Madonna kovoja prieš patyčias mokykloje. JAV per pastaruosius kelis mėnesius nusižudė keli paaugliai. Tai siejama su tuo, kad mokiniai nebepakėlė bendraamžių fiziškų ir psichologinių patyčių mokykloje.

Dainininkė Ellen DeGeneres laidoje aiškiai išdėstė savo poziciją. Ji sakė: „Savižudybės kelia nerimą. Tačiau, kai paaugliai įvykdo savižudybę, tai nepaprastai kelia nerimą. O, kai išgirsti, jog vaikai, paaugliai pasitraukia iš gyvenimo, nes mokykloje iš jų tyčiojosi kiti mokiniai, tai tiesiog nesuvokiama. Žinau, kad kai kurie žmonės apie tai jau yra daug kartų kalbėję, tačiau jaučiu, kad aš irgi turiu tai pasakyti“.

Neseniai Amerikoje nusižudė jauna mergaitė. Kasdien bendraklasių žeminančias kalbas dėl savo akcento bei kilmės kentusi mergina nebeištvėrė - pakėlė prieš save ranką. Sladjana Vidovic atsisveikinimo laiške tėvams gimtąja kroatų kalba parašė, jog kasdieninės patyčios mokykloje ją sužlugdė.

Tarp kitko, Amerikai dar toli iki Lietuvos. Lietuvoje patyčias patiria 26,50 proc. mergaičių ir 27,97 proc. berniukų. Pagal patyčių paplitimą mūsų šalies rodikliai yra pirmoje arba antroje vietoje, priklausomai nuo vaikų amžiaus. Tarp besityčiojančių vaikų – 30,33 proc. berniukų ir 16,60 proc. mergaičių. Pagal tyčiojimąsi iš kitų vaikų Lietuva užima pirmą, trečią ir penktą vietas skirtingose amžiaus grupėse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų