Į filmo premjerą atvyko ryškiausios pramogų pasaulio žvaigždės

Trečiadienio vakarą kviestinė publika rinkosi ant raudonojo kilimo. Kino teatre buvo pristatomas režisieriaus Tomo Vengrio filmas „Gimtinė“.

Filmo premjera(nuotr.Paulius Peleckis) (Fotobankas)
30

Pirmajam ilgametražio vaidybinio režisieriaus Tomo Vengrio filmo nepraleido ir grasūs Lietuvos žmonės.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į filmo premjerą atvyko ryškiausios pramogų pasaulio žvaigždės

Ant raudonojo kilimo žengė: dizaineris Juozas Statkevičius, Marijonas Mikutavičius su mylimąja Ieva Daugirdaite, Arūnas Sakalauskas su žmona Jolanta Dapkūnaite, Vytaras ir Laisvė Radzevičiai, Emilija Latėnaitė ir daugelis kitų pramogų pasaulio atstovų.

Premjeros dieną kūrybinė grupė gavo dovanų. Buvo paskelbta, kad Spalio pradžioje tarptautinė filmo premjera įvyks garsiajame Busano (Pietų Korėja) kino festivalyje. Lietuvos žiūrovai filmą pamatys pirmieji - jau nuo rugsėjo 6 dienos, rašoma pranešime spaudai.

Tarptautinis Busano festivalis yra didžiausias ir garsiausias Azijos kino renginys, kuris šįmet vyks spalio 3-12 dieną.

Kasmet festivalis žiūrovams pristato apie 300 filmų. Renginys sulaukia daugybės kino garsenybių iš viso pasaulio – Busane filmus yra pristatę Lucas Bessonas, Oliveris Stone‘as, Wimas Wendersas, Hou Hsiao Hsien, Wong Kar-wai, Jeremy Ironsas, Tilda Swinton, Juliette Binoche, Neilas Jordanas ir kiti kūrėjai.

REKLAMA

Tomo Vengrio filmas “Gimtinė” pakviestas dalyvauti festivalio konkursinėje „Flash Forward“ programoje, kurioje pristatomi ne Azijoje sukurti kūrybiški, kino kalbos ieškojimus atspindintys filmai.

Per festivalį vyksta ir didžiausia Azijoje kino mugė, kurioje “Gimtinės” platinimu bei filmo sklaida tarptautiniuose festivaliuose rūpinsis patyrę filmų platintojai iš Prancūzjos “Alpha Violet”. Jie sukūrė ir tarptautinei auditorijai skirtą filmo plakatą.

„Gimtinė” yra bene pirmasis bandymas mūsų kine pažvelgti iš laiko ir gyvenimo patirties atstumo į atkurtosios Nepriklausomybės pradžią. Pagrindinė „Gimtinės” herojė Viktorija, nukritus „geležinei uždangai”, grįžta į Lietuvą su Amerikoje gimusiu sūnumi Kovu atsiimti savo tėvo žemės. Į gimtąsias vietas juos lydi buvęs Viktorijos mylimasis. Visi jie turi nuspręsti, kaip toli yra pasirengę žengti, kad susigrąžintų savo praeitį.

„Tapatybė yra nuolat jaudinanti tema, ypač Vakarų pasaulyje. Visąlaik klausiame, kaip šalis, kurioje gyvename, keičia mus – mūsų istoriją, mūsų savastį? Žinau, kokią galią žmonėms turi praeitis, ypač tiems, kurie paliko savo namus. Tiems, kurie padarys bet ką, kad tik sugrįžtų į savo Gimtinę” – apie filmo idėją kalba režisierius Tomas Vengris.

Tai – paskutinis operatoriaus Audriaus Kemežio, pernai po mirties apdovanoto Nacionaline kultūros ir meno premija, filmuotas filmas. Filmo dailininkas - Ramūnas Rastauskas, garso režisierius - Saulius Urbanavičius, kompozitorius - Kārlis Auzāns.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų