, ir kiekvienam iš mūsų

Lietuvos atstovas Europos parlamente Liudas Mažylis sako, kad „Rail Baltica“ projektas dažnai linksniuojamas Briuselio koridoriuose – ypač akcentuojama jo svarba dabartiniame geopolitiniame kontekste. L. Mažylis yra aktyviai įsitraukęs į šį projektą – parlamentaras priklauso Europos Parlamento „Rail Baltica“ tarpinstitucinei vadinamajai „draugų grupei“, kuri rengia reguliarius susitikimus, skirtus projekto pažangai aptarti.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Advokatas E. Racius: už ką žemės savininkams bus kompensuojama tiesiant „Rail Baltica“ geležinkelį?

Lietuvoje įgyvendinamas istorinis ne tik šaliai, bet ir visoms Baltijos šalims „Rail Baltica“ projektas turi ypatingos reikšmės projekto statusą. Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas, apžvelgia, kokios nuostolių, patiriamų dėl žemės paėmimo, kategorijos yra atlyginamos ir kokios ne. Projekto svarbą visuomenės poreikiams dar 2011 m. pripažino Seimas – nutarimu pripažino geležinkelio transporto projektą ypatingos reikšmės projektu.
Rail Baltica 2023-10-11
REKLAMA
Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas  Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas

Advokatas E. Racius: ką tiesiant „Rail Baltica“ vėžę turėtų žinoti žemės savininkai?

Lietuvoje įgyvendinamas istorinis šaliai „Rail Baltica“ projektas turi ypatingos reikšmės projekto statusą. Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas, atkreipia dėmesį, kad Seimas dar 2011 m. geležinkelio transporto projektą pripažino ypatingos reikšmės projektu. E. Racius pabrėžia, kad vykdant tokio masto projektą skiriamas ypatingas dėmesys žemės paėmimo procesui – žemės išpirkimui visuomenės poreikiams jos savininkams teisingai atlyginant.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl žemės išpirkimas „Rail Baltica“ projekte – svarbus nacionalinis interesas

„Rail Baltica“ – ypatingos svarbos geležinkelio projektas Lietuvai ir visam Baltijos regionui, padėsiantis sumažinti transporto sektoriaus priklausomybę nuo Rytų rinkų. Įgyvendinant šį projektą, bus tiesiama visiškai nauja europinės vėžės geležinkelio linija, kuri drieksis tiek neapgyvendintose, tiek urbanizuotose teritorijose, tad natūralu, jog tam reikės išpirkti privačią žemę.
REKLAMA
„Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?  „Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?

„Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?

„Rail Baltica“ – šeštas pagal dydį Europos Sąjungos investicijų projektas, kurį šiame geopolitiniame kontekste siūloma įtraukti į Europos Sąjungos tarptautinio transporto koridorių Baltijos jūra–Juodoji jūra–Egėjo jūra. Iki šiol „Rail Baltica“ buvo sudėtinė Europos Sąjungos tarptautinio transporto koridoriaus Šiaurės jūra–Baltijos jūra dalis.
REKLAMA
Rūta Blagnytė  Rūta Blagnytė

„RB Rail“ ekspertė: „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūra bus pritaikyta galimiems klimato kaitos padariniams

Rūta Blagnytė, europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą koordinuojančios įmonės „RB Rail“, AS vadovaujanti aplinkosaugos ekspertė, sako, kad didžiausias Baltijos regiono infrastruktūros projektas – su iššūkiais, tačiau be galo įdomus. Pasak R. Blagnytės, projektas įgyvendinamas naujoje realybėje – visuomenei ir verslui pastaraisiais metais skiriant ypatingą dėmesį klimato kaitai ir didesnei aplinkos apsaugai, projektui keliami nauji, aukštesni reikalavimai.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

„Rail Baltica“ geležinkelio linija per Lietuvą: kaip parenkama jo trasa?

Pirmasis ir itin svarbus europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ statybų etapas – teritorijų planavimas. Vytautas Palevičius, Susisiekimo ministerijos Infrastruktūros plėtros grupės vadovas, sako, kad būsimos geležinkelio linijos trasos atrenkamos tik po ilgo ir kruopštaus darbo – analizuojant galimus ruožus, atsižvelgiant į gyventojų ir verslo poreikius, į derybas įtraukiant ne tik vietos bendruomenes, bet kai kuriais atvejais – net ir Europos Komisiją.
Rail Baltica 2023-10-04
Į viršų