LB: „INVL Asset Management“ skirta 140 tūkst. eurų bauda

Vienos didžiausių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ grupės įmonei „INVL Asset Management“ Lietuvos bankas (LB) skyrė 140 tūkst. eurų baudą už pažeidimus, susijusius su investicinių fondų platinimu, o už kitus trūkumus pastaroji įmonė buvo įspėta.

Lietuvos bankas (nuotr. Fotodiena.lt)

Centrinio banko teigimu, vienas pažeidimas padarytas, kai įmonė pervedė dalį sumokėto valdymo mokesčio vienam iš įmonės valdomų investicinių fondų dalyvių ir taip pažeidė kitų fondo dalyvių interesus.

„Valdymo mokestis gali būti grąžinamas visų kolektyvinio investavimo dalyvių naudai. Šiuo atveju įmonė vienam fondo dalyviui taikė išskirtines sąlygas. Kitą pažeidimą įmonė padarė, nes nepatvirtino priemonių, skirtų vertinti, ar įmonės, kurioms pavestos atlikti investicinių fondų vienetų platinimo funkcijos, efektyviai jas vykdo, nors teisės aktuose to reikalaujama“, – rašoma LB pranešime.

Dar dėl kitų teisės aktų pažeidimų, susijusių su kolektyvinio investavimo subjektų valdymu ir klientų finansinių priemonių portfelių valdymu, įmonė buvo įspėta.

REKLAMA

Lietuvos bankas nurodo, kad pažeidimus nustatė atlikdamas tikslinį planinį valdymo įmonės veiklos inspektavimą. „INVL Asset Management“ įpareigota iki liepos 1 dienos pašalinti visus nustatytus teisės aktų pažeidimus ir veiklos trūkumus.

„Invalda INVL“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą nurodė, kad centrinio banko sprendimas nėra susijęs su „INVL Asset Management“ pensijų fondų bei alternatyvių investicijų veiklos sritimis.

„INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė teigia, kad atsižvelgdama į pastabas bendrovė žada patobulinti su investicinėmis bei turto valdymo paslaugomis susijusius procesus.

„Visgi situaciją, kai bendrovei buvo skirta bauda dėl grąžinto dalies valdymo mokesčio dalyvaujant Švedijos pensijų agentūros administruojamoje papildomos pensijos sistemoje, vertiname kaip paradoksalią. Toliau nagrinėsimės atvejį, kai skirtingose šalyse išsiskiria Europos Sąjungos teisės normų taikymo ir aiškinimo praktika, bei sieksime visiško teisinio aiškumo“, – BNS atsiųstame komentare teigė L. Križinauskienė.

„Invalda INVL“ ir su ja susijusios įmonės užsiima įvairia investicine veikla, turto valdymu ir priežiūra, metalo ir medienos apdirbimu bei didmenine prekyba, informacinių sistemų kūrimu ir priežiūra, teikia žemės ūkio paskirties žemės administravimo, finansų ir buhalterinės apskaitos bei kitas paslaugas.

„Invalda INVL“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų