Ministerija tiria, kodėl 20 mln. eurų parama „išgraibstyta“ per 2 valandas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl 20 mln. eurų paramos pagal užsienio investuotojams skirtą priemonę „Smart FDI“ – norima išsiaiškinti, ar visoms įmonėms buvo sudarytos vienodos galimybės gauti informaciją apie kvietimą.

Kvietimas teikti paraiškas buvo sustabdytas po dviejų valandų, kai jų skaičius viršijo kvietimo sumą, pranešė ministerija. 

„Siekdami įsitikinti, ar minėtos priemonės kvietimas atitiko visas procedūrines taisykles, ar visos įmonės galėjo susipažinti su kvietimo sąlygomis ir ar potencialūs pareiškėjai turėjo lygias sąlygas dėl informacijos ir galimybės teikti paraišką, (...) inicijuojame vidaus tyrimą“, – pranešime sako viceministrė Jekaterina Rojaka. 

Pasak jos, priemonė užsienio investuotojams yra gerai žinoma nuo 2017 metų, jos sąlygos iš esmės nesikeitė. Priemonės aprašas jau buvo paskelbtas derinimui su verslu rugpjūčio mėnesį.

„Smart FDI“ siekiama pritraukti užsienio investicijų į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP), todėl projektai atrenkami tęstinės atrankos būdu: pareiškėjai konkuruoja dėl finansavimo per nustatytą laiką ir turi atitikti visus nurodytus kriterijus.

Priemonei iš viso buvo numatyta 26,8 mln. eurų – tokia suma jau buvo paskirstyta pagal du kvietimus, skelbtus 2017 metais ir 2019 metais, tačiau Ateities ekonomikos DNR plane priemonei numačius  papildomai 20 mln. eurų, paskelbtas trečias kvietimas.

Pagal priemonę jau įgyvendinama 19 projektų, kurių bendra vertė sudaro 25,6 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų