Tarp mažųjų ir didžiųjų verslų dėl įvairių priežasčių neretai kyla ginčai. Vienas tokių atvejų – Lazdijų rajone esančios įmonės „Noselis“ ir „Circle K“ ginčas dėl tvoros. Lazdijų verslininkas įsitikinęs, kad didelis degalinių tinklas, norėdamas sužlugdyti jo užkandinę, specialiai užtvėrė praėjimą. Degalinės valdytojai tai neigia ir tikina, kad tvora ant sklypų ribos atsirado saugumo sumetimais.

Tvora tarp užkandinės ir degalinės (nuotr. asm. archyvo)

Tvora tarp užkandinės ir degalinės (nuotr. asm. archyvo)

2018 m. rugsėjo mėn. Nekrūnų kaime, Lazidjų rajone, Arūno Noselio vadovaujama įmonė „Noselis“ įmonei priklausančiame sklype šalia degalinės „Circle K“ atidarė greito maisto užkandinę „Fast food & Pizza“.

Po kiek daugiau nei metų, 2019 m. gruodžio pradžioje, šalia greito maisto užkandinės A. Noseslio įmonė atidarė restoraną „777“.

„Tame pačiame sklype atidarėme restoraną ir didžiausią nedarbo lygį turinčiame rajone įdarbinome 16 žmonių, iš kurių 6 įdarbinti pagal Užimtumo tarnybos projektą“, – sakė A. Noselis.

Dieną prieš šio restorano atidarymą ant įmonei priklausančio sklypo ir degalinės „Circle K“ valdomo sklypo ribos, buvo įrengta 1,5 m. aukščio ir 200 m. ilgio tvora, nebuvo įrengti jokie varteliai ar praėjimas. A. Noselis teigia, kad tokį sprendimą vienašališkai priėmė „Circle K Lietuva“ mažmeninės prekybos plėtros vadovas Zigmundas Kepalas.

REKLAMA

„Užtvėrus tvorą buvo stipriai apribota užkandinės veikla.  Neatsiradus tvoroje praėjimo vietos žmonėms, būsiu priverstas užkandinę uždaryti ir atleisti joje dirbančius 5 darbuotojus“, – piktinosi įmonės „Noselis“ direktorius.

A. Noselis papasakojo, kad greta kavinių esančioje degalinėje pastaruosius 3 mėnesius vyko rekonstrukcijos darbai, o jiems pasibaigus, gruodžio 10 d. minėtoje „Circle K“ pradėjo veikti greito maisto restoranėlis „Meksicano“. Dėl šios priežasties verslininkas neabejoja, kad toks netikėtas tvoros atsiradimas – būdas pašalinti konkurenciją greito maisto srityje.

„Statant naujai ar rekonstruojant visuomeninės paskirties pastatą, būtinas visuomenės supažindinimas su būsimais darbais, kad visuomenė galėtų reikšti savo pastabas ir pretenzijas. 2019 metų pavasarį aš pasirašytinai dalyvavau degalinės būsimos rekonstrukcijos projekto supažindinime, kuris vyko minėtoje degalinėje.

Jame dalyvavo degalinės vadovas Raimundas Pajaujis ir rekonstrukcijos projekto projektuotoja, kurios kelis kartus paklausiau ar nėra numatyta įrengti tvoros ar panašaus statinio, nes projekte to pavaizduota nebuvo, ji atsakė, kad nei rekonstrukcijos metu, nei vėliau nėra planuojama įrengi jokios tvoros, nes tam nėra jokio reikalo, nėra nuo ko saugotis. Tada aš pasirašiau, kad susipažinau su projektu“, – prisimena A. Noselis.

Svarbiausia – saugumas

Circle K Lietuva“ mažmeninės prekybos plėtros vadovas Z. Kepalas aiškina, kad degalinėms dėl jų veiklos pobūdžio taikomi ypatingi saugumo reikalavimai, todėl jų visame tinkle laikomasi be išlygų. Jis taip pat pabrėžia, kad eismas degalinių teritorijoje turi būti organizuojamas taip, kad pėsčiųjų judėjimas būtų kiek įmanoma minimalesnis bei nesikirstų su transporto srautais. Taip pat svarbu riboti potencialiai pavojingų įrenginių prieinamumą ir išlaikyti atstumą iki jų.

REKLAMA

„Kiekvienos savo degalinės teritorijoje mes esame atsakingi už saugą, todėl negalime sau leisti toleruoti nei teoriškai, nei tuo labiau praktiškai rizikingų situacijų“, – teigia Z. Kepalas.

Tvora tarp užkandinės ir degalinės

Tvora tarp užkandinės ir degalinės

Pasak jo, Lazdijuose esančioje „Circle K“ degalinėje susiklostė padėtis, kai į degalinę atvykę žmonės pastato automobilį už jos pastato ir eidami iki šalimais esančių viešojo maitinimo vietų kerta teritoriją, tiesiog išlįsdami iš už kampo priešais važiuojančius lengvuosius automobilius bei sunkųjį transportą.

„Pasitaikydavo ir tokių vairuotojų, kurie savo automobilius palikdavo tiesiog ant įvažiavimo į degalinę, apsunkindami kelio matomumą ir kitų transporto priemonių judėjimą. Negana to, pėsčiųjų „tranzitas“ vyko degalų rezervuarų apsaugos zonoje, ko iš principo negali būti. Pagal taisykles, rezervuarai turi būti apsaugoti apsauginėmis atitvaromis ar kitomis priemonėmis nuo galimybės juos pažeisti, taip pat apsaugoti žmones nuo potencialiai sprogios, degios aplinkos.

Rekonstruodami degalinę, savo lėšomis bei jėgomis eliminavome ir savavališką „lauko tualetą“, kurį mūsų sklype už elektros pastotės įsirengė tikrai ne mūsų klientai, kurie gali užsukti į tam specialiai pritaikytas patalpas degalinės viduje“, – pasakoja „Circle K Lietuva“ mažmeninės prekybos plėtros vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad šalimais esanti A. Noselio greito maisto užkandinė prekiauja alkoholiu išsinešti. Pasak jo, to negalima toleruoti, nes tai neprisideda prie eismo saugumo nei degalinės teritorijoje, nei išvažiavus iš jos.

REKLAMA

„Šalia savo verslą įkūrusiai įmonei prieš dvejus metus leidome savo sklype nutiesti ir elektros kabelių liniją, ir prisijungti prie vandentiekio trasos, todėl bandymas eskaluoti konkurencinės kovos klausimą yra visiškai nepagrįstas. Juo labiau, kad šalia įsikūrę maitinimo įstaigos turi savo įvažiavimą ir parkavimo vietas klientams, todėl šiuo aspektu jų verslo sėkmė nuo mūsų nepriklauso“, – sako Z. Kepalas.

Jis pabrėžė, kad nors ir gerbia kitus verslus, tačiau visais atvejais pirmiausiai vertinamas saugumas, už kurį degalinės teritorijoje yra atsakingi tiesiogiai. Jis teigia, kad 1,5 m. aukščio apsauginei tvorelei, kuri turėtų pagelbėti keisti judėjimo įpročius teritorijoje ir užtikrinti didesnį saugumą joje, jokių specialių leidimų ar derinimų nereikia. Kitose tinklo degalinėse taip pat priimami fiziniai sprendimai, kurie turėtų padėti didinti saugumą ir išvengti eismo įvykių, finansinių žalų, žmonių sužalojimų. Sprendimai priimami kiekvieno atvejo rizikas įvertinant individualiai.

Konkurencijos taryba situacijos nenagrinės

Lazdijų verslininkas dėl susiklosčiusios situacijos kreipėsi į Konkurencijos tarybą, kad ši įvertintų degalinės veiksmus. Pasak jo, Konkurencijos įstatyme parašyta, kad ūkio subjektams draudžiama atlikti veiksmus, kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, nesvarbu, kokio pobūdžio jų ūkinė veikla. Taip pat nurodoma, kad ūkio subjektams draudžiama atlikti bet kuriuos veiksmus, prieštaraujančius ūkinės veiklos sąžiningai praktikai ir geriems papročiams, kai tokie veiksmai gali pakenkti kito ūkio subjekto galimybėms konkuruoti.

REKLAMA

Tačiau Konkurencijos tarybos komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Grumblytė pasakoja, kad taryba prižiūri, kaip ūkio subjektai ir viešojo administravimo subjektai laikosi Konkurencijos įstatyme nustatytų reikalavimų. Taip pat tiria draudžiamus susitarimus, piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi, nesąžiningos konkurencijos veiksmus, nagrinėja pranešimus apie koncentraciją, viešojo administravimo subjektų priimtų teisės aktų ar kitų sprendimų atitiktį Konkurencijos įstatymo reikalavimams bei taiko pažeidėjams sankcijas. Kaip bebūtų, pasak V. Grumblytės, konfliktas kilęs tarp „Circle K“ ir įmonės „Noselis“ nėra priskiriamas šios įstaigos kompetencijai.

„Šio klausimo nagrinėjimas nėra priskirtas Konkurencijos tarybos kompetencijai, nes tarp dviejų ūkio subjektų kilęs ginčas dėl tvoros susijęs su civiliniais teisiniais santykiais. Jei vienas ūkio subjektas mano, kad jo interesai yra pažeisti ir jis dėl to patyrė žalą, jis turėtų civiline tvarka kreiptis į teismą“, – paaiškina specialistė.

Toks Konkurencijos tarybos sprendimas buvo praneštas ir A. Noseliui, tačiau ar jis kreipsis į teismą, dar nėra tikras.

Audrius
2019-12-15 16:29:06
neteko matyti aptvertos degalines Lietuvoje
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
x 2019-12-16 09:31:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verslininkas geras chytražopas.   ATSAKYTI
Pakeleivis 2019-12-16 00:38:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Du durni norite pelno,draugaukite,kitu atveju,abu liksite be klientų ir dar klientai pasakys savo draugams,kad jūs durni,juk pinigai važiuoja jums į kišenę, bet jiems nereikia.... cha cha....avinai....   ATSAKYTI
Rolis 2019-12-15 19:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam daugiau gali trukdyti tik verslininkams   ATSAKYTI
TOPAS 2019-12-15 18:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar tik Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos specialistas nesuklaidino p. Noselio? Nes tvorą galima įrengti be projekto ir SLD (leidimo) iki 2 metrų (jei nėra saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje), bet reikalingi sutikimai iš gretimų sklypų savininkų (šiuo atveju p. Noselio), kai neišlaikomi privalomi atstumai nuo tvoros iki sklypo ribos. Jų rašytiniai sutikimai būtini ne tik įrengiant tvorą ant sklypo ribos, konstrukcijoms peržengiant sklypo ribą, bet ir statant arčiau kaip 1 m iki sklypo ribos neišlaikant insoliacijos reikalavimų.Dar šiuo atveju degalinės atstovui reikalinga gauti sutikimą iš NŽT Lazdijų skyriaus pateikus prašymą (nes žemės sklypo valstybinis valdytojas Lietuvos Respublika) ir projektą...Šiuo atveju galimai tvora įrengta ant p. Noselio sklypo ribos....O ar sutikimas iš NŽT Lazdijų skyriaus įrengti tvorą yra? Ir kokia data?....:)   ATSAKYTI
besmegenis 2019-12-15 18:23:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir laikai atėjo, akivaizdžiai vieni kitiems kenkia. Degalinės vadovą, kaip vykdantį priešišką veiklą valstybės formuojamai politikai reikėtu vyti iš darbo, pastatyta tvorą turėtu būti staigiai nuimta. Patirti nuostoliai turėtu būti išieškoti iš to kas davė nurodymą statyti tvorą, statė ją. Būtų reali atsakomybė, nebūtų tos nesąmonės.   ATSAKYTI
Audrius 2019-12-15 16:29:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
neteko matyti aptvertos degalines Lietuvoje   ATSAKYTI

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
Andrius Ufartas/Fotobankas
Lenkijoje užfiksuotas paukščių gripas plinta ne tik pačioje Lenkijoje – židiniai taip pat užfiksuoti Slovakijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje. Nors ūkiai praranda daug paukščių, ...
Seimas (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Šių metų rudenį vyksiantys parlamento rinkimai valstybės biudžetui kainuos per 12 mln. eurų. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino jų sąmatą – 12,395 mln. eurų. ...
Remigijus Šimašius (nuotr. stop kadras)
Šiais intensyvaus gyvenimo laikais esame priversti būti mobilūs: tikslą norime pasiekti kuo greičiau, o asmeniniai automobiliai, kurių šiemet „Regitroje“ užregistruota beveik 2 ...
Aplinkosaugininkai aplankė „Grigeo“ Grigiškėse
Įtarimai dėl galimos taršos į Kuršių marias pareikšti įmonei „Grigeo Klaipėda“ ir trims jos darbuotojams, vienas jų – buvęs įmonės direktorius.  „Šiai dienai pareikšti ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Siekiant į Lietuvą pritraukti didelių investicijų, siūloma atleisti nuo pelno mokesčio įmones, investavusias ne mažiau kaip 30 mln. eurų ir sukūrusias mažausiai 200 darbo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: 20-metei vėžys smogė jau du kartus
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Girto vairuotojo kelionė Šiauliuose: praskriejo sankryžą degant raudonai, kliudė žmogų
DABAR RODOMA
Tragiška sutuoktinių mirtis Kauno rajone: aiškėja lemtingo įvykio detalės
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų