Naujų 42 eurų išmokų gyventojams nebus? Pažadėjo, bet pinigų joms nenumatė

Ketvirtadienį vakare Seimas po antrojo svarstymo pritarė atnaujintam kitų metų valstybės biudžeto projektui, taip pat kitiems įstatymų projektams dėl mokesčių ir išmokų kitais metais. Tačiau žadėtoms naujosios vienišų asmenų išmokoms lėšų juose nenumatyta.

Dar trečiadienį po Vyriausybės posėdžio, kuriame pritarta minėtiems projektams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino pranešimą, kuriame informavo, kad juose numatyta 42 eurų nauja išmoka bus pradėta mokėti nuo kitų metų liepos 1 d.

„Skurdas paliečia vis dar per daug senyvo amžiaus žmonių. Tikimės, kad vienišų pensinio amžiaus asmenų papildomos pensijos įvedimas padės sumažinti ne tik senjorų našlių, bet ir vienišų mūsų senjorų skurdą ir atskirtį“, – pranešime buvo cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Iki šiol našlių pensija mokama tik tiems senatvės pensinį amžių sukakusiems asmenims, kurių miręs sutuoktinis turėjo bent minimalų pensijų draudimo stažą arba iki mirties dienos gavo netekto darbingumo ar senatvės pensiją.

„Šiuo metu vidutinė našlio pensija siekia 28 eurus, ją gauna apie 210 tūkst. našlių pensijų gavėjų. Vienišų asmenų pensiją gautų dvigubai daugiau – virš 400 tūkst. žmonių“, – skaičiavo ministerijos specialistai.

Ketvirtadienio Seimo posėdžio metu paaiškėjo, kad nauja Vyriausybė nėra numačiusi pinigų naujoms išmokoms nei valstybės biudžete, nei „Sodros“ biudžete.

To neneigė ir pati Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„15 mln. eurų vienišų asmenų išmokoms yra įtraukta į valdžios sektoriaus deficito projekcijas. Nėra tikslaus įstatymo, kuris reglamentuos šias pensijas ir jis bus priimamas pavasario sesijoje kartu su tikslinamu biudžetu dėl ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšų įtraukimo, bus įtrauktos ir lėšos vienišų asmenų pensijoms mokėti. Be to, tuo metu žinosime realų poreikį“, – ketvirtadienį informavo ministerijos specialistai.

Paprastai kalbant, ministerija patvirtina, kad pinigų naujoms išmokoms nėra numatyta. Tačiau jos gali būti pasiskolinta kitais metais.

REKLAMA

Net jeigu ir taip, 15 mln. eurų niekaip neužtektų mokėti 42 eurų išmokas pusę metų 230 tūkst. gyventojų. Tam prireiktų 57,9 mln. eurų. Net jeigu būtų mokama našlių pensijų dydžio, tai yra, 28 eurų (pasitaisiusi pradinį pranešimą tokią sumą įvardijo ministerija) išmoka 6 mėnesius, tam prireiktų bent 38,6 mln. eurų.

Beje, Seimo posėdžio buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis taip pat pasigedo lėšų naujoms vienišų asmenų išmokoms „Sodros“ ir valstybės biudžetuose.

Galutinai dėl valstybės biudžeto Seimas turėtų balsuoti gruodžio 22 d.

Statistikos departamento duomenimis, pernai beveik 40 proc., arba apie 500 tūkst., visų Lietuvos namų ūkių yra tokie, kuriuose gyvena vienas žmogus. Vieni pernai gyveno 230 tūkst. 65 metų amžiaus ir vyresni asmenys.


Rašyti komentarą...
x
xxx
2020-12-17 20:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
KONSERVATORIAI patys pasiūlėt rudenį seimui vienišiems pensininkams mokėti po 42 eurus., o kai reikia mokėti pinigų nėra, sau mažiau pasiskirkit tai liks ir vienišiems pensininkams nuo sausio mokėti, o jūs daug ką žadat tik neverta jumis tikėtis.
Atsakyti
-41

O
Ona
2020-12-17 21:31:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sau pinigų turi, tūkstančiais vagia sau į kišenes kemša, o našlem nėra,laukyt!!!!
Vagys,kur tie milijardai dingsta!!!???
Atsakyti
-25

A
2020-12-17 20:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesitikėkit jokių išmokų, jos nuguls Šėtonytės partijos kišenėse, nes laisvę teks nusipirkti.....linkiu Šėtonytei to paties, ko ji žmonijai linki, verygai ir jo šeimai , giminei linkiu to, ką jis darė dvigubu smūgiu, o visam seimui - kad visi būtų pašokdinti , kaip mus 30 metų šokdino !!!
Atsakyti
-67

SKAITYTI KOMENTARUS (101)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų