„Ignitis gamyba“ nutraukė sutartį su Rusijos energetikos koncernu

Baltarusijai antradienį pradėjus elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje ir Lietuvai nutraukus prekybą elektra su Baltarusija, valstybės kontroliuojamos energetikos grupės „Ignitis grupė“ įmonė „Ignitis gamyba“ nutraukė sutartį su Rusijos energetikos koncernu „Inter RAO“. 

Didžioji dalis „Inter RAO Lietuvos“ tiektos elektros buvo naudojama Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) užkrovimui – vandens užpumpavimui į aukštutinį baseiną, pranešė  bendrovė. 

„Sekdami informaciją apie artėjančią gamybos pradžią Astravo AE, ruošėmės tam ir iš anksto ėmėmės priemonių, todėl jau nuo lapkričio 1 dienos elektra iš „Inter RAO Lietuvos“ nebebuvo perkama“, – pranešime sakė „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis.

Sutartyje su „Inter RAO Lietuva“ buvo numatyta, kad ji nutrūksta, kai Astravo AE pradedama elektros gamyba, o jai nutrūkus, „Ignitis gamyba“ elektros poreikį užsitikrins „Nord Pool“ biržoje, skelbia įmonė.

„Inter RAO Lietuvos“ atstovas Juozas Ruzgys BNS sakė, kad įmonė šiemet nebeimportuoja baltarusiškos elektros, o kelerius pastaruosius metus importavo labai mažai  – dabar ji importuoja elektrą tik iš Karaliaučiaus srities.     

Be to, J. Ruzgys pabrėžė, kad sutartis nenutrūko, o jos galiojimas baigėsi automatiškai, pradėjus veikti Astravui. Jis taip pat tikino, kad „Ignitis gamyba“ pranešdama apie tai pažeidė konfidencialumą.  

„Litgrid“ antradienį paskelbė, kad Baltarusija pradėjo elektros gamybą Astravo AE. Iškart po to Lietuva nustatė nulinį pralaidumą komerciniam elektros srautui iš Baltarusijos.

„Litgrid“ atstovai BNS pranešė, kad į Baltijos šalis nuo šiol elektra neimportuojama nei iš Baltarusijos, nei iš Rusijos, išskyrus Karaliaučiaus sritį, su kuria Lietuva toliau prekiauja.

Fiziškai Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemos bus atskirtos nuo Baltarusijos ir Rusijos 2025 metais, sinchronizavus tinklus su Vakarų Europa. 


Rašyti komentarą...
L
Linas
2020-11-04 05:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu durneliai mus skurdina
Atsakyti
-3

M
Milas
2020-11-04 06:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesirinkite ignicio
Atsakyti
-1

L
Linas
2020-11-04 05:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu durneliai mus skurdina
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų