Butkutė dėkinga savo vyrui Elegijui: jo fantazijoms nėra ribų

Legendinė dainininkė Džordana Butkutė atvira – jai plyšta širdis, kad jau tiek laiko reikia praleisti be scenos, be publikos, ką jau kalbėti apie tai, kad nė neaišku, kada ir vėl bus pirmieji koncertai. Vis dėlto nusiminti moteriai neleidžia jos antroji pusė, vyras Elegijus Strasevičius, kuris savo idėjomis vis dar stebina ir pačią Džordaną.

Šeštadienį, sausio 23 dieną, TV3 televizija parodys išskirtinį filmą-koncertą „Labirintas“, kuriuo pristatomas Džordanos Butkutės naujausių dainų albumas. Šis atominės energijos, muzikos ir kino lydynys nurauna stogą su visu ten buvusiu įsivaizdavimu, kaip galėtų atrodyti koncertinis filmas.

Kaip visada, pirmiausia gimsta idėja. Džordanos aplinkoje pagrindinis idėjų generatorius – jos vyras, prodiuseris E.Strasevičius.

Nuo pat pradžių buvo aišku: filmas – nespalvotas ir pakankamai atšiaurios atmosferos. Elegijus naująjį albumą „Labirintas“ jau buvo perklausęs tūkstantį kartų. Turinys pasąmonėje piešė būtent tokį vaizdą – natūralų, nuogą, be šalutinių dirgiklių.

Fejerverkų vėduoklės ir konfeti sniegas? Kitąkart. Įspūdingi kostiumai, kokių pilna Džordanos drabužinė? Ne, ne apie tai. Pirmame plane – atlikėjai. O aplink juos – visa filmavimo aikštelės realybė, neslepiant nei operatorių, nei kitų komandos narių. Tai – koncertinis filmas su visais jo užkulisiais, kuriuose nėra nei lelijų, nei rožinių fotelių.

Į filmą (ir į jo filmavimą) Džordana atvažiuoja Lietuvos pramogų pasaulyje jau puikiai pažįstamu Hummer‘iu. Urbanistiniame kvartalo peizaže, kuriame judantį objektą seka XXI amžiaus sakalai – dronai, geresnio žvėries ant ratų nesugalvosi. Veiksmo filmuose tokiu monstru įprastai važinėja tie, kurie ilgai nesidera: iš pradžių išjungia, paskui klausia – na, kaip?

Taip prasideda ir veiksmas muzikinėje juostoje – nuo smūgio. Antroje minutėje – šiurpai. Trečioje – norisi nusimesti megztinį ir pasileisti plaukus. Ketvirtoje jau gali nekankinamas išduoti didžiausią paslaptį. Kad ir tą, jog iš Džordanos koncerto nesitikėjai kažko tokio. Bet štai – gavai. Stipru, net skauda.

REKLAMA

Filmavimo aikštelėje – 5 laipsnių temperatūra. Palemono Bronkse ugnies liežuviai laižo statines. Prožektoriai, dūmai, dulkės, rūdys. „Juosta sukasi!“.

Kaip ryžotės nufilmuoti tokį didelį koncertą-filmą, kai dabar visi atlikėjai sėdi tyliai ir nekuria? Iš kur kilo idėja?

Džordana: Negalima teigti, kad niekas nieko nekuria. Juk ir klipus atlikėjai filmuoja, ir dainas rašo, ir pristato... O mūsų filmo idėja gimė Elegijui.

Elegijus: Tik labai sudėtinga suformuluoti, – iš kur ta idėja kilo. Iš muzikos, ko gero. Kai klausaisi albumo ir atsiranda jo matymas. Jei būtų leidžiami koncertai, planuotum naujo albumo pristatymo turą. Be abejo, lauktum, kad tau prisisapnuotų, kaip tai vizualizuoti. Galva panašiai dirbtų: mąstytum, kaip ne tik sugroti, bet ir parodyti naujas dainas. Bet kadangi koncertinių galimybių dabar nėra, tai šovė mintis, – o kodėl mums tų dainų nenufilmavus? Pats formatas – nestandartinis. Tai nėra klipas, tai – filmas. Ir mums būtent norėjosi parodyti, kaip vyksta jo kūrimo procesas, kaip dūzgia operatoriai, kas vyksta aikštelėje. Vien tik švari, graži, koncertinė pusė būtų nuobodu.

Filmas – juodai baltas, nufilmuotas netradicinėje vietoje – apleistoje gamykloje. Kodėl? 

Elegijus: Pačią vietą, kaip dekoraciją, diktavo muzika. O kad filmas – nespalvotas... Taip jį matėme. Norėjosi būtent taip ir ne kitaip.

„Labirintas“ – jau sausio 23 d., 21.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-01-25 18:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bukit sveiki ir laimingi.Dziaugiuosi,kad suradote vienas kita
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų