Šiaurės šalių žiniasklaida šiemet atsisako balandžio 1-osios pokštų

Švedijos ir Norvegijos spauda penktadienį pranešė, kad šiemet atsisakys savo tradicinių pokštų Melagių dienos numeriuose, nenorėdama skleisti „išgalvotų naujienų“.

Dienraščio „Smalandsposten“ vyriausiasis redaktorius Magnusas Karlssonas leidinio svetainėje nurodė nenorįs, kad šio laikraščio vardas būtų siejamas „su galimai plačiai pasklisiančiai ir klaidingais pasakojimais“.

„Mes dirbame su tikromis naujienomis. Net balandžio 1-ąją“, – paskelbė jis.

Žodžių junginys „išgalvotos naujienos“ išpopuliarėjo per 2016 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją, o ypač po to, kai Donaldas Trumpas per sausio 11-os dienos spaudos konferenciją, kurioje pirmą kartą pasirodė kaip išrinktasis prezidentas, CNN žurnalistui suriko: „Jūs esate išgalvotos naujienos!“.

Švedija nukentėjo nuo „išgalvotų naujienų“ vasario mėnesį, kai „Fox News“ paruošė interviu su „saugumo ir gynybos ekspertu“, kuris, kaip pasirodė, Jungtinėse Valstijose buvo nuteistas už kriminalinį nusikaltimą ir neturėjo jokių ryšių su šios Skandinavijos šalies saugumo tarnybomis, pranešė Švedijos dienraštis „Dagens Nyheter“.

Dabar keli Švedijos laikraščiai, tarp jų „Dalarnas Tidningar“, „Hallpressen“ ir „Vasterbottens-Kuriren“, taip pat atsisako Melagių dienos pokštų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų