Liūdna žinia „Asterikso ir Obelikso“ gerbėjams: mirė vienas iš kūrėjų

Prancūzų dailininkas Albert'as Uderzo, piešęs komiksus „Asteriksas ir Obeliksas“, pastaruosius šešis dešimtmečius džiuginusius daugybę vaikų ir suaugusiųjų, mirė būdamas 92 metų, antradienį pranešė jo šeima.

Albert Uderzo (nuotr. SCANPIX)
5

„Albert'as Uderzo mirė miegodamas savo namuose Neji, ištiktas širdies smūgio, kuris nebuvo susijęs su koronavirusu. Pastarąsias kelias savaites jis jautėsi nepaprastai pavargęs“, – naujienų agentūrai AFP sakė dainininko žentas Bernard'as de Choisy.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Liūdna žinia „Asterikso ir Obelikso“ gerbėjams: mirė vienas iš kūrėjų

Italų imigrantų šeimoje gimęs A. Uderzo sukūrė Asterikso personažą 1959 metais kartu su rašytoju Rene Goscinny. Pirmieji šios serijos komiksai buvo išspausdinti Prancūzijos ir Belgijos rinkai skirtame komiksų žurnale „Pilote“.

Nesutramdomo senovės galo Asterikso, užsimaukšlinusio sparnuotą šalmą ir auginantį vešlius šviesius ūsus, taip pat jo didžiulio bičiulio Obelikso nuotykiai kovojant su romėnų legionieriais greitai sulaukė milžiniško populiarumo. Šie komiksai buvo išversti į dešimtis kalbų.

Albert Uderzo

Iš viso buvo išleistos 38  „Asterikso ir Obelikso“ komiksų knygelės. Vėliausia jų – „Versingetorikso duktė“ – pasirodė pernai, nors A. Uderzo jau buvo liovęsis piešti šiuos komiksus, o R. Goscinny mirė 1977 metais.

Abu kūrėjai laikomi šiuolaikinių komiksų ir grafinių romanų žanro tėvais. Pasaulyje parduota daugiau kaip 370 mln. jų knygų, o pagal kai kuriuos komiksus buvo pastatyta animacinių ir meninių filmų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų