Lietuva žada prisijungti prie skolinti sutinkančių šalių

Lietuvos bankas (LB) su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ketina pasirašyti dvišalio skolinimo susitarimą, kuriuo įsipareigos prireikus skolinti lėšų TVF, tam panaudojant LB finansinį turtą.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vyriausybei trečiadienį siūloma suteikti įgaliojimus finansų ministrui Viliui Šapokai pasirašyti sutikimo dokumentą dėl tokio susitarimo. 

„Lietuvos banko prisijungimas prie TVF dvišalio skolinimo priemonės prisidės prie Lietuvos įtakos ir matomumo TVF bei tarptautinėje bendruomenėje stiprinimo“, – teigia Finansų ministerija.  

Ministerijos teigimu, dvišalius susitarimus su TVF gali sudaryti tik šalys, dalyvaujančios įgyvendinant TVF Finansinių operacijų planą (angl. Financial Transactions Plan), į kurį įtraukiamos pakankamai stiprią išorės poziciją turinčios valstybės. Lietuva prie TVF Finansinių operacijų plano prisijungė 2018 metais, todėl gali prisijungti ir prie šiemet sudaromų naujų susitarimų. 

Dvišalis susitarimas gali būti vienas argumentų, siekiant didesnės ar bent jau nemažėsiančios santykinės Lietuvos kvotos TVF, teigia Finansų ministerija.

Dvišalio skolinimo susitarimai (angl. Bilateral Borrowing Agreement) yra vienas TVF finansavimo šaltinių. Jis laikomas atsarginiu ir naudojamas tik tada, jei fondui nebeužtektų kitų išteklių.

Dvišaliai susitarimai pirmą kartą buvo pasirašyti 2009 metais ir atnaujinti 2012 bei 2016 metais, jie galioja iki 2020-ųjų pabaigos, todėl TVF inicijavo naujų dvišalių susitarimų sudarymą.

REKLAMA

Tokius susitarimus su TVF jau turi Lenkija, Slovėnija ir Slovakija, ketina pasirašyti Estija. Latvija kol kas nėra įtraukta į TVF Finansinių operacijų planą, todėl skolinti TVF negali.

Iki šiol TVF iš savo valstybių narių skolinosi tik kartą 2009 metais, todėl tikimybė, kad TVF skolinsis iš LB, yra gana nedidelė.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-09-30 14:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar čia logiškas mąstymas mūsų politiku!?
Patys( LT) esam didžiuliai prasiskolinę, o ruošiamasi skolinti kitom valstybėm !?
Absurdas! Iš kokių pinigų!?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų