Klimato muziejus

Trakuose išdygs keturi jūriniai konteineriai – neeilinis muziejus apie pokyčius Žemėje

Gegužės 31 d., 18 val. Trakuose vyks interaktyvaus ir spalvingo Klimato muziejus atidarymo šventė. Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti išskirtinėje parodoje, įrengtoje jūriniuose konteineriuose ir pagilinti savo žinias aktualiausiais aplinkosaugos klausimais tiek Baltijos šalyse, tiek visoje Europoje. Vilniuje išskirtinio pasisekimo sulaukusį Klimato muziejų per pirmąją savaitę aplankė daugiau nei 6000 žmonių.

M. Čepulis – apie tvarumą Lietuvoje: „Mus pakeis ne mes patys, o aplinkybės“

Aplinkosaugos krizės prie bendro stalo sukviečia pačių įvairiausių pašnekovų būrį. Ketvirtadienio vakarą Klimato muziejuje Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis, fizikos mokytojas Mantas Pastolis, Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius Leonardas Pobedonoscevas bei Telia Lietuva tvarių projektų vadovė Indre Bimbiryte-Yun kartu su projekto „Išpakuota“ kūrėja Rugile Matusevičiūte aptarė klimato kaitos švietimo situaciją Lietuvoje.

Klimato muziejus kviečia diskusijai: kaip ateinančioms kartoms pasirinkti mažiau baugius scenarijus?

Ar teko girdėti, kad oro tarša kasmet sukelia apie 10 milijonų mirčių — daugiau nei per visą COVID-19 pandemijos laikotarpį? O tai, kad šis dešimtmetis yra karščiausias per visą užfiksuotą istoriją? Gegužės 19 d. 19.00 val., Vilniaus Katedros aikštėje, Klimato muziejaus vidiniame kiemelyje verslo, politikos, mokyklos bei tėvų atstovai diskutuos apie aplinkosauginį švietimą, jo problemas ir galimybes. Aplinkosaugos krizės purto pasaulį vis dažniau.

Vietoje mokyklos suolo – pamoka jūriniuose konteineriuose įrengtame muziejuje

Stalas, kėdė, lenta, vadovėlis – per amžius gyvuojantys mokyklos atributai. Klasė, į kurią moksleiviai kviečiami mokytis Klimato muziejuje – kiek kitokia: čia mokyklos pastatą pakeičia keturi ryškiaspalviai jūriniai konteineriai, nėra suolų, o vietoje vadovėlių – spalvingos iliustracijos, žaidimai bei pojūčius žadinantys garsai. Šiandien Vilniaus moksleiviai pirmieji vietoje tradicinių pamokų dalyvauja interaktyviose Klimato muziejaus ekskursijose. „Muziejus pateikė labai daug staigmenų.

V. Čmilytė-Nielsen: „Keliaujančio muziejaus idėja taps dar vienu postūmiu keisti ir transformuoti mūsų visuomenę“

Pirmąjį Baltijos šalyse mobilų Klimato muziejų šeštadienio popietę pasitiko ne tik lietus, bet ir minia aplinkosauga besirūpinančių vilniečių bei miesto svečių.

Muziejų nakties stebuklas Katedros aikštėje — netikėtai išdygę jūriniai konteineriai

Tradiciškai į kupiną meno, kūrybos bei intriguojančių pasirodymų muziejų naktį besiruošiantys vilniečiai savo sąrašą gali papildyti neeiliniu reginiu — Vilniaus Katedros aikštėje netikėtai išdygę net 4 Klimato muziejaus jūriniai konteineriai atvers duris gegužės 14-osios popietę.   Dvejus metus už ekrano stebėję Muziejų nakties renginius, šiemet dalyviai įsisuks į taip išsiilgtą renginių ir parodų sūkurį.

Leonardas Pobedonoscevas kviečia į Klimato muziejaus atidarymą: projektas keliaus po visą Lietuvą

Gegužės 14 d. 13.00 val. Vilniaus Katedros aikštėje vyks mobilaus Klimato muziejaus atidarymo šventė. Interaktyvi, jūriniuose konteineriuose įrengta paroda, lydima Leonardo Pobedonoscevo, pradeda kelionę per 16 Lietuvos miestų. Šventę vainikuos grupės Biplan koncertas. Klimato muziejus gerokai skiriasi nuo įprastinio – jis įrengtas jūriniuose konteineriuose.

Leonardas Pobedonoscevas mokosi iš savo dukters: atskleidė vieną detalę

„Kai pavasaris prasideda vasarį, o motoroleriu važinėji iki gruodžio, pamąstai, kad dar 10 metų – ir Lietuvoje palmės augs. Gal tai ir atrodo romantiškai, kad mes palmes auginsime, bet juk kiti ant plaustų gyvens“, – sako aktorius Leonardas Pobedonoscevas, kviesiantis pažinti klimato kaitą keliaujančiame muziejuje, skirtame moksleiviams, mokytojams, studentams, šeimoms.
Į viršų