Mesk rūkyti lengvai

Atėjo laikas mesti rūkyti? Jums padės šie 6 patarimai

Nustoti rūkyti – vienas dažniausių, bet sunkiausiai įgyvendinamų pažadų sau. Nors vis garsiau kalbama apie šio įpročio žalą, vis dėlto, turintieji ilgą rūkymo patirtį mesti rūkyti pasiryžta retai ir ne be reikalo – nikotinas sukelia fizinę ir emocinę priklausomybę.

Plaučių vėžiu susirgusi Adelė negalėjo tuo patikėti: „Tik studentaujant žaisdavome su cigaretėmis“

Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydosi ir sako besijaučianti gerai. Nors didžiąją gyvenimo dalį nerūkė, jaunystėje, kaip pati sako, „studentaudavo“ prie cigaretės dūmo. Medikai pabrėžia, kad rūkymas išlieka pagrindine plaučių vėžio priežastimi, o šią ligą pastebėti anksti vis dar išlieka sunkus uždavinys.

Metęs rūkyti vilnietis išdavė, kaip jam pavyko: rekomenduoja kitiems

Rūkymas – opi problema, kuri aktuali ne tik suaugusių asmenų, tačiau ir nepilnamečių aplinkoje. Šis žalingas įprotis bėgant laikui sukelia rimtas sveikatos problemas, taip pat užkerta kelią psichologinei bei neurologinei smegenų raidai. Kodėl žmonės tampa priklausomi nuo rūkymo ir kokios klaidos dažniausiai daromos bandant atsikratyti šio įpročio, sutiko papasakoti Baltijos Amerikos klinikos sveikatos psichologė dr. Neringa Bagdonaitė.

Norite mesti rūkyti? Siūlo naują profesionalią metodiką

Dažnai girdime, kad metimas rūkyti vien tik paties rūkančiojo reikalas, kad užtenka tik valios pastangų? Rūkymas – viena labiausiai „nuvertintų“ priklausomybių. Dažnai nesuvokiama, kad norint atsisakyti šios priklausomybės, reikalinga specialisto pagalba ir savarankišką metimą dažnai lydi atkrytis ir nesėkmės.  „Dėl stiprios priklausomybės nuo tabako, konkrečiau – nuo nikotino, mesti rūkyti be pagalbos, vien valios pastangomis, yra be galo sunku.

Psichologas paaiškino, kodėl žmonės nesugeba mesti rūkyti: „Visuomenė to nesupranta“

Pasaulio mokslininkai, medikai ir industrijos atstovai iki šiol ieško kelių, kaip padėti visuomenei atsikratyti didžiausių sveikatos rykščių – alkoholio, narkotikų vartojimo bei rūkymo, kuris yra tiesioginis daugybės ligų provokatorius. TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ švedų psichologas, rūkymo metimo klinikos įkūrėjas Karlas Fagerstromas aiškino, kad dažnas pilietis galvoja, jog tik stiprieji nelegalūs narkotikai sukelia priklausomybę.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų