Policijos ir organizatorių duomenimis, Prahoje surengtoje protesto akcijoje prieš Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio politiką dalyvavo apie 8 tūkstančius ūkininkų iš Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Lietuvos.

Kolegų siekius palaikė ir Lietuvos žemdirbiai

Į ketvirtadienį suorganizuotą renginį palaikyti savo kolegų autobusu nuvyko ir 48 mūsų šalies žemdirbiai, Lietuvos ūkininkų sąjungos nariai. Jie džiaugėsi, kad protesto akcija buvo vaisinga. Aukšti ES pareigūnai pažadėjo, kad problemos pieno sektoriuje bus sprendžiamos per artimiausius du mėnesius.

Pasak „Reuters“ naujienų agentūros, manifestacijoje taip pat dalyvavo ūkininkai iš Vokietijos, Austrijos, Slovėnijos ir Lenkijos. Demonstrantai kritikavo ES subsidijų sistemą, kuri, jų manymu, nenaudinga naujosioms organizacijos narėms, ir mažas pieno supirkimo kainas.Liejo pieną ir barstė miltus

Priešais „Marriott“ viešbutį Prahoje demonstracijos dalyviai išpylė 50 litrų pieno ir išbarstė 200 kilogramų grūdų. Šiame viešbutyje vyko konferencija, kurioje dalyvavo ir ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarė Mariana Fišer Boel. Čekijoje ketvirtadienį ir penktadienį lankosi ir Lietuvos žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius, kuris dalyvauja konferencijoje „Žemės ūkio produktų kokybė“.

REKLAMA

Žemdirbiams po akcijos prie viešbučio pranešta, kad bus surengtas žemdirbystės problemas sprendžiančių nevyriausybinių organizacijų kongresas. Jis turėtų įvykti Brno mieste gegužės pabaigoje-birželio pradžioje. Tuo pačiu laiku ten turi susitikti ES šalių žemės ūkio ministrai.

Pasikalbėjusi su demonstrantais M.Fišer Boel sutiko susitikti su žemdirbių atstovais Briuselyje po mėnesio ar dviejų. Ten bus aptartos pienininkystės problemos ir nevienodų priemokų atskiroms ES narėms klausimai.

Manifestantų plakatai skelbė: „Vienodų sąlygų visoms ES šalims“, „Esame naujokai, bet nesame nesvarbūs“. Virš minios plevėsavo Čekijos, Vokietijos, Slovėnijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lietuvos vėliavos, praneša ELTA.J.Talmantas: pieno sektoriui bus skirta 1,5 mlrd. eurų parama

Protesto akcijoje dalyvavęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, iš Prahos kalbėdamasis telefonu su naujienų portalo Valstietis.lt žurnalistais, neslėpė džiaugsmo pavykusiu renginiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų