Nusprendėte imti paskolą? Paskaičiuokite, ar liks lėšų pragyvenimui

 74 proc. gyventojų teigia žinantys, kokią dalį savo pajamų per mėnesį gali skirti paskolai grąžinti. Tai – 3 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Visgi, nors teigia žinantys, paprašyti įvardinti, 20 proc. gyventojų tą sumą nurodo klaidingai. Tokius duomenis parodė visuomenės nuomonės apklausa, kurią specializuoto paskolų banko „Bigbank“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Vilmorus“. Analogiška apklausa buvo atlikta ir praėjusiais metais.

Tyrimas atskleidė, kad 70 proc. gyventojų mano, jog paskolai padengti gali skirti iki 30 proc. savo mėnesio pajamų, 12 proc. – 30-40 proc. pajamų, o apie 20 proc., paklausti, kokia tai būtų suma, atsako nežinantys arba manantys, kad tai galėtų būti pusė visų gaunamų pajamų. Panašūs skaičiai atlikus apklausą paaiškėjo ir pernai.

„Manome, kad itin svarbu, jog prieš imdami paskolą žmonės žinotų, kokią dalį savo pajamų gali skirti paskolai grąžinti, nes tokiu būdu gali užkirsti kelią įsiskolinimams. Teisės aktuose įtvirtinta, kad kredito grąžinimo ir palūkanų įmokos negali sudaryti daugiau kaip 40 proc. nuolatinių kredito gavėjo pajamų. Pavyzdžiui, jeigu asmens mėnesio pajamos siekia 1000 EUR, paskolai padengti maksimaliai jis gali skirti 400 EUR per mėnesį“, - sako banko „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

REKLAMA

Apklausa taip pat parodė, kad daugėja žmonių, kurie prieš imdami paskolą planuoja, kiek lėšų per mėnesį reikės skirti jai grąžinti. Šiemet taip teigė 90 proc., pernai – 87 proc. gyventojų.

„Prieš planuojant imti paskolą, labai svarbu įsivertinti šeimos ar asmens pajamas, visus turimus finansinius įsipareigojimus ir tik tuomet priimti sprendimą“, - sako R. Norvilas.

Minėtą reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko tyrimų bendrovė „Vilmorus“. Jos metu apklausta 1000 vyresnių negu 18 metų šalies gyventojų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų