„Cezarių“ įteikimo vakarą Kristen Stewart pateko į istoriją, o „Timbuktu“ laimėjo septynias statulėles

Kristen Stewart (Kristen Stiuart) penktadienį tapo pirmąja amerikiečių aktore, laimėjusia prancūzišką „Oskarų“ atitikmenį „Cezarį“, o juosta „Timbuktu“, pasakojanti apie džihadistų kontroliuojamą Šiaurės Malį, laimėjo septynis apdovanojimus, tarp jų – geriausio filmo.

„Saulėlydžio“ (Twilight) žvaigždė K.Stewart gavo geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimą už darbą filme „Sils Maria“, kuriame taip pat vaidina Juliette Binoche (Žiuliet Binoš).

Prancūzo Olivier Assayas (Olivjė Asajaso) režisuotame filme 24 metų K.Stewart vaidina garsios aktorės, kurią įkūnijo J.Binoche, asmeninę padėjėją.

Tuo tarpu juostai „Timbuktu“ „Cezarių“ triumfas gali suteikti postūmį prieš sekmadienį įvyksiančią „Oskarų“ įteikimo ceremoniją, kai ji pretenduos į geriausio filmo užsienio kalba statulėlę.

Filmo režisierius Abderrahmane'as Sissako (Abderahmanas Sisakas), kuris taip pat pelnė „Cezarį“ už geriausią režisūrą, sakė norėjęs parodyti, kaip šio senovinio miesto gyventojai stengiasi tęsti savo kasdienį gyvenimą 2012-aisiais prasidėjus brutaliam džihadistų valdymui didelėje Malio dykumos dalyje.

REKLAMA

Daugumą juostos teko filmuoti A.Sissako gimtojoje Mauritanijoje, nes Malio šiaurė, nors ir išvaduota nuo džihadistų per prancūzų karinę intervenciją, lieka itin pavojinga vieta, ypač – užsieniečiams.

Sakydamas padėkos kalbą A.Sissako, kuris tapo pirmuoju juodaodžiu afrikiečiu, laimėjusiu geriausio režisieriaus „Cezarį“, gyrė Prancūzijos žmones, kurių milijonai buvo išėję į gatves po 17 gyvybių pareikalavusių praėjusio mėnesio islamistų atakų Paryžiuje.

„Prancūzija yra puiki šalis, nes gali stoti prieš siaubą ir smurtą“, – sakė jis ir pridūrė: „Nėra jokio civilizacijų susidūrimo. Yra civilizacijų susitikimas“.

„JE T'AIME JULIETTE“

K.Stewart kalbėjo apie tai, kad darbas su J.Binoche, kuri jau trys dešimtmečiai yra tarp labiausiai pripažintų prancūzų aktorių, buvo privilegija. Užlipusi ant scenos Kristen prancūziškai sušuko „Myliu jus, Juliette“.

Su „Sils Maria“ K.Stewart, išgarsėjusi kaip Bela, Roberto Pattinsono (Roberto Patinsono) vampyro meilė iš „Saulėlydžio“, grįžo prie „arthouse“ filmų.

Geriausio aktoriaus kategorijoje Pierre'as Niney (Pjeras Ninė) įveikė Gaspard'ą Ullielį (Gasparą Ulielį) dvikovoje dėl legendinio mados dizainerio Yves'o Saint Laurent'o (Ivo Sen Lorano) įkūnijimo. Abu biografiniai filmai buvo išleisti pernai, kelių mėnesių intervalu.

Amerikiečių pergalių buvo ir daugiau: du „Oskarus“ turintis Seanas Pennas (Šonas Penas) – meniškai susitaršęs, su juodu kostiumu ir atlaisvintu kaklaraiščiu – gavo „Cezarį“ už gyvenimo pasiekimus ir sulaukė audringų teatre „Chatelet“ susirinkusios publikos plojimų.

Geriausios aktorės apdovanojimas atiteko Adele Haenel (Adelei Anel), nusifilmavusiai romantinėje komedijoje „Meilė iš pirmo smūgio“ (Les Combattants).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų