Vidutiniškai devyni iš dešimties vairuotojų nepritaria, kad automobilio mokestis reikalingas, atskleidė transporto skelbimų portalo Autogidas.lt atlikto tyrimo rezultatai. Šeši iš dešimties vairuotojų mano, kad apmokestinus automobilius neturėtų būti apmokestinti motociklai, nes šiais naudojamasi ne daugiau kaip keletą mėnesių per metus.

Jei vis dėlto automobilio mokestis būtų įvestas, dauguma Autogidas.lt apklausos dalyvių mano, kad mokesčio suma turėtų būti nustatoma individualiai kiekvienam automobiliui: apskaičiavus pagal formulę pagal metus, variklio tūrį, emisiją ir rinkos vertę (trečdalis respondentų). 29 proc. apklausoje dalyvavusiųjų mano, kad turėtų būti skaičiuojama pagal automobilio vertę, 21 proc. – jog pagal anglies dvideginio išmetimą. Apie dešimtadalį vairuotojų mano, kad mokesčio suma turėtų būti apskaičiuota pagal automobilio pagaminimo metus, likusieji – kad pagal variklio darbinį tūrį.

Beveik pusė vairuotojų mano, kad automobilio mokestis turėtų siekti ne daugiau kaip 50 Lt per metus, dar trečdalis – jog ne daugiau kaip 100 Lt per metus. Tik penktadalis pritartų didesniam mokesčiui.

Daugiau kaip pusė apklausos dalyvių teigia, kad įvedus automobilio mokestį važinėtų, kaip važinėję. Dalis vairuotojų parduotų retai naudojamas transporto priemones (16 proc.), pirktų automobilį, už kurį mokestis būtų mažesnis (14 proc.), imtų vaikščioti pėsčiomis arba važinėtų dviračiu (13 proc.) ir vos keli procentai (5 proc.) iškeistų nuosavą transporto priemonę į viešąjį transportą. Autogidas.lt informacija


Rašyti komentarą...
r
realistas
2014-02-14 10:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
9 is 10 geriau nei 100%
Atsakyti
0

n
n
2014-02-14 11:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
planas kaip atimt is zmoniu paskutinius pinigus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų