Teisme paaiškėjo, ar Lavrinovičiai galės suteikti dukrelei arabišką vardą

Praėjusios savaitės pradžioje paaiškėjo, kad garsus krepšininkas Darjušas Lavrinovičius ir jo žmona Edita Lavrinovič kreipėsi į teismą. Pora siekė, kad jų naujagimei būtų suteiktas Leylos vardas. Vis dėlto tam prieštaravo Valstybinės lietuvių kalbos komisija.

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai
16

Šiandien paaiškėjo sprendimas.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Retas Lavrinovičių vaikų vardas sukėlė sumaištį: susitiks teisme

Susisiekus su Lavrinovičių advokate Lina Andriuškevičiene, ši patvirtino, jog šį antradienį teisme nuspręsta, kad D. ir E. Lavrinovičių atžalai vis dėlto gali būti suteiktas Leylos vardas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad D. ir E. Lavrinovičių noras pavadinti dukrelę „Leyla“ buvo netenkinamas dėl to, jog jis neatitinka Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo. Anot VLKK, raidžių E ir Y junginis lietuvių kalboje nevartojamas, dažniausiai tai atitinka dvibalsį „ei“. O šis vardas – nelietuviškas.

Tiesa, dar anksčiau buvo teigiama, kad čia gali būti taikoma ir išimtis, jei mergaitė būtų gimusi mišrioje šeimoje, kur vienas iš tėvų – ne Lietuvos pilietis.

„Net negalvojom, kad vaiko vardo registravimą nagrinės visa Lietuva, ankščiau kažkaip nebuvo problemų, net tėvai Kšyštofo vardą įregistravo ir nebuvo problemų. Aišku, juokauju, bet nebuvo kitos išeities, kaip kreiptis į teismą“, – įvykį TV3 žinioms aną savaitę komentavo D. Lavrinovičius.

Darjušas sakė, kad vardą Leyla ir būtent su y ilgąją raide išrinko jo žmona, šis vardas – arabiškos kilmės. „Ji išnagrinėjus visą reikšmę to vardo ir pagal žvaigždės, ir pagal bangas. Labai ji nori to vardo, bet kaip sakau žmonai, ar su trumpąją ar su ilgąją, vis tiek mes mylėsim taip pat mūsų dukrytę. Tai žiūrėsim, čia tokia situacija, mes gerbiam Lietuvos įstatymus, bet koks sprendimas bus, mes priimsim vyriškai“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
V
Vejas
2019-10-08 20:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali sprest koki varda man duot savo vaikui.Ziuriu suvarzymu greit turesim daugiau nei prie Stalino.
Atsakyti
0

E
Egidijus
2019-10-08 18:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susigalvok pramogų žmogau!!!! Gyvenk savo gyvenimą zmogau!!!!!! Kas buvo, tas buvo!!! Nekartink žmonių gyvenimo!!!! Ypač kai matai, kad vyrai ėmėsi proto, sukūrė šeimas. Tu vienintelis neturi ką veikti rašydamas tokias nesąmones. Blyn! Susirask veiklos!
Atsakyti
-6

N
Numonei
2019-10-08 20:18:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tavo dukra ne tavo vardas, Rozalija.Ir ne kiekvienai davatkai sprest kam koki varda duot.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų