REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovai išvys menininką, nemėgstantį stovėti prieš kamerą, tačiau su ja kuriantį genialius dalykus – režisierių Emilį Vėlyvį.

Šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovai išvys menininką, nemėgstantį stovėti prieš kamerą, tačiau su ja kuriantį genialius dalykus – režisierių Emilį Vėlyvį.

REKLAMA

Laidos svečias papasakos apie naujausio serialo „Mano meilė karantinas“, įkvėpto neseniai visų patirtos situacijos dėl COVID-19 pandemijos, filmavimo aikštelės užkulisius ir savo darbo niuansus.

Režisierius E. Vėlyvis, vengdamas viešumos, yra pasakęs, jog savo apatinius stengiasi džiauti savo balkone. Apie asmeninį gyvenimą kalbėti nelinkęs kūrėjas savo filmuose vaizduoja mūsų gyvenimą, tiesa, sutirštintomis spalvomis. Jo, kaip režisieriaus tikslas, yra pasiekti žiūrovo sielą, sukelti jausmų bangą, ir tai, akivaizdu, jam puikiai sekasi.

Dailininkas, piešiantis ekrane

E. Vėlyvis baigė Dailės akademiją, tačiau vadina save menininku, juk, anot jo, niekas negimsta dailininkais, gimsta menininkais ir tik vėliau gyvenime pasirenka vieną kryptį. Laidos svečias pasirinko kamerą ir ja kuria ryškius, įsimintinus ir išsiskiriančius filmus bei serialus.

REKLAMA
REKLAMA

Režisierių pelnytai galima vadinti juodosios komedijos guru, tačiau jis yra linkęs eksperimentuoti - karantinas sujaukė jo planus į gyvenimą paleisti pirmąjį detektyvą „Piktųjų karta“. Laidos svečias neabejoja, kad šis filmas tikrai pasirodys ekranuose.

REKLAMA

„Visada norėjau pabandyti detektyvą, tai vienas sudėtingiausių žanrų, juolab, kad Lietuvos kinematografijoje tokio žanro nėra, tad pagalvojau, ko laukti, jei pajutau, kad iš tiesų galiu tai padaryti ir turiu stiprią komandą, gerą scenarijų“, - atskleis režisierius, į pirmojo lietuviško detektyvo premjerą planuojantis pakviesti kitąmet.

Kūrybai sienų nėra

Režisierius kuria ne tik Lietuvoje – juo domisi ir užsienyje, tad pakviestas rusų, susižavėjusių jo darbais, sutiko režisuoti filmą „Nakties sergėtojai“. Darbas ten nuo veiklos Lietuvoje skyrėsi savo mastais - tiek filmo biudžetu, siekusiu apie 6 mln. eurų, tiek darbo užmokesčiu ir galimybėmis: „Ten toks biudžetas laikomas vidutiniu, Lietuvoje, žinoma, būtų didelis malonumas kurti turint tokias galimybes“.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijoje jam teko atsikąsti ir aktoriaus duonos, filme „Transsiberija“ jis gavo epizodinį vaidmenį, kaip pats sako – buvo nupirktas už gerus pinigus. Laidos svečias neslepia, kad būdamas už kameros jis jaučiasi geriau, nei būdamas prieš ją, tačiau, kaip pats juokauja, be to epizodo filmas nebūtų buvęs toks geras.

Meilės scenos ir karantinas

E. Vėlyvio filmuose netrūksta ir meilės scenų, kartais – gana atvirų, tad laidos vedėja Kristina Rimienė pasiteiraus, kaip režisieriui pavyksta jas režisuoti ir įkvėpti aktorius. Vyras neslepia – kartais tenka pasistengti, kad aktoriai įgyvendintų jo idėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartais išvarai pusę filmavimo aikštelės, kad aktoriai jaustųsi komfortiškiau, jei šiek tiek kompleksuoja – nuramini juos, pasakai, kad gerai parodysiu, sutvarkysiu, nebus čia gašlumo, nerodysiu to, ano, trečio. Tam, kad aktorius atliktų savo vaidmenį, būtų ramus, yra ir mano darbas, nes jeigu jam kažkas trukdo ir aš negaliu pašalinti trukdžio, tai yra mano bėda, ne aktoriaus“, - neslepia kūrėjas.

Naujausias režisieriaus darbas – serialas „Mano meilė karantinas“, kurio filmavimo aikštelę ir pamatys laidos žiūrovai, juk režisierių laidos vedėja K. Rimienė kalbins bute, kuriame filmuotas serialas. Mažoje, vos 50 kv. m. turinčioje erdvėje gyvenimas filmavimo metu kunkuliavo, vienus aktorius keitė kiti, nuolat šurmuliavo kūrybinė grupė, o kaimynams, anot režisieriaus E. Vėlyvio, tai buvo tikra atrakcija ir egzotika, juk ne kasdien gali matyti šalia savo namų tiek žinomų veidų.

REKLAMA

Laidos žiūrovai sužinos, kieno gi sėdynę jie matė vienoje iš serialo serijų, kaip ji buvo... atrinkta, dėl ko kildavo konfliktų ar netikėtas juokas, kurio filmavimo aikštelėje tikrai nerūko. Netrūks šypsenų ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams, juk puiki aktorių komanda ir režisierius E. Vėlyvis sukūrė išties puikų serialą ir ne kasdien išgirsi apie jo kūrimo niuansus.

Nustebinti paprastais dalykais

Kartais, ruošdami stalą, šventę, svarstome, kuo nustebinti savo svečius. TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja, floristikos daizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ atskleis, kad tam nebūtinos didžiulės vazos ir daugybė gėlių ar pinigų. Nuostabų šventės akcentą, išskirtinę kompoziciją galima sukurti iš to, kas yra po ranka – pavienių, įvairių spalvų, rūšių, ilgių gėlių, įvairių detalių ir, žinoma, truputėlio fantazijos.

Floristikos dizainerė K. Rimienė sukomponuos stalo kompoziciją iš įvairių gėlių ir žalumynų, kuri tikrai papuoštų kiekvieną stalą ir šventę, ir įrodys, kad kurti grožį galima paprasčiausiais dalykais, tereikia fantazijos ir... drąsos.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų