Armėnija paskelbė, kad Turkija numušė šturmo lėktuvą „Su-25“

Armėnija paskelbė, kad šios šalies šturmo lėktuvą SU-25 numušė Turkijos naikintuvas, vykstant konfliktui Kalnų Karabacho regione.

Svarbi žinia

Armėnijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad sovietinio lėktuvo „Su-25“ pilotas žuvo, kuomet jo orlaivis buvo pašautas turkų „F-16“ Armėnijos oro erdvėje.

NATO narė Turkija, kuri palaiko Azerbaidžaną konflikte dėl Kalnų Karabacho, šiuos kaltinimus neigia. Armėnija jau kreipėsi į Rusiją, kuri pažymėjo, kad „kitų šalių kišimosi į šį konfliktą neturėtų būti“.

Netrukus po šio pareiškimo naujienų agentūra „Bloomberg“ pranešė, jog Turkijos prezidento atstovas Fahrettinas Altunas paneigė, kad jo šalies oro pajėgos numušė armėnų karinį lėktuvą.

BBC skelbiama, kad per tris dienas trunkantį karinį konfliktą žuvo apie 100 žmonių, įskaitant civilius.

Kalnų Karabachas, kurio gyventojų daugumą sudaro armėnai, oficialiai yra Azerbaidžano teritorija, tačiau po 1991-1994 metų karo ir vėliau paskelbtų paliaubų de facto yra kontroliuojama Armėnijos. 

Atsinaujinus kariniams veiksmams tarp Armėnijos ir Azerbaidžano, abi šalys kaltina viena kitą dėl paliaubų pažeidimų. Į konfliktą jau įsitraukė Turkija, kurios lyderis pareiškė, kad suteiks visą reikiamą pagalbą Azerbaidžanui, o Armėnija tuo metu kreipėsi į Rusiją.

Vaizdai iš kruvino Azerbaidžano ir Armėnijos konflikto:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-29 19:08:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nato ir vel atakuoja nepriklausoma sali.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų