9 priežastys, dėl ko gali slinkti plaukai

Paprastai plaukų slinkimas aktualesnis yra vyrams. Moksliniais duomenimis, apie 80% vyrų jau būna nuplikę sulaukę 70-ies metų amžiaus. Nepaisant to, moterys kur kas labiau jaudinasi dėl iškritusių plaukų. Kosmetikos pramonė perpildyta priemonėmis, neva padedančiomis sustabdyti šią problemą. Į ką gi iš tiesų labiausiai verta atkreipti dėmesį, kuomet plaukai pradeda nenumaldomai slinkti?

Plaukų slinkimo priežastys gali būti pačios įvairiausios: nuo elementaraus vitaminų trūkumo iki kritinės sveikatos būklės. Kad efektyviai sustabdyti gausų slinkimą, vertėtų pirmiau nustatyti galimą šio proceso priežastį. Aptarsime 10 dažniausiai pasitaikančių.

1. Fizinis organizmo stresas

Bet kokia liga, fizinė trauma, autoavarija, net paprasčiausias peršalimas gali išprovokuoti plaukų slinkimą. Plaukai turi savo augimo ciklą pagal fazes, kurį sutrikdo organizmo fizinės traumos bei jų gydymai. Plaukų sumažėjimas labiausiai pastebimas praėjus keliems mėnesiams po patirto fizinio streso. Gera žinia yra ta, kad kūnui atsigavus, plaukų būklė atsistato.

REKLAMA

2. Nėštumas

Nėštumas yra vienas fizinio organizmo streso pavyzdys, tačiau jis yra unikalus, todėl išskiriama, kaip atskira priežastis. Plaukų slinkimas paprastai pasireiškia po gimdymo, kuris yra pakankamai didelė organizmo trauma, į kurią sureaguoja ir plaukai. Tai normalus dalykas, tad vertėtų išlikti labiau ramioms, nes po keleto mėnesių plaukai savaime atsistato.

3. Per daug vitamino A

Viršytas vitamino A turinčių papildų kiekis gali sukelti plaukų slinkimą. Paros vitamino A rekomenduojama norma yra 800mg. Sukontroliavus šio vitamino kiekį, plaukų būklė greitai atsistato.

4. Baltymų trūkumas

Jei jūsų organizme stinga baltymų, jis juos gaminasi pats, stabdydamas plaukų augimą. Šis procesas gali įvykti net ir po kelių mėnesių, kuomet buvo patirtas proteinų trūkumas. Kad to išvengti, būtina kontroliuoti savo mitybą, reguliariai ją papildyti baltymų turinčiais maisto produktais: žuvimi, kiaušiniais, mėsa, pupelėmis, žirniais, pienu ir t.t.

5. Emocinis stresas

Emocinis stresas ypač dažnai pasitaikantis dalykas kasdieniniame gyvenime. Jis taip pat gali turėti įtakos plaukų būklei, tačiau ne tokios stiprios, kaip fizinis stresas. Plaukai gali padėti kristi po itin didelių stresinių situacijų, tokių kaip skyrybos, artimojo netektis, ar varginantis artimojo slaugymas ir pan. Emocinis stresas paprastai sustiprina bet kurį sveikatos sutrikimą. Imkitės įvairiausių veiksmų, kovojant su stresu. Efektyviai padeda fizinis krūvis, terapijos, meditacijos.

6. Anemija (mažakraujystė)

Geležies trūkumas yra pakankamai dažna problema tarp moterų. Tačiau ši plaukų slinkimo priežastis yra labai lengvai išsprendžiama – tereikia kurį laiką vartoti geležies turinčių papildų. Geležies kiekį organizme parodo kraujo tyrimai.

7. Skydliaukės sutrikimai

Plaukai gali slinkti ir dėl padidėjusios ar sumažėjusios skydliaukės veiklos aktyvumo. Skydliaukė gamina hormonus, kurie yra svarbūs medžiagų apykaitai, augimui bei vystymuisi. Dėl skydliaukės ligų gali atsirasti ir nuplikimų atskiruose galvos plotuose. Sutrikus skydliaukės veiklai, gali kristi net ir antakiai bei blakstienos. Ši priežastis gydoma medikamentais.

REKLAMA

8. Vitamino B trūkumas

Per mažas vitamino B kiekis organizme yra pakankamai rimta plaukų slinkimo priežastis. Sprendimas paprastas – vartoti papildus su vitaminu B arba į savo mitybą įtraukite daugiau žuvies, mėsos, krakmolingų daržovių, riešutų ir pan.


Rašyti komentarą...
G
Gaila
2020-06-19 14:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia 2017 metų prognozė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų